Balirka

Kiš,pogledaj kako ti igla na levoj strani stoji u odnosu na donosač kanapa.I pogledaj skidač kanapa.Igle ako nisu dobro naštelovane hoće da prave probleme a krivica se obično baca na vezače.Igla mora malo da češe o telo vezača.
 
Kis takvu balirku imam i ja, samo pritegne za jedan krug drzac kanapa, to menjanje veziva je glupost kada je dobro nastelovana radi na vezivo bilo kog proizvodjaca.
 
kish ajde pogledaj koliko se petljač otvara izliže se zadnja strana po kojoj se voza petljač pa se ne otvori dovoljno.jesi li siguran da dodavač špage dobro radi?
 
Postovanje svim poznavaocima rada sa presama i u startu molba za savet.Kupio sam lifamovu presu,radi odlicno ali sporadicno se desava narocito u vlaznijoj detelini da odresi manilu i to tako sto manila ostane vezana za cvor zadnje dobro vezane bale i vuce se dok ne primetim,a narocito se desavalo sa madzarskom manilom a sad koristim springer tip 500
 
dodavač kanapa ne radi dobro ,kada je veća masa ne odradi do kraja,probaj da ga pomeriš napred (za dva tri kruga odvrni gornju maticu na polugici pa donju posle nje )ako to ne pomaže onda pomeri nazad,ja sam imao slučaj da je čak i igla bila visoka pa je za nju dodavač kanapa znao da zakači
 
Uzasne probleme imam sa presom,zapravo jedna strana,gledajuci od pozadi,leva,me zeza.Nisam vec siguran gde da trazim gresku i kvar.
Kada veze,veze odlicno,tj perfektan cvor,kada odveze,tj ne veze,izgleda kao na slici.

Stavio sam nov petljac,stezivao/otpustao pritiskivac petljaca,priblizavao/udaljavao donosac kanapa,menjao kanap sa drugim proizvodjacem kanapa...i jednostavnom,nema nikakvog reda i pravila,napravi 300 bala ne odveze,premestim se na drugu parcelu,odveze na 100 bala,10 bala.
U pitanju je mf 20.8


isto ovo se meni i bas u slami desavalo da lijeva nece da veze,i dan sam izgubio sve pritezi,raspusti,ma nema sta sve nisam probo dok slucajno nisam zavirio u kutiju gdje stoje spage kad tamo onaj spaner sto je na kutiji pritegnut da sam jedva rukom mogo povuci spagu,to rspustim i kad cuda ona poce da veze,.(u pitanju je W 61)
 
slika0362.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Evo moje Maseyke, napravila oko 3000 bala lucerke bez ijedne odvezane, radi opasno da je ne ureknem
 
juznije.tuznije
07.07.11 si postavio sliku i rekao problem. kasno je mnogo za odgovor ali ako ce ti pomoci ubuduce ja koristim sprej odvijac naprskam povremeno tu unutra gde hvata i nema problema. izvini sto kasno stize ali posto imamo slicne vezace meni to pomaze. mislim mojoj presi. citao sam malo unazad. mozda pomogne
 
isto ovo se meni i bas u slami desavalo da lijeva nece da veze,i dan sam izgubio sve pritezi,raspusti,ma nema sta sve nisam probo dok slucajno nisam zavirio u kutiju gdje stoje spage kad tamo onaj spaner sto je na kutiji pritegnut da sam jedva rukom mogo povuci spagu,to rspustim i kad cuda ona poce da veze,.(u pitanju je W 61)


I meni se to desavalo,sve sam pregledo i prestelao i opet nepomaze baci po neku odvezanu.kad sam proicito ovaj post proverio sam zatezac na izlazu iz kutije,pretegnut je,otpustio sam ga i videcu vecertas da li je bolje.Samo to nisam proverio,nadam se da si u pravu.................
 
I meni se to desavalo,sve sam pregledo i prestelao i opet nepomaze baci po neku odvezanu.kad sam proicito ovaj post proverio sam zatezac na izlazu iz kutije,pretegnut je,otpustio sam ga i videcu vecertas da li je bolje.Samo to nisam proverio,nadam se da si u pravu.................
To bas i nema veze...neko rece kanap/spaga ne igra ulogu...nije tacno,oradio sam sa makedonskom,imao sam problema,kad sam stavio springer,nema problema.
 
E vise mi puko film,ja stvarno nezalim da platim rad i iz njive mi niko ne izadje da mu nisam odma platio i dao barem za pivo preko,al kad me neko zeza za rodjene pare onda jbg,zato konacno sam odlucio da kupim balirku i molim za vas savet kolege,meni zbog terena treba manja balirka,laksa,a opet da moze da guta lep otkos imam traktor IMT 558,interesuju me cene,koju marku preporucujete,do 2000 evra imam para,ako za te pare nema,cutacu i trpecu,al mi krs u dvoristu ne treba,svaka masina mi je ko nova ili nova,unapred hvala za savete,preporuke i informacije.
 
Hoće i klupče da pravi mašnice bez obzira što je okrenuto kako treba.Imao sam slučaj baš pre par dana da mi je došlo da zapalim presu.Kada sam ga promenio ona radi kao sat i vezivo ne zatežem uopše,labavo je jer neće da veže ako ga stegnem.Zvuči smešno ali tako je.
 
Hoće i klupče da pravi mašnice bez obzira što je okrenuto kako treba.Imao sam slučaj baš pre par dana da mi je došlo da zapalim presu.Kada sam ga promenio ona radi kao sat i vezivo ne zatežem uopše,labavo je jer neće da veže ako ga stegnem.Zvuči smešno ali tako je.

Da zna biti do spage u to sam se uvjerio par puta,klupce se zguzva da ga nemos poznat izgubi oblik valjka bude svo deformisano,cudno je to sto je u sjenu radila odlicno nisam nikad ni pregledo onaj spaner na spagi,vezala ko luda,ali u prvoj slami ona poce da odvezuje,.i kad sam raspustio spaner poce da veze
 
ona maseyka definitivno je dobra a ako hoćeš jeftinu presu i održavanje onda poljostroj
 
Nazad
Vrh