Balirka

Ima li neko resenje za podizanje pikapa sa traktora u toku rada na balirci someka m11, jer ima losih terena i drugih prepreka gde treba podici pi kap da zice ne freziraju po zemlji, cesto mi pokida i osigurac pa eto posla bez posla.Pozdrav.
 
Ima li neko resenje za podizanje pikapa sa traktora u toku rada na balirci someka m11, jer ima losih terena i drugih prepreka gde treba podici pi kap da zice ne freziraju po zemlji, cesto mi pokida i osigurac pa eto posla bez posla.Pozdrav.
Stavi kopir tocak..........

vwwvfk.jpg
 
I kako skrenuti sa tim tckom kad se ne krece levo desno??? :sta:

Bez problema, isto kako skrece i kamion sa kadom a ima tri fiksne osovine sa 6 tockova, imam te kopir tockove na pick-up od samoutovarne prikolice i nema nikakvih problema... Bolje bi bilo da je tocak od metala bolje proklizava ali moze i od gume, bitno je da nemaju sara...
 
Video sam da skoro na svim presama koje imaju taj kppirni tocak uvijen taj lim gde se on srafi... Bas zbog toga sto se ne okrece,kad taj tockic zapne o pukotinu (koje su ceste leti te velicine) onda nema teorije da izadje iz te pukotine prilikom skretanja a da nesto ne pokrivi...

Ja sam planirao da odradim taj kopirni tocak da moze da skrece levo dasno ali z asad nemam potrebe za tim,njive su mi ravne a cak i ako neka nije pazim gde postavim otkos i samo vozi...
 
Stavi se dupli lim kao na slici ili neko ojacanje, u svakom slucaju tocak ne sluzi da se pick up slobodno vozi po njemu vec gde je neka dzomba podigne tj kopira teren i ne dolazi do "grebanja zemlje" kada bi se naletelo u pukotinu tu je sajla o kojoj se drzi pick-up na odredjenoj visini i nema gde dole, tocak predje u vazduhu preko pukotine... Evo tockova na mojoj prikolici tako rade vec skoro 20god i nikad iskrivljeni...
dsc0394.jpg
 
Kod tebe na prikolici to mnogo masivnije izgleda... Ali dobro svako ima svoje zapazanje po meni svakako bi trebalo da moze da se zarotira...
 
Taj tocak je spas moze biti montiran i sa unutrasnje i sa spoljasnje strane ceslja tako fino podesava pick up pri radu nema bojazni od freziranja i lomljenja zubaca visina tocka se moze podesavati.
 
Na Lifamovoj presi se pi kap diže i spušta a na polugama se koriguje.Ako ovi stranci to nisu napravili onda su napravili veliki propust.
Kad baliram detelinu spuštam ga do kraja a slamu do pola.
 
Ja sam razmišljao da ugradim hidraulični cilindar od kukuruznog hedera Zmaj onaj mali što pomera varijator... taj bi taman toliki hod imao da mogu iz kabine da podižem i spuštam podizni uređaj na Lifamu, samo onda balirku treba da kačim na poteznicu a ne na poluge.... Najveći problem u sprovođenju ove dorade mi predstavlja hronična mršavost novčanika...::novac::
 
Nazad
Vrh