Balirka

Rasspe vezači su zakon ako su dobro uštelovani i nisu izakani! Meni od 500 bala na 6 parcela nije vezala poslednje dve, ispostavilo se da se olabavio vijak koji drži dodavač kanapa, pa on nije mogao da se zarotira dovoljno! Pritegao vijak i ponovo veže kako treba!
Da rasspe je dobar. Medjutim sve balirke starijeg datuma nose Rasspe 37**, ali balirke novijeg datuma nose Rasspe 60**, E oni su još bolje.
 
vile su radile sve trei u liniji u isto vreme kada sam je ujeo,onda sam je ja prevacio da zadnja dodaje srednjoj a ona prvoj sto gura pod klip...
i nju sam namestio da ulazi maximalno u tunel klipa da bi gurala masu sto vise i tako manje krivi ali opet iskrivi
na lancima mogu da stelujem ih kako god hoces ali kako da ne krivi
sa vezacima nemam problem i sa zatezacem konca,navario sam ga i ispolirao ide sve kao san
nema nigde lufta ne cuje se,jedina stvar koja lupi na njoj je cuvarka kada zatvori
ali krivi bale
jbg....

- - - - - - - - - -

imas ideju kako treba da budu uzupceni
Imas topalovicev snimak od juce lepo se vidi da kad je nosac vila skroz desni dole ,nosac vila levi je gore nema tu neke mudrolije
 
Krcevac probaj da ih uzupčiš drugačije.Da drugi i treći rade sinhronizovano kao jedan.Prvi dodavač da bude dole a drugi i treći oba gore.
 
Maticu ja mislim da da prvi i treci budu dole a srednji gore logicnije je,al u ostalom neka proba i jednu i drugu kombinaciju.
 
Ja mislim da nema toliko uticaja kako stoje vile. Ako vile(prve do klipa) nisu dovoljno dugačke onda ne ubacuju masu u kanal kako treba već samo do pola kanala i zbog toga mogu da se krive bale.
 
Ne stezu se odokativno, nego se opruge prenaprezu na odredjenu duzinu.

Za rasspee vezače nije ovako! Uputstvo za upotrebu kaže da se kočnica zateže toliko da vratilo petljača ostane u stanju mirovanja kad se optereti teretom od 5 kg na polugi od jedan metar

16gz6mv.jpg
 
Mico, nas kolega Carapan pita za kocnicu nosaca igala, a ne za kocnicu vratila vezaca.Dakle dole one dvije obloge sto stezu onaj polu mjesec koji je zavaren za nosac igala, inace se to zove ''kocnica zamahivaca igala'' i funkcija mu je da se igle ne zalijecu.
Carapan, tu bi trebalo da stoje dva srafa koji povezuju te obloge oko polumjeseca i oni prolaze ujedno kroz opruge. Samim stezanjem matica sabijas opruge i vecom silom obloge stezu polumjesec, samim tim nosac i igle se teze krecu na svom putu i obrnuto. Bar je na claas_u tako, i tu se steze toliko da opruge budu duzine 25mm.
Kakva je presa u pitanju, marka?
 
Nazad
Vrh