Balirka

Na presi inex-lifam,da li je bolje da vile koje ubacuju masu u tunel,ubacuju pararelno ili prvo jedna pa druga? Kod mene je ovaj drugi slucaj,i bale nisu uvek jednake,nekad im jedna strana bude vise stegnuta od druge
 
dragi radni narode, imam malo problema oko zupčanika ovog ovdje a ne znam gdje mogu da kupim sličan ili orginal ? Balirka Riviere Casalis KR 40


21y8go.jpg


ou8hn4.jpg
 
nema kod kojeg tokara nisam bio, nece ni jedan da to napravi, svi kazu da su ravni zubi mogli bi, a pošto su kosi onda ne mogu napraviti, pa zato i pitam ima li gdje da se kupi novi ( nazubljena letva je dobra, ali ovaj dole kruzni zupčanik nije)
 
joooj, vidis kako se nisam odmah sjetio, ima u mojoj blizini (oko 60 km udaljenosti) firma zupčanik, sigurno da oni to mogu napraviti, imaju sigurno oko 40 CNC mašina za obradu metala
 
Evo i kod mene problemi. Desna strana svaku trecu odveze. Postoji cvor, ali kao da je slabo vezan. Dotegnem petljac za pola kruga, ali tada kida kanap. Na toj desnoj strani sam primetio da onaj davac kanapa zakacinje i ne ide do kraja kao levi. Ako mozete da mi pojasnite kako to utice na vezivanje, i da li zbog toga nece da veze balu.
Crvenom bojom sam obelezio gde zakacinje, roze bojom dokle ide (takodje i tu sa donje strane pravi zarez), a tamno crvenom dokle treba da stigne. Da li bi smeo pajserom da podignem malo navise a da ne pukne?



sdc10945.jpg
Dali si resio problem vezivanja?
-Ako si resio kazi sta je bilo?
 
Jos nisam. Dolazio jedan rodjak da steluje presu i napravio mi samo jos vecu stetu. Polomio zub na pecurci sto tera kanap na noz. Juce mi stigla nova. Narucio sam iz Indjije. Platio sam 3160 din sa ptt, pecurka sa osovinom. Sad cekam "pravog" majstora da stigne za vikend da namontira novu pecurku pa cemo da vidimo dalje sta je problem.
Muka ovde kod nas, nema majstora, tu i tamo po neki koji se stvarno razume.
 
Ljudi dali lifamova balirka vrijedi 1500 eura,prodaju je na ekonomiji,dosta je stara ali kod njih balira,meni treba oko 2000bala u godini da izbalira sijena i slame.
 
Kolega Dragane to nije jaka cijena ako je presa u dobrom stanju, a to koliko ces praviti bala nije presudno, jer ako je u losem stanju kidaces zivce bez obzira koliko pravis bala. A konkretno o lifam presi nisam nesto upucen pa zamoli kolege koji su radili sa njom da ti pomognu. Inace cijene polovnih presa su visoke, kaze mi prijatelj da je bio u Vanadijumu u Laktasima i cijene od 4000 do 9000 KM.
 
Nazad
Vrh