Balirka

O tom problemu je pisano sigurno deset puta.Malo prelistajte temu i naći ćete odgovor.
 
Evo i moje Welger AP 41 u kombinaciji sa 539 P
teram tako između 1300 i 1500 okr...to joj je taman, a o količni mase ovisi u kojoj brzini mogu, recimo u sijenu idem i 1. sporom, ak je slabije mogu 2., a u slami mogu i 3. sporom...
aNaNa000.jpg

aNaNa001-1.jpg
 
Mislim da je to dosta sporo kolega,ja sa AP 42 i IMT 539, 3spora u jakim otkosima i 1 brza u slabijim a ovu slamu ide 1 bez problema! A slazem se sa kolegom da je njiva super:ppozdrav:
 
Tu njivu sa sliek sam terao 3. sporom, išlo je ko blesavo:ppozdrav:
al dečki....ap 41 i ap 42 su velike razlike, jako velike, 42 ima puno veču propusnu moć i puno veči pick-up, dok na 41 ako je malo jači red pick-up je stalno pun i nemreš terati recimo brže od 2.spore, u slami ide i 3. sporom bez frke ako nisu preširoko redovi...41 je mala preša i radi male bale, no ja sam zadovoljan, netreba mi veća. Imam dosta posal i s ovom, sva starija populacija me zove da im baliram jer mogu lagano manipulirati balama:osmeh:, dosta ljudi i odbijem jer nestignem.
Eventualno ako bi mjenjao 41, uzeo bi 42, puno je mlađa i dosta su je modernizirali u odnosu na ovaj prastari model 41.
 
Ma dobre su to masine za malje radove,ja moju vec pet sezona samo podmazujem i ide bez problema(videcemo dokle:osmeh:),a sto se tice velicine bala mala je razlika u tunelu kod 41 i 42,jedino mi se to nesvidja kod moje mnogo tanke bale u odnosu na vece prese,pa cu je mozda menjati u buducnosti za AP61!
 
*Šanana* Svidja mi se presa, a i poso koji je prikazan na slici.

Nego hajde da malo probudimo majstore i one koji su zainteresovani za diskusiju. Setio sam se jednog problema od letos pa reko da ga izlozim.
Naime, desava lo se u baliranju slame da kada se slama dobro napece oko podneva pocne zezati sa vezivanjem. Nije kidala kanap ali nebi uspevala da uhvati dobro jedan kraj kanapa. Bar kolko sam mogao primetiti. Molim za misljenje
 
*Šanana* Svidja mi se presa, a i poso koji je prikazan na slici.

Nego hajde da malo probudimo majstore i one koji su zainteresovani za diskusiju. Setio sam se jednog problema od letos pa reko da ga izlozim.
Naime, desava lo se u baliranju slame da kada se slama dobro napece oko podneva pocne zezati sa vezivanjem. Nije kidala kanap ali nebi uspevala da uhvati dobro jedan kraj kanapa. Bar kolko sam mogao primetiti. Molim za misljenje
Zna i ta moja zezati u slami, nekad joj dođe....no, znam ja i zašto, trebalo bi petljače mjenjati...nekad "fulaju" vezivanje...
 
Stevo dotegnite držač kanapa ako ne pomogne zamena mu ne gine.Bubu ja bi tu i trećom brzom poterao. :osmeh:

I ja sam nesto razmisljao o tome. do sad sam ga stavljao na standardno tri kruga i jedna polovina ali izgleda da mu treba jos dotezanja. Samo neznam jos koliko bi smeo da ga zategnem.
Sta mislis maticu ako ne pomogne zatezanje da promenim na drzacu samo gornji deo (onaj sesiric).
 
Sme da se doteže ali mora da se vodi računa da ne pukne nosač.Pola kruga-krug mu neće škoditi.Može i šeširić da se promeni,menjao sam kod mene jesenas.
 
Dovedete klip u položaj gde će se oba noža susresti.Onda popustite nož na klipu(rupe su mu prošlicovane da bi mogao da se pomera bliže i dalje od kontra noža)popuštenog ga približite bliže kontra nožu ali ne da udaraju jedan u drugi već da zazor između njih bude svega par milimetara.
 
Dovedete klip u položaj gde će se oba noža susresti.Onda popustite nož na klipu(rupe su mu prošlicovane da bi mogao da se pomera bliže i dalje od kontra noža)popuštenog ga približite bliže kontra nožu ali ne da udaraju jedan u drugi već da zazor između njih bude svega par milimetara.

Ovisi koji je tip balirke.Kod nekih podbacujes distancere pod stojeci noz.Kod nekih pomjeras komplet bat prema stojecem nozu.
 
Imam jedno pitanje:::

Da li neko zna sta mi treba da uvezem BALIRKU ili PRESU ZA SENO-SLAMU iz Nemacke.Da li mi treba neka dokumentacija za preko granice..molio bih vas ako neko nesto zna o toj proceduri neka mi javi..
Hvala unapred

Goran
 
Nazad
Vrh