Balirka

Ok hvala, da u pitanju je deutz fahr hd440 i ona nema sigurnosni saraf nego lamele
 
Nord Army ja te stvarno ne razumem sta zelis da mi kazes?

blaz. onda treba da se presteluje lamela , ali ona treba da se stegne kilo kljucem, nemozes je ti sam stelovati. Ne poznajem tu tvoju presu , ali ne verujem da nema sigurnosni straf. Jer kad primi sok udarac onda mora straf da pukne, nema kad da sklizne lamela.
 
moj bratić ima tu 440 i ima sigurnosni osigurač a lamele mislim da ima skoro svaka
 
znači od udaraca je štiti samo lamela?

---------- Poruka napisana u 15:16 ---------- Prethodna poruka je at 15:15 ----------

ne mogu da vjerujem moja massey je imala dva na zamajcu i na na vilama što ubacuju masu
 
Isto tako je i na Sipma Z-224 koja je rađena po licenci D.F.Nema sigurnosnog šrafa na zamajcu,verovatno jer ima veliki kapacitet.
 
znači od udaraca je štiti samo lamela?

---------- Poruka napisana u 15:16 ---------- Prethodna poruka je at 15:15 ----------

ne mogu da vjerujem moja massey je imala dva na zamajcu i na na vilama što ubacuju masu

Kod mene isto na MF 14, dva na zamajcu i jedan na pogonu za pick-up i pride lamela na kardanu (njen originalni).
 
Tacno je da ta Dajc-Fahr presa nema osigurac. Samo nasteluj lamelu i nista vise.

Kada sam kupovao traktor u dvoristu prodavca je bila jedna ogromna DF presa (pojma nemam koja je oznaka bila), nešto baš profesionalno sa gomilom hidraulike i nekih zezancija na sebi. Sjećam se da mi je bilo čudno što na zamajcu i okolini nema osigurača.

---------- Poruka napisana u 22:24 ---------- Prethodna poruka je at 22:07 ----------

Vrlo zanimljiva mašina za brdske predjele!

 
Ljudi ja sam kupio MF 120 pre nekoliko meseci, dosad ubila 1600 bala samo jednu odvezala, balirka radi opasno bez zastoja, cale napravio neke velike otkose izlomio sam nekoliko klina na zamajcu, ali su klinovi bili tvrdoce 5,6 inace na parceli od 70 ari sam napravio 610 bala i to bogami velikih. Ne znam dal ima neku zastitu za pikap i vile koje vuku seno u tunel?
 
ne znam kako tvoja maseyka ali ja sam na pikapu imao sistem kao na kardanu počne da klikti ali to se jako rijetko uključivalo
 
koje su cene kanapa u vasem kraju,i koji koristite?meni je odlicno radila sa drvoplastom ali posto ga vise nema presao sam na springer.probao sam i makedonski ali na njega mi malo zeza jedan vezac.springer 1250 do 1450 kako gde
 
@maki_vs

Kako nema vise drvoplasta? Ja ga kupujem ovde kod nas po ceni od 1500 din za klupce. Prosle godine je bio od recikliranih materijala, a sad je bele boje. Ali cini mi se da na foliji pise godina proizvodnje 2009. Sutra cu da proverim.

Danas sam pricao sa covekom iz neke zadruge. Ima kanap od nekog privatnika po ceni od 1300 din za klupce. Donece mi sutra na probu 2 kom pa ako je dobar prelazim na njega, cisto zbog cene.
 
Evo malo slika sa subotnjeg baliranja, imao sam dobar prinos sa ove parcele, 1ha 378 bala...
Presa New Holland 265....

ftggug.jpg

162875y.jpg

30bzsrn.jpg

5e8olx.jpg

2n7nswn.jpg
 
Nazad
Vrh