Balirka

Ovo ću da pravim na mojoj presi ljetos, mnogo jednostavna stvar a spriječiće skupljanje prljavštine na petljačima. Centrifugalnih ventilatora ima svugdje na otpadima, ugradnja je jednostavna i ide preko remena, može da se montira bilo gdje pošto se vazduh rebrastim crijevom vodi do petljača.
 
Kod mene su vezači isti kao na MF124 (sa planetarnim zupčanicima unutra), vrlo su jednostavne konstrukcije spolja ali se ljetos dešavalo da sa odozogo nakupi kojekakvog krša i petljač to "uhvati" zajedno sa kanapom i napravi problem. Mislio sam da bi ventilator možda pomogao, nije da se to dešava često ali prekine se kanap, pa valja ponovo uvlačiti, nekoliko bala izadje nevezano...čitava petljavina.

---------- Poruka napisana u 14:45 ---------- Prethodna poruka je at 14:40 ----------

Evo slika petljača, ovo je slikano kada je tek stigla, sad je to sve očišćeno, uglačano, prefarbano, podmazano i radi pravo dobro, mada se zna zaprljati.

zwgduf.jpg
 
Nema potrebe za ventilatorom.200 bala nije ništa za uraditi a jednostavno može rukom da se očisti ako se nakupi previše pleve,lišća i koječega mada to ne bi trebalo da smeta presi.
 
Dosta zanimljivo, ali cemu ventilator on bi mogo da izduva sitniju prasinu, a kad naidje krupan krs tipa palamide i slicno tu ne pomaze ventilator. Kod mene se desi u slami kad radi ceo dan da se napuni pleve tako da se ne vidi nista pod poklopcem. Ponekad ocistim rukom u toku dana a nekad se i ne setim. Ali sledeceg dana pred podmazivanje izduvavanje kompresorom detaljno. :osmeh: Moje misljenje je da ventilator u tvom slucaju necenesto znacajno doprineti radu petljaca. :ppozdrav:
 
Najvise 2000 bala za dan nisam zurio
To je bilo jedamput a ovako oko 1000-1100
Samo ovako nemoze da se gleda ko koliko izbalira,nije isto balirati iza ZMAJa 133 i LEXIONA sa 8m sirokim hederom gde na 400m imas po 150-200 dusmanski nabijenih bala
 
Nazad
Vrh