Balirka

Da li moze neko da mi objasni zasto hoce kanap da se obmota oko petljaca? U cemu je problem i kako ga resiti?
 
Evo i kod mene problemi. Desna strana svaku trecu odveze. Postoji cvor, ali kao da je slabo vezan. Dotegnem petljac za pola kruga, ali tada kida kanap. Na toj desnoj strani sam primetio da onaj davac kanapa zakacinje i ne ide do kraja kao levi. Ako mozete da mi pojasnite kako to utice na vezivanje, i da li zbog toga nece da veze balu.
Crvenom bojom sam obelezio gde zakacinje, roze bojom dokle ide (takodje i tu sa donje strane pravi zarez), a tamno crvenom dokle treba da stigne. Da li bi smeo pajserom da podignem malo navise a da ne pukne?



sdc10945.jpg
 
To je povezano sa donosenjem kanapa tj sa iglom. Prvo bi stezac kanapa trebao biti pravilno nastelovan, da igla ne izvlaci lako viska duzine kanapa, a i ona sama mora biti pravilno podesena. Isto tako bi trebalo prekontrolisati kocnice,na vratilu veznog aparata i na zamahivacu igala. Tako bar stoji u knjizi od claas prese, jos je za nju bitno stanje i polozaj roscica, e sad ne znam kakvu presu imas.
P.S. Ovo se odnosi na post clana Dr.


Bata 87 slobodno podigni montiracom roscic toliko da izmedju njegovog vrha i poledjine petljaca postoji zazor od 1mm (okreces rucno presu i provjeris ventilerom)Kod claas-a je to veoma bitno za vezivanje,takodje stegni pola kruga drzac kanapa,to je cesto uzrok laznog cvora.
 
Poslednja izmena:
sova
Sta su roscici?

---------- Poruka napisana u 22:45 ---------- Prethodna poruka je at 14:08 ----------

Naostri nozic za otsecanje kanapa,neodsece ga i onda nemoze da sklizne sa petljaca.To je jedan od razloga.......
nije problem u nozicima, oni odrade svoje . pre ce biti da su igle u pitanju
 
Roscici su samo kod claasa, uslovno receno ono sto je kod Welgera i MF_a ona zica sto pridrzi obje kanape dok ih petljac ne zahvati.Ovo oko kocnica ne cackaj ako nemas knjigu sa servisnim upustvima, ili zovi majstora.Ako je claas u pitanju pitaj sta te zanima .
 
Roscici su samo kod claasa, uslovno receno ono sto je kod Welgera i MF_a ona zica sto pridrzi obje kanape dok ih petljac ne zahvati.Ovo oko kocnica ne cackaj ako nemas knjigu sa servisnim upustvima, ili zovi majstora.Ako je claas u pitanju pitaj sta te zanima .
razumem sada sta su roscici
 
@Sova hvala na odgovoru, ispravio sam roscic, ali izgleda da nije tu problem. Danas sam posmatrao kako radi dok je komsija vozio traktor. Primetio sam da igla ne ostavi lepo konac na pecurci u onom zubu sto postoji(nekad ga dobro postavi, a nekad se kanap zavuce izmedju pecurke i drzaca nozica). I nakon toga izadje odvezana bala, medjutim posle se samo popravi kad igle opet donesu konac i postave ga na zub pecurke. Ne znam zasto se konac zavuce izmedju.
 
Moguce, na desnoj strani je oguljena farba gde prolazi igla(gore je stara slika pa se ne vidi) , mozda je iskrivljena malo, sutra cu da proverim.
 
Ne, to je OK da igla oguli farbu na tijelu vezaca, znaci mora se lako cesati o njega da bi bila dobro nastelana. Na ovom tvom fotosu se ne vidi da igla cese o vezac (bar desna strana koja se vidi), ali jos bitnije je koliko igla izlazi u krajnji polozaj kad donese kanap, pravilno je da izadje toliko da odstojanje izmedju zadnjeg kraja drzaca kanapa i osovinice koja nosi rolnicu na igli bude 85mm.
 
Moguce, na desnoj strani je oguljena farba gde prolazi igla(gore je stara slika pa se ne vidi) , mozda je iskrivljena malo, sutra cu da proverim.
Igla je visoko postavljena,Treba da je blizu ,da ne kazem da blago dodiruje drzac konca
Ali da ne dodiruje vrh igla kad se okrece za 360 stepena
 
Ljudi gde bih mogao da nadjem gumu za malu Rivieru, dimenzije 7-00-12, guma se nalazi na tezoj strani balirke? Bilo novu ili polovnu. Hvala unapred!
 
Nazad
Vrh