Balirka

Zombie ja sam imao slicnih problema sa Welgerom i nisam nasao sta je u pitanju,vec kao sto rece @Pankin stavljao deblji konac i od tad samo tu vrstu konca koristim i radi
savrseno!! Jel si menjao konac izmenju ta dva baliranja?
 
Slike o jucerasnjem sljakanju,
20zv68i.jpg
1glv7b.jpg
.
 
Ljuljaci promenite držače kanapa i rešićete problem.Isplati se jer sa debljim vezivom tipa 320 ne možete više od 500 bala uraditi dok sa vezivom tipa 500 može između 750-800 bala.
 
Šta je na ovim planetarnim petljačima držač kanapa? Evo kako izgledaju petljači na mojoj MF14, ovo je slika od MF124 ali sami petljači su identični

151159d1262812876-massey-ferguson-35-dscf0214-small-.jpg
 
Zombie ne prikazuje mi sliku pa ne mogu da je vidim a iskreno o MF vezaču ne znam ništa pa ne bih da lupam na pamet.
 
@ Zombie, petljac i drzac kanapa su fizicki odvojeni.U drzac igla donosi kanap,kod MF su to one kao plocice sa zarezima,e sad ne znam da li se kod Maseya to steluje.Ukratko drzac nije na petljacu. a i ja ne vidim sliku sto si postavio.
 
E to je to, kod mene su potpuno isti takvi petljači i opruga i sve, samo je pogon tih gornjih zupčanika nešto drugačiji tamo gdje ih pogoni lanac. Šta se dešava kada se pritegnu opruge, mislim, koji je efekat toga?

Sad mi je jasno šta je šta, ovaj gornji mehanizam koji drži kanap je "držač", to je ovo i u njemu se nalazi mali planetari reduktor, vidio sam to negdje na netu

IMG_1042.JPG




a ovo je petljač je ovo i on se nalazi ispod

284574.jpg


Edit

Evo našao sam slike sa moje prese, slikao sam to prošle godine, evo kako to izgleda


2v94xw1.jpg


fdrayp.jpg


mn1006.jpg


5zpape.jpg
 
južnije tužnije kako si zadovoljan presom,ja mislim da je jedna od najkvalitetnijih presa samo ko zna da je održava
 
@Vladj
Ja sam prosle godine menjao gumu nova u Juselu bila 3800 din. ako hoces da budzis odgovara felna sa stare Skode original rupa na rupu , i stavljas gume 13-ke.
 
južnije tužnije kako si zadovoljan presom,ja mislim da je jedna od najkvalitetnijih presa samo ko zna da je održava

Presom sa prezadovoljan, konstrukcija joj je toliko jednostavna da se tu, sem na petljačima naravno, nema šta pokvariti niti pohabati. Nema noževe, nema vodilice malja, na cijeloj presi postoji samo jedan lanac koji pokreće izbijače i to je to. Široka je samo 2m pa mogu da je odvezem praktično bilo gdje, IMT539 se igra sa njom. Bale su joj odlične, sasvim dovoljno tvrde, nešto veće od "običnih" bala, tačnije od 6 bala koje je napravila Welger Ap12 ova moja MF14 napravi 4, jesu malo "čupave" jer ona nema noževe tj. ne siječe sijeno ali zato ga i ne mlati, sav list ostane unutra (naravno ako se ne balira presuva). Nemam joj nijedne zamjerke sem što je eto počela da me zeza sa odvezivanjem čvora ali zvaću majstora, našao sam lika koji ima mnogo iskustva sa MF14 i MF124, MF128 i drugim presama (taj lik održava sve prese u mojoj široj okolini) pa nek pregleda i podesi šta treba, bitno je da ništa nije polomljeno ili oštećeno.

Ako te zanima, imaš ovdje detaljno u slikama prikazan cijeli proces restauracije.

http://www.maskinisten.net/viewtopic.php?t=25193&start=0
 
Odgovara felna od Mercedesa sa 5 rupa sa gumom 14-icom a može i od Moskviča takođe sa 5 rupa sa 13-icom gumom na sebi.Menjao sam pre 3-4 godine i onda je ta guma koštala 4.200 dinara a da je sada pojeftinila ne znam baš.
 
@vladj
Jeste originalna, prosle godine u julu, sad su verovatno nesto skuplje jer su sve gume prilicno poskupele.(Trayal)
@Matic
Od mercedesa i moskvica mogu mislim na welgera , na JD su felne sa 4 rupe.
 
Mislio sam da traži za Welgera a tek kasnije sam video oglas.Moja je Continental a Trayal mi ni za džabe ne treba.
 
Meni je takodje bila Continental. Od mercedesa sam probao felnu 15" ali i pored pet rupa na felni ni jedna se ne poklapa tako da je nemoguce bilo kakvo busenje. Nazvacu Jusel pa cu se raspitati za novu gumu.
 
Nazad
Vrh