Balirka

moj kolega ima somecu 2500 sluziga dobro samo mi se cini da nije bas nesto brza presa mislim nemoze da guta kao kod mene
 
evo moje balirke jd 332a
lgim0069q.jpg

lgim0071e.jpg

lgim0070x.jpg

lgim0075x.jpg

lgim0028.jpg

lgim0072h.jpg

lgim0073.jpg

to je to ..
 
ja svoju gonim sa imt 539 2 i 3 sporohodna 1300 obrtaja, a ako su manje plastionice 1 brza.
To ti nije bas dobro tjeraj to sa fergom najmanje na 1500 obrtaja motora.
Ljakse, standardna velicina je relativan pojam. Srednja velicina bale, tj kanala na vecini presa je 46x36cm , najvece su 38x49 i najmanjim se ne sjecam velicine.
 
Svaka je predvidjena da radi na 540 obrta kardana, sa manjim obrtajima pogotovu u vlaznoj masi rizikujes da nesto skikne, a to sto hoce da odveze to je problem za sebe i otklanjaj ga na drugi nacin a ne obrtajima.
 
pozdrav ! da li neko moze da mi kaze koliko vredi presa panonija, da li je neko poseduje i kako se pokazala ?
 
Pozdrav ljudi!
Da li ima neko iskustva sa New Holland 925? Ja sam imao letos problem kada sam balirao slamu, bale su mi bile krive! nije to bilo nznm ja koliko krivo, ali meni se nije svidjalo ni malo...jer je ranije pravila takve bale da su licile na pakovanje sibica! Izgledale su perfektno! I onda ja stegnem pozadi da sabija vise i pojavi se taj problem! Kada baliram malo mekse budu ponovo prave, ali budu sabijene kako bih ja voleo...da li u isto vreme moze neko da mi da savet kako da poravnam krajeve bala? obicno mi kraj bale bude kos....da li trebam da stegnem stranu koja mi strci ili ima tu nekih finesa?
Unapred hvala.
 
Nazad
Vrh