Balirka

Sad dosao sa baliranja slame, PAKAO na njivi. Napravio 585 bala 3 odvezane sa kanapom "Bane komerc", juce nakucao 970 sa "Tornadom" i nijedna odvezana.Malo bio problem sa pracenjem otkosa iza kose od 6,6 metara (kupio slamu na drzavnoj ekonomiji) sa pik_apom od 1,45 i zakljucio sam da je fergo definitivno slab za presu kad je u pitanju pracenje velikog kombajna,tj "jaceg" otkosa.
 
molim vas za pomoć. balirka massey 124 ima problem na lijevom zatezaču kanapae. ponekad kanap ne prođe iznad i ostane na zatezaču nego uđe u njega i nekad se unutra zadrži čvrsto te sveže balu a često se razveže jer ne napravi čvor.
 
Slikaj to da vidimo i nacicemo resenje........

attachment.php


Otpusti oprugu,pretegnuta je i proveri kako igla dodaje kanap
 
Poslednja izmena:
Upomoc kolege,treba mi lezaj za presu,mere su 72mm spolja a osovina 35 to je standardno ali je problem debljina od 23mm(standard je 17 mm)presa je someca m 14
 
Napravi distancer od 6mm na strugu, jedino bi opterecenje moglo biti problem jer je taj od 23mm mozda valjkasti ili bacvasti. A na cemu ti je taj lezaj, na kom dijelu na presi ?
 
Opet imam problem na presi.Malj (bat) stize igle i lomi, lanac je malo opusten.Ja mislim da je treba prezumiti,ali neznam kako?
Svaki odgovor ce mo pomoci.:osmeh:
 
prijatelju obično prese imaju naljepnicu u kojem položaju treba da bude da ne stiže igle.na mojoj je išlo ovako,uključiš vezanje kad igle uđu u kanal 3-4 cm staneš i skineš lanac onda teraš bat (znači igle stoje)dok ne dođe da igle uđu u bat 4 cm kad to doteraš stavi lanac i to bi trebalo biti to

---------- Poruka napisana u 11:15 ---------- Prethodna poruka je at 11:14 ----------

koju presu imaš?
 
Napravi distancer od 6mm na strugu, jedino bi opterecenje moglo biti problem jer je taj od 23mm mozda valjkasti ili bacvasti. A na c
emu ti je taj lezaj, na kom dijelu na presi ?
To je na onoj poluzi sto pokrece klip napred nazad, a kuglicni je lezaj.I ja sam to vec uradio tako ali nisam namontirao cekam da nadjem orginal ako ima,ako ne onda sta mu bog da.
 
Ma nosis sa sobom rezervni lezaj i nesto alata, i samo guraj, to se moze i na njivi promijeniti.Ili, najbolja opcija izbaci lezaj, napravi piksnu od poliamida i jos ugradis mazalicu. Kod mene na claasu je tako fabricki, bez lezaja.
 
Ja mislim da je isto kod svih presa samo što se delovi razlikuju po kvalitetu,jačini,mestu postavljanja itd.
 
Sta ti je ovo crijevo sto di ide poreijeko do prese,dobro ti nju filujes,mene moja pocela zezati nece da veze lijeva strana,da bi oblijeto oko nje 40min. i raspustim malo onaj spaner prvi sto steze spage odma na izlazu i pocne da veze,,.
 
Ja moju nosim na polugama, i tako u hodu korigujem visinu pik_apa samo ogranicim rucicu da slucajno ne bih smotao kardan.
 
Ne mogu ja tako jer ima otkosa gde mora dosta nisko da se spusti a ima ih i gde mora da se diže gore a dizanjem na poluge ne bi ništa uradio jer papuča na rudi smeta.
 
Uzasne probleme imam sa presom,zapravo jedna strana,gledajuci od pozadi,leva,me zeza.Nisam vec siguran gde da trazim gresku i kvar.
Kada veze,veze odlicno,tj perfektan cvor,kada odveze,tj ne veze,izgleda kao na slici.
photo0190.jpg


Stavio sam nov petljac,stezivao/otpustao pritiskivac petljaca,priblizavao/udaljavao donosac kanapa,menjao kanap sa drugim proizvodjacem kanapa...i jednostavnom,nema nikakvog reda i pravila,napravi 300 bala ne odveze,premestim se na drugu parcelu,odveze na 100 bala,10 bala.
U pitanju je mf 20.8
 
Nazad
Vrh