Balirka

Za cega sluzi taj kais od prese do traktora,ja imam71 inicu samo me zeza trktor558 treca sporohodna joj je spora a prva direktna brza ,kad ubacim prvu direktnu onda i traktor jako ubrza hod pa minapuni puna usta .Tebi sa577 lepo ide ,veci raspored brzina.
 
Remen(kaiš)sam stavio umesto kanapa a služi mi za dizanje i spuštanje pick-up uređaja pošto nemam hidrauliku na presi.Ja bi 71-cu vozio prvom brzom u svako doba jer je većeg kapaciteta od 61-ce.Kada je vučem sa Univerzalom onda prva brza i to mi je što mi je jer drugom brzom pick up ne stiže sve da pokupi pošto je kardan na Univerzalu na 540 obrtaja.Na 577 je kardan 720 obrtaja i sa njim mi je milije za rad pošto mogu da vozim kako god hoću.Može ona da ide dosta brže ali nisam mogao zbog snimanja jer bi mi ispao telefon.Ako nađem nekoga da snima kada budem radio videćete kako presa leti po njivi.

---------- Poruka napisana 15-07-12 u 17:34 ---------- Prethodna poruka je 14-07-12 at 22:31 ----------

Današnji posao.Početak.
15072012978.jpg

15072012979.jpg

I na kraju.
15072012980.jpg
 
Baća koliko sam primetio taj kais je jako dugacak, bojim se da si mi se zdebljal :D nije valjda da si ga iz svoih pantalona izvukao. :haha:
 
@Sova hvala na odgovoru, ispravio sam roscic, ali izgleda da nije tu problem. Danas sam posmatrao kako radi dok je komsija vozio traktor. Primetio sam da igla ne ostavi lepo konac na pecurci u onom zubu sto postoji(nekad ga dobro postavi, a nekad se kanap zavuce izmedju pecurke i drzaca nozica). I nakon toga izadje odvezana bala, medjutim posle se samo popravi kad igle opet donesu konac i postave ga na zub pecurke. Ne znam zasto se konac zavuce izmedju.
promeni osovinicu pečurke ili zupčanik pečurke jer je evidentno da ti se pečurka ne vrati u početni položajtako da igla donese špagu u prostor kuda ide nožić pa tako špaga bude korektno zavezana ali ne i odsečena

---------- Poruka napisana u 10:59 ---------- Prethodna poruka je at 10:49 ----------

Opet imam problem na presi.Malj (bat) stize igle i lomi, lanac je malo opusten.Ja mislim da je treba prezumiti,ali neznam kako?
Svaki odgovor ce mo pomoci.:osmeh:
koja je presa u pitanju

---------- Poruka napisana u 11:06 ---------- Prethodna poruka je at 10:59 ----------

Opet imam problem na presi.Malj (bat) stize igle i lomi, lanac je malo opusten.Ja mislim da je treba prezumiti,ali neznam kako?
Svaki odgovor ce mo pomoci.:osmeh:

Uzasne probleme imam sa presom,zapravo jedna strana,gledajuci od pozadi,leva,me zeza.Nisam vec siguran gde da trazim gresku i kvar.
Kada veze,veze odlicno,tj perfektan cvor,kada odveze,tj ne veze,izgleda kao na slici.
photo0190.jpg


Stavio sam nov petljac,stezivao/otpustao pritiskivac petljaca,priblizavao/udaljavao donosac kanapa,menjao kanap sa drugim proizvodjacem kanapa...i jednostavnom,nema nikakvog reda i pravila,napravi 300 bala ne odveze,premestim se na drugu parcelu,odveze na 100 bala,10 bala.
U pitanju je mf 20.8
ako ti je čvor na zadnjem delu špage onda je evidentno da ti nije naštelovan dodavač špage ili ima lufta pa se i nemože naštelovati da svaki put bude u istom položaju
 
@majstor1

Ja sam pecurku zamenio. Kod mene igla pravi problem, ili postoji luft u nosacu.
Uocio sam jos jedan problem sutra cu da slikam pa da pitam, isto je u vezi sa iglama.
 
kao i kod većine koji su pitali nož ti je ili tup ili previše udaljen od kontranoža ili lako moguće i oboje
 
bilo bi lepo da nam se kis rboert javi i kaze nam da li je otklonio kvar, ako jeste sta je bio uzrok ne vezivanja??
 
ljujke01

Matic i pankin su ti dali odgovor a ja bi dodao jos i faktor SENO,seno ti je vrlo ''ostro'' i klizi kad ga dodavaci guraju tako da jedan deo ostane kod pik-ap a jedan manji deo u tunel gde se odseca(masa ne stigne do drugi kraj tunela),a posto je to seno a i neka vrsta slama specificno(zilavo) i noz ne moze da ga preseca
 
imao bih pitanje!!!!!!

Na balirci Jonn Dear jedan kanap je dobro zategnut na bali a drugi malo labav, pa bale izgledaju zasukano!!!! Da li bi mi ko odgovorio sta moze biti u pitanju!!

Unapred hvala......

http://www.dodaj.rs/f/u/70/4Dl8M64X/dsc003611.jpg


Izjednaci vintove pozadi. Ako si to vec uradio balu stegni i sa bocnim stezacima da bi se masa bolje sabila i pokusaj ravnomerno kupiti otkos. Ovo bih ja prvo uradio. Ako ne bude ovo od pomoci javi se da trazimo dalje. Iskreno mislim da nije do noza jer sam radio sa ocajno tupim nozevima, kod njih se javlja problem sto ne odsecaju masu kako treba ili ostavljaju delimicno spojene bale. Kada sam naostrio noz razlika je bila ogromna. Inace presa je JD 342.
 
Kanap ume da pravi zajebancije.Moje iskustvo sa Makedonskom vanilom je sledece.Prosle godine je probam,jer sam iskljucivo koristio Madjarsku vanilu Szegedi balazo,i kad nju nisam mogao da nabavim,kupim Makedonku.Isla je lepo,ali sam primetio da se bale popuste od momenta izlaska iz prese do tovarenja.Iz prese izadju tvrde a kad dodjemo da vucemo one su labave.Prvo mi je pala sumnja da se seno rasusilo od velike vrucine.Jer taj dan u toj njivi je bilo bar 50 stepeni.
Ove godine opet kupim Makedonku,i pocinju problemi,pocinje da odvezuje,da je kida dok je bala jos u kanalu, i popustaju se bale,a balirao sam vecinom predvece,da izbegnem vrucinu.Konacan zakljucak je da je ona krta i rastegljiva.
Kupim Slovenacku vanilu Tornado(plava) i samo vozi,ne okreci se sine.
 
Nazad
Vrh