Balirka

Komšija kupio Welger AP61, još mu nije stigla pa me zamolio da se raspitam malo o njoj, kako se pokazala itd. Prije nje je imao neku Massey Ferguson al mu bila mala pa je proda. Ev ovakva je presa, pokazao mi on slike sa mobilnog, samo nema nazad one trake za utovar u prikolicu (ovu sliku sam nasao na netu):

Welger-AP61-116346.jpg
 
imam ja 61,bez katapulta,ja svojom prezadovoljan nije ti komso pogrijesio,odlicna,brza presa tesko ju zatusiti ja svoju tjeram 4 spora kad je spura dobro nabjena tj kad ima puno mase,1 braza kad je malo manja i 2 brza mada rijetko kad je omanja spura jer su trave dosta rodile ove god.samo za nju treba i "dobar" traktor moja predpostavka da traktor bez 50 i vise konja nemoze s njom raditi(ali opet zavisno od situacije)
 
ja sam danas u Rumi vidio neku MF presu koja je skoro identična mojoj rivijeri , zaboravio sam joj oznaku ali je skoro ista
razlika je samo u pogonu pikapa , sve ostalo se poklapa
 
imam ja 61,bez katapulta,ja svojom prezadovoljan nije ti komso pogrijesio,odlicna,brza presa tesko ju zatusiti ja svoju tjeram 4 spora kad je spura dobro nabjena tj kad ima puno mase,1 braza kad je malo manja i 2 brza mada rijetko kad je omanja spura jer su trave dosta rodile ove god.samo za nju treba i "dobar" traktor moja predpostavka da traktor bez 50 i vise konja nemoze s njom raditi(ali opet zavisno od situacije)

Hvala Kazner! On ima Massey Ferguson 165, solidan traktor, znam da ima snage jer sam dosta kosio s njim (vlasnik je slabog zdravlja i stariji je, pa sam mu dosta puta pomagao). On inače radi naveliko sa baliranim sijenom, ima strašno mnogo zemlje i sve je pod travom (ništa ne sije, samo detelinu), mislim da ima 30-40ha pod raznim travama, pa će presa itekako da se naradi.
 
Savo ako je ona što je stajala malo dalje od mesta gde smo sedeli onda je model 124,tako je pisalo na njoj.Za Welger 61 je sasvim dovoljan IMT 539 a 542 je idealan jer ima veći izbor brzina a oba imaju brz kardan što je za nju baš potrebno.Evo jednog snimka od mene.Univerzal prva brza na 2000 obrtaja svega 500 ob kardana.Može i brže da se tera ali imam problem sa kardanom,pohabao se,dobio mnogo lufta pa mi trese ceo traktor i moram dosta sporije da vozim.
 
539 i 542 mogu da je ganjaju po ravnici,a vec ako je i malo brdo dosta mu da je vuce ne ukljucenu,ja sam svoju kaco na 539 samo da je dovucem do njive a ima dosta brad u mom karaju i nije mu bilo sve jedno
 
@matić
bile su dvije MFovke , izgleda ne mislimo na istu , ova je imala oznaku čini mi se nešto preko 200 , znači 2XX , a stajala je tamo gdje smo sjedili kada kreneš prema silosima i udješ desno prema traktorima i priključcima , nedaleko od ulaza
 
@matić
bile su dvije MFovke , izgleda ne mislimo na istu , ova je imala oznaku čini mi se nešto preko 200 , znači 2XX , a stajala je tamo gdje smo sjedili kada kreneš prema silosima i udješ desno prema traktorima i priključcima , nedaleko od ulaza
I ja sam gledao tu danas u Rumi, lepo je izgledala cini mi se da je farbana. Ako mislimo na istu
 
Nazad
Vrh