Balirka

to mora daje pesa "na meke bale"

Jeste, al nije mi to bitno jer presa nece raditi usluzno, dakle samo za moje potrebe.

@pocerina

Presa kosta 500E+400E prevoz, godiste je 1989., ima nove obje gume, original kardan, 100% ispravna i spremna za rad. Zet je kupuje direktno od matorog Švabe koji ide u penziju i nece vise da radi zemlju. Tih 300E godisnje je prosjek, ne računam godine kada sijem pšenicu ili ječam (ove godine ću da sijem) ili kada kupim slamu pa moram da platim presovanje. Prosle godine sam za baliranje dao nešto više od 400E jer sam kupio dosta slame a i sijena je bilo mnogo (blizu 2000 bala). Zbog toga bi mi se brzo otplatila, nije bitno što su bale malo mekše, bar su lakše a i to mi je važno jer sve poslove radimo ja i otac sam (ja tovarim i stovaram, on samo lakše poslove). Još nije sigurno dal će biti kupljena.
 
ova presa nije ni za sta jer to samo kuhlja sijeno, bale ni nasto to ne lici imo sam slicnu presu fahrovu te bale ni nasto ne lice,to ne mozes ni sloziti,ja bi radije platio da mi ko radi
 
nisu bas meke dodje nesto kao polutvrde inace presa je novije generacije ima planetarne vezace to ne staje lako ali kad stane malo zaj.... za te pare n eka odradi 10000 i imas racuna da je bacis a koliko ja vidim odradice mnogo vise

Hvala Levak! Ma nece ona kod mene previse raditi, samo za lične potrebe i to je to, prosjek 1000-1500 godisnje, ponekad 2000 komada. Zet je bio i gledali su je, kaze da je stvarno u dobrom stanju i da radi bez problema, Švabo je prikačio neki traktor od prije 100 godina za nju (s tim traktorom je i radio) i isprobao je da vide da ona veže bale i sve to (pošten svijet, sve što sam kupio direktno od Švaba je bilo tip-top). Kako ja inače radim sa mašinama, neće se to nikad pokvariti, kod mene je sve udešeno, podmazano, očišćeno, nema da kisne ili tako što.
 
Evo našao sam sliku kako izgleda otpozadi sa balom, meni ovo djeluje kao normalna bala.

massey-ferguson-mf-14.jpg


5263384-2V.JPG
 
ja danas išao da nastavim što je WELGER-61 započeo i pokvario se , čovjek je gadno dobio po glavi kada je rasklapao
popucala mu ona ploča desno na pikapu koja vodi vile , on nije znao da ima tu torziona opruga i nategao je ključom , ključ mi isklizne iz ruke i opruga mu ga zakuca pravo u glavu
dobro je prošao samo razbijena arkada

napravio 140 bala i svi oduševljeni mojom rivijericom , čak su i ponude padale da bi je kupili

molim mišljenja o ovoj presi
slika-53007-2011-06-1309512054-velika.jpg


slika-53007-2011-06-1309478171-velika.jpg

Savo to je galignnani 4500.Br.1 među presama.Br.1 među galignnani presama.Takvu ima koliko mi je poznato kolega Matić.Samo što je njegova pod nazivom someca.
 
nisi dobro video kolega ovo je galignani 5000 u 4500 je prenos na lance a kod ove ide preko pomocnog reduktora i zupcanika ovo je cist galignani 146 samo u novom oklopu iili someca 05 inace stvarno najveca azdaja od svih
 
verovatno je mislio na topalovića,jeli i kod ovoga galiganija malj(ovan)bez ležaja na drvene klizače
 
nisi dobro video kolega ovo je galignani 5000 u 4500 je prenos na lance a kod ove ide preko pomocnog reduktora i zupcanika ovo je cist galignani 146 samo u novom oklopu iili someca 05 inace stvarno najveca azdaja od svih[/QUOTE

U pravu si kolega Levak pogrešio sam za tip.Ipak kod galignnanije to nije toliko ni bitno sve su ok.

@Kish Robert.Zato sam i napisao "mislim".Nisam bio siguran kod koga je slična presa.Izvinjavam se na brzom zaključivanju.Sezona je posla pa malo umor savlađuje.
 
Presa se mora isplatiti samo da sebi radis evo ja imam svega 2 ha deteline i pre nekih 20-tak dana sam kupio presu koja ce raditi samo sa mene i platio sam je 1800 ojra i vec vidim dobrobit jer sam radio kad meni odgovara tj skupio sam svaki list!Zato je moje misljenje za kolegu Zombi -ja uzimaj neces se pokajati!Kad cekas na kirijase ostanu ti u bali samo stabljike ili pokisne!
 
Nazad
Vrh