Balirka

I meni danas nekoliko odvezala na 600 bala, kida mi jedan kanap ispod cvora, znaci sveze čvor dobro i onaj jedan kanap se kida odma ispod čvora?
 
Skinicu je, pa pregledati, inace ta ploca je bila pukla skoro, pa varena. Posto je bila zurba, moguce je da negdje var nije dobro obrusen, ili se usjekla... Ako bude kanal od kanapa, navaricu je i obrusiti, dobro var uglacati sitnim smirglom da nema nikakvih neravnina.

- - - - - - - - - -

Opet problemi sa claasom, svezana bala se odveze, jednostavno slab cvor veze. Izgleda da je paciji kjlun potrosen, imam osjecaja da on ne moze dovoljno zadrzati kanap, da se napravi cvrst cvor. E sad, rolnica na pacijem kljunu, ima podosta lufta, da nije to mozda uzrok ne zatvaranja istog ?
 
poz class presa kanap mi ostane na roscicu ustvari pola kanapa pertlac skine a pola ostane i onda sledeca bala prekine kanap
 
pozdrav drustvo,naleceh na ovu temu,ja godisnje imam da izbaliram oko 400 bala,i nije mi problem platiti ali treba ih cekati po 10 dana da dodju i kad dodju pocinju da preseravaju,sto su vitice debele,ja nemogu tamo,itd,pa sam mislio da kupim neku balirku,imam traktor imt 539,a imam i motokultivator mutu dmb 8,to je valjda 8 konja mada mi kazu da je 10 konja,cuo sam da ima balirka za motokultivatore pa me interesuje ima li ko iskustva sa njima,posto sam cuo da nevaljaju,ili bolje kupiti za veliki traktor

- - - - - - - - - -

sa mislite o ovoj balirki http://www.pik.ba/artikal/12967656/balirka/
 
kad kida kanap pored cvora , u mom slucaju je bilo , ureze se u petljac nekih pola mm spaga(na kljun) , kao ulubljene nastane i zbog toga mi je bacala na 100 bala jednu do dve odresene. skine se lepo kljun i navari i obrusi smirglom da bude glatko. Sad mi odresi samo kad nestane spage :) za sad 4000 bala bez odresene
 
Nisam, dobro je kanap okrenut, al jednostavno mi kida ispod cvora, kao sto rece alen, ili mi se izvuce svezak, tj slabo stegnt.
Vjerovatno imas dva problema.Nema to veze sa kanapom kidace svaki tip. Stvorio se ajnzec na sankama, skini, navari i obrusi. Ako su sanke OK, isprati sva mjesta od sanduka za klupcad do drzaca kanape, gdje sve prolazi isti. Znaci pritiskivac, vodjice, doturivac, roscice i obavezno rolnice u iglama mozda su ostecene ili zakovale. Ovo za pucanje posto sveze su odgovorne sanke, a prije vezanja kad pukne je ovo ostalo.
To sto se izvuce cvor, otpusti malo drzac kanapa, a petljac dotegni za pola kruga.
PS. Ako nista ne pomogne zovi servisera:haha:
 
Zbog cega se namotava kanap na petljace? Zbog toga mi danas puce jedan vezac, upitanju su RS vezaci?

Moze dosta toga biti uzrok. Moze se desiti da se pojede tockic ili prsten na donjoj slici skroz levo, tacnije on postane kockast. Moze biti do tupog nozica za odsecanje kanapa. Kod mene je s vremena na vreme desavalo se da ne skida kanap sa kljuna a tockic je bio ok i to sam recio ostrenjem nozica za odsecanje i deo na slici sam par puta udario lagano cekicem da se priblizi kljunu. Posle ovoga sam odradio 4000-5000 bala i nije se desilo da kanap ostane na kljunu. Ako se kod tebe desilo da je namotalo vise kanapa na kljun onda je doslo do pucanja sigurnosnog osiguraca na osovinici na kojoj se nalazi kljun, a ne do pucanja vezaca.


BJD07_big.jpg
 
Vjerovatno imas dva problema.Nema to veze sa kanapom kidace svaki tip. Stvorio se ajnzec na sankama, skini, navari i obrusi. Ako su sanke OK, isprati sva mjesta od sanduka za klupcad do drzaca kanape, gdje sve prolazi isti. Znaci pritiskivac, vodjice, doturivac, roscice i obavezno rolnice u iglama mozda su ostecene ili zakovale. Ovo za pucanje posto sveze su odgovorne sanke, a prije vezanja kad pukne je ovo ostalo.
To sto se izvuce cvor, otpusti malo drzac kanapa, a petljac dotegni za pola kruga.
PS. Ako nista ne pomogne zovi servisera:haha:

Sova, hvala ti na detaljnom objasnjenju, bilo je vise problema. To sto je pucala spaga odmah iza cvora, bio je problem u tome, sto su se usjekle vodjice, one ispod igala. Zamijenim vodjice, i gle cuda, ne puca kanap. :osmeh:
A sto se tice izvlacenja spage iz cvora (slabo stegnut cvor) bio je problem u kljunu. Jednostavno se potrosio, i ne moze da zadrzi spagu dok se ne formira cvrst cvor, samoincijativno sam skinuo kljun, navario ga sa unutarnje strane, isturpijao ga, uglaco smirglom, napakovo sve to, i veze odlicno :haha:.
Da je ne ureknem, za sad je dobro.
 
Nazad
Vrh