Balirka

Zamolio me dobar drugar da mu pomognem ako mogu.Kupio je balirku za tvrdo baliranje, kako reče, meni je to nepoznata materija, WEGLER 45.Kupio ju je od čoveka koji se neposredno posle toga oproostio sa bližnjima svojima, tako da on sada ne sme da od porodice pok.traži ono što mu je obećano a to je katalog, prospekt ili upustvo za rad.
Nema on ništa uz nju pa sam zato napisao ono u prvoj rečenici.Rekao sam mu da ću da pokušam da ga uputim tamo gde on to može naći.
Ako neko može da mi pomogne hvala mu unapred. J
 
Pukao mi lanac na balirci na someci m-11 to je lanac koji pokrece pikap. Nešto sam skrpio ali me interesuje gde može da se kupi ili naruči novi jer je ovaj moj u dosta lošem stanju?
 
Komsiji pre 5-6 dana pukao lanac na Rivieri, onaj sto pokrece vile koje ubacuju masu u tunel. Kad je pukao vile sto su u tunelu pale i klip ih iskrivio. On kaze da lance nije menjao od kad je presa, a nije ih cesto ni podmazivao.
 
Molim sve dobre ljude za pomoc,od pre neki dan desni pekljac poceo je da mi nabira manilu.Kada nabere manilu kao na slici pocni da kida i nevezuje lepo sve dok neocistim.Moze limi neko reci gde je problem,sta treba da uradim ili sta treba da promenim,upitanju je presa MF20 unapred hvala.
dxy5xj.jpg
 
ovo su oni beskonacni vezaci kao na John Deere balirkama. Uzmi prvo izduvaj tu prasinu, pa proveri da li igle ulaze u isto vreme moze da se desi da jedna igla napreduje. Ako nije to onda na ovoj slici sto sam obelezio plocicu skini i probaj da obrusis ako se mnogo zajela uzmi novu... Cale moj zna mnogo vise radi to da si blize pa da doteras
2i20llf.jpg
 
Izvinite ali da pitam kakvi su to beskonačni vezači?Možete li malo detaljnije da objasnite jer nisam nikada čuo za takve pa bih bio rad da se informišem o njima. :ppozdrav:
 
Ljudi, ako mozete malo da mi pojasnite stvari oko stelovanja vezaca. Stavio sam Tornado vezivo i desni petljac u 50 bala jednu ne veze (ili je veze pa se posle toga otkine, postoji cvor). Dok je bio drvoplast, nikad se to nije desilo.
154g1w3.jpg

za sta sluze ove matice?
 
mozda je slucaj kao kod mene,koristio sam tornado i desi se da ne sveze balu,ja pregledam sve ok dok slucajno nisam primjetio da na spagi bude cvoric, gutica i to zezne,probaj sa drugom spagom pa vidi,ja sad koristom teufelberger-austriska
 
Ljudi, ako mozete malo da mi pojasnite stvari oko stelovanja vezaca. Stavio sam Tornado vezivo i desni petljac u 50 bala jednu ne veze (ili je veze pa se posle toga otkine, postoji cvor). Dok je bio drvoplast, nikad se to nije desilo.
154g1w3.jpg

za sta sluze ove matice?
Maticom broj jedan stelujes drzac kanapa, i ona treba da je nastelana na 29_30 mm, a drugom podesavas petljac i njena duzina posle stezanja treba biti 38_39mm.Ako kanap pukne dok je petlja jos na petljacu provjeri skiju da li ju je zarezao kanap i mali zljebic zna da pravi probleme , onda to malo popunis elektrodom i obrusis.
 
ja sam dotezao maticu br.1 kad mi se desilo da kanap izadje iz igle i stezaca kanapa(gore).Pogotovo kad sam prelazio sa Drvoplasta na onu belu MAKITAL(makedonski kanap).A TORNADO,slovenacka je za mene najbolja i...... hm,najskuplja je.....jbg!!
Ove savete mi je dao nas clan @bubu,preko mobilnog na terenu :cool: i ovim putem mu se jos jednom zahvaljujem!! :ppozdrav:
 
sto sam puta pisao ali ajde opet kada otkine kanap oko 5 cm iza zaveska ne dirati nista po vezacu izvaditi plocu i donosac kanapa nakucati cekicom da kada on dodje pod rog struze po ploci tu je kvar a te mere sto vi pricate vaze za nove vezace sta cemo kad opruge izgube elasticnost ili se malo potrosi petljac ili drzac kanapa mere onda ne vaze stezi dok ne radi
 
Nema na cemu Bobe, i drugi put! :D

Ja sam imao ponekada muke sa tim cvoricima jer jednostavno stanu u stezacu kanapa dok cvor koji vezem kad povezujem klupcad prodje. Sa ovim kanapom koji sada koristim nema tih problema-u pitanju je poljski kanap tip 350.

Ja sam imao problema sa iglom i vezacem pa sam pustio oca da soferira a ja stelovao vezace na licu mesta jer evo praksa je pokazala bas ono sto je majstor Levak napisao: opruge vremenom gube elasticnost (a i ako su opruge razlicitog proizvodjaca) onda napregnutost vrlo verovatno nece biti ista za istu duzinu sabijene opruge!

I ja se zahvaljujem ovog puta na savetima majstor Levaku dok mu se ne oduzim onako kako dolikuje!! ;)
 
Nazad
Vrh