Balirka

Lisnik nisam baš siguran da se klip pomera prema nožu odnosno još se nisam sreo sa takvim tipom štelovanja.
 
Vecina balirki sa vanjske strane tunela ima vise vijaka gdje su po 2 u paru sa strane i po jedan sa gornje strane.Ti sa gornje strane se samo popuste.Sa strane okomito imaju vijci i matica na njima koji vire van.Ta se matica otpusti i vijak se steze.Tako se pomjera vodilica bata a ujedno i bat.Nisam neki strucnjak za objasnjavanje pisanjem pa cu cim prije to poslikati i staviti slike na forum.
Ima ih dosta kod kojih su nosaci lezajeva na batu ekscentricni i tako se podesavaju.Kao kod lifam-a.




Uploaded with ImageShack.us
 
Možda je već ovo bila tema, ali ako bi mi mogli pomoć, bio bih zahvalan. Imam balirku klas markant i pojavljuje mi se sljedeći problem: Jedan kanap mi se odvezuje svakih 10- 15 bala, a ta strana mi pravi manji čvor u odnosu na drugu stranu, i kad je bala stegnutija obično popusti vez. nekad se desi da već svezana bala nakon par minuta se odveže. Šta da radim? Hvala unaprijed.
 
@Bileca. Labav cvor je tvoj problem, obicno ga izaziva drzac kanapa.Trebas pritegnuti drzac (kljuc 22), a ako to ne uspije probaj malo otpustiti ili pritegnuti petljac uz ovo stezanje drzaca kanapa, a ako i to ne uspije uzmes u Rumi nov samo donji dio drzaca (oko 20 evra) jer ti se stari mozda mnogo izlizao.Usput koji markant imas?
 
Poslednja izmena:
Mislim da sam čačkao oko zatezača kanapa, ali nisam postigao ništa. Balirka je markant 50. A što se čvora tiče ova strana, (do grabalja) pravi u startu manji čvor. Da li može biti do petljača i da li bi koristilo zamijeniti mjesta petljača, jer uvijek bude više sijena na strani bliže grabljama. (Napominjem da tek jednu godinu imam balirku, pa ako nešto lupim nemojte zamjeriti.)
 
Ma ne zatezac, nego drzac kanapa dotegni.Gdje je vise sijena u tunelu ne igra ulogu za petljac, jedino im mozes zamijeniti mjesta da utvrdis da li je problem do njih, mada ja ih ne bi dirao.
A kako uopste mislis da je manji cvor? Cvor je dobar kada je kraci njegov dio dug 5mm, a duzi dio za 25mm duzi od kraceg, znaci to je ideala.
 
To znam , ali mi je duži dio čvora puno kraći od 25mm. Znači zemljak, dovodio sam majstora za classs, ali mi je rekao da mi je igla kriva, međutim ja kada sam skinuo igle, bile su identične sa novim iglama. Zato sam i mislio da zamijenim petljače da vidim da nije do njih. A držač kanapa se šteluje na sljedeći način: (Opet ponavljam da sam početnik)...
 
Onda nije petljac dobro nastelan. Oprugu petljaca napregni na duzinu od 36_38mm, a oprugu drzaca kanapa na duzinu od 29_30mm. Podrazumijeva se da petljac i drzac nemaju mehanicko ostecenje i koroziju
A tvoj post gore....jel si htio jos nesto da kases.....ili sta..
 
Možda je već ovo bila tema, ali ako bi mi mogli pomoć, bio bih zahvalan. Imam balirku klas markant i pojavljuje mi se sljedeći problem: Jedan kanap mi se odvezuje svakih 10- 15 bala, a ta strana mi pravi manji čvor u odnosu na drugu stranu, i kad je bala stegnutija obično popusti vez. nekad se desi da već svezana bala nakon par minuta se odveže. Šta da radim? Hvala unaprijed.
da ti nije spaga previše napeta a ako nije onda kod tebe treba pritegnuti oprugu petlača ili kukaste glave a ako to ne pomogne onda ti je verovatno izlizan tj potrošen jezičak na kukastoj glavi a možda je i sama kukasta glava istrošena.Postoji još jedan mogući uzrok a to je da ti je špaga zasjekla kanal u ploči pa neće odmah špaga nakon vezivanja da sklizne nego je zadrži što dovodi do izvlačenja kraćeg kraja kanapa iz čvora a samim tim i odvezivanja bale

---------- Poruka napisana 27-03-12 u 00:18 ---------- Prethodna poruka je 26-03-12 at 23:57 ----------

Mislim da sam čačkao oko zatezača kanapa, ali nisam postigao ništa. Balirka je markant 50. A što se čvora tiče ova strana, (do grabalja) pravi u startu manji čvor. Da li može biti do petljača i da li bi koristilo zamijeniti mjesta petljača, jer uvijek bude više sijena na strani bliže grabljama. (Napominjem da tek jednu godinu imam balirku, pa ako nešto lupim nemojte zamjeriti.)
to što imaš više sijena na strani do pik-apa je razlog što ti je tup nož i previše je daleko nož od noža pa ako ima na tvom tunelu l profil vidi da nije pojeden u visini stabilnog noža a ako nije tu istrošen L profil ili vođica onda izvadi klip van pa promeni ležajeve na vertikalnom nosaču pa naštelaj posle toga noževe na max razmak od 1 mm i neće više biti veća masa na onoj strani do pik-apa
 
Poslednja izmena:
Moze li neko da mi kaze kolki zazor treba biti izmedju nozeva i kako se to steluje na masej 124
 
23s9pw5.jpg

2dmbb6w.jpg
 
Nazad
Vrh