Balirka

inace tornado tip 400 isto tako dobar,a izlazi vise bala nego 350
 
Springer proizvodi firma iz Odžaka,cena za klupče kod mene je 1250 dinara.Iz dva komada izađe 800 dobrih bala.
 
Posjedujem presu Welger ap12 i nesto mi slabo steze bale imal gdje da se podesi da jace steze bale osim ono na izlazu na onim vintovima sto se stezu?
 
Može da se kanap pritegne da on bude tvrđi. Neznam kako je na welgeru ali sa presama sa kojima sam bio u kontaktu imaju oprugicu sa šafom odma do klučadi konca probaj tu dotegni taj šaf ali nemoj mnogo imenjače
 
Drvoplast treba uzimati samo beli jer ovi bojeni (sivi,plavi ima cak i neki kremkasti)se rade od recikliranih materijala , tako sam cuo od druga koji radi u polj.apoteci Dzavic ,a razlika je i u ceni beli je skuplji.
 
Može da se kanap pritegne da on bude tvrđi. Neznam kako je na welgeru ali sa presama sa kojima sam bio u kontaktu imaju oprugicu sa šafom odma do klučadi konca probaj tu dotegni taj šaf ali nemoj mnogo imenjače
probao sam i tu sam dotezao ima saraf sa oprugom i jednom prilikom sam pretegao i onda mi pukla ona dole ispod zica sto se kroz nju provlaci kanapa.Nekako ova welger ap12 slabo steze bale dok sam radio sa prijateljevom International i steze balu extra ...
 
Neće,praviće samo duže bale.Koliko može da se stegne toliko je ili pokušajte da radite noću ili po rosi kad aje masa vlažna,onda će bale biti kao kamen tvrde.
 
ja sam poslednjih 8 klupčadi uzeo bane komec crvenu 1000 din je kluče i mogu vam reći da je kvalitet odličan ali naći mu početak da se ubiješ....
da pohvalim majstor levaka,posle njegovog saveta preko hiljadu ne odrešenih bala
 
Kada je sitnija masa morate da stežete ili raspuštate kada je jača dok u slami stezanje ide koliko god može jer je suva masa.
 
Ja koristim Juta kanap otkad se pojavio kod nas. Ovogodisnji u novom pakovanju je bolji od proslogodisnjeg taman toliko koliko treba-sada je bukvalno bez greske. Sa tipom 350 isteram do 650 kadrih bala. Kad je kanap dobar ne menjam tako da nisam probao ni Springer ni Tornado..
 
evo i moje prese ... u planu je neka rolo za koju godinu
vmsmdx.jpg
 
ja uzimam samo beli kanap , uglavnom Mitici i zadovoljan sam. Kada uzmem plavi kanap ili crveni primetio sam da je dosta kruci od belog i onda bude svaka 5 odresena a beli mekaniji i nemam problema. Ja nez sta je to ali tako je kod mene na presi...
 
moželi neko da mi objasni dali ima razlike imeđu presa simpa 224 i z 224,kako sam čuo da je z 224 satavljo zmaj,kao suse pokazale te prese
 
Evo i zetva skoro pri kraju a samim tim i baliranje, hteo bih da podelim misljenje u vezi kanapa al nebi da pominjem proizvodjace. Dakle utoku zetve i baliranja slame nisam imao kvarova na balirci sto se vezivanja tice jedini i osnovni problem je bio sto su klubad bila puna cvorova. Neverovatno je bilo da ni jedno klube nije izaslo a da se ne pokida sto je naravno izazivao cvor na kanapu.
 
Nazad
Vrh