Balirka

a sto da ne kazes koji je proizvodjac, jel da najebu i drugi ako si vec ti :nono:
 
Majstor LEvak je nastelovao vezac...a ja sam stelovao klip posle zamene lezaja i noza i ostala stelovanja sto slede.
dwtclv.jpg

x35ysp.jpg
 
samo da probam postaviti video [video]http://www.youtube.com/user/qwer01100#p/a/u/1/Chw-2A_fpiw[/video]
 
Poslednja izmena:
preterano velike bale.....stvarno nepotrebno...maksimalno 90 cm treba da budu dugacke da bi mogle lepo i da se sloze ...

evo jos jedna slicica
24liw6q.jpg
 
Poslednja izmena:
Grešite.Ovo je idealna dužina jer dve bale stanu na ovu po dužini i uklapanje je savršeno.Nema da padne čošak ili pola voza sa prikolice.
 
Nisam nikada presovao,ali sam ih dosta natovario i uvek iz Clasove prese izlaze bale 50x50x100.Te su idealne i za bacanje i za slaganje.Ispravite me ako grešim.
 
Konkretno sam to balirao usluzno i lepsu slamu ove godine nisam balirao iz prostog razloga sto je kao trska nestisljiva i bala bude dobro nabijena a nije jako teska. Inace, svima tako baliram i niko se ne zali. :D Da baliram kojim slucajem manje i ili raspustene bale brzo bih zavrsio karijeru usluznog baliranja!

I kad je vrucina i kad nije samo za njega je zakacena presa.. :D

Ja mislim da bala sa slike nije duza od 110cm.
 
I ja slamu baliram ovako i mnogo se bolje pakuju u prikolicu kada su vece (kao sto rece matic).A kada je seno mora manje jel je dosta teze.
Meni u prikolicu staju ovako - - i (dve po duzini i jedna po sirini) sledeci red ide suprotno i - - . I onda samo navise :osmeh:
 
Nazad
Vrh