Balirka

Ovo je moja presa klas trabant
110byxj.jpg
[/IMG]
 
Ap 12 da uradi 5-6.000 bala dnevno?Kakve i kolike su te bale?Ja sa mojom nisam nikada mogao više od 2.500 u tabli bez vozanja za 12 sati rada.
 
Kvicoje kako Claas Trabant ubacuje masu iz usta u tunel ? Zar Weger 61 ne bi trebalo da uradi malo vise od 2500 bala na dan, ipak je velika presa. Ja sam toliko radio sa Markant 50 a ona je sporija od 61
 
Ap 12 da uradi 5-6.000 bala dnevno?Kakve i kolike su te bale?Ja sa mojom nisam nikada mogao više od 2.500 u tabli bez vozanja za 12 sati rada.

ujutru od 7 sati pa dokle može, trojica smo se menjali, a i u slami lakše ide, za 4.500 sam lično video, dok mi je brat rekao da je jedne večeri kad se vratio oko pola dvanaest na brojaču bilo oko 5.400 bala, inače nisu to male bale ap 12 k pravi baš dobre bale, to je bilo pre nekih 3-4 godina, sada više koristimo clasovu jer je lakša a i nema više toliko posla kao što je nekad bilo...
 
moguce i moj stric ja sa ap 12 radio bas mnogo dnevno jer je bilo malo presa tih godina sad sve manje u pravu ste ona je proslavila velgera i ap 61 ovo sve ostalo od velgera mucni pa prospi
 
Pocerina pisao sam o Ap 12.Welger 61 može 6.000 za dan ali mi ne logično da 12 uradi isto toliko jer sam je imao i radio sa njom.Plafon 2.500 bala.
 
Pa jel te plastike idu u krug ? Jel ti se desavalo da puknu ? I bas joj je kratak ovaj prednji deo iza zamajca kuda klip prolazi. Kod mene na Markant 50 je dosta duzi
Jel mogu ja, drugarice uciteljice? Dodavac joj ne ide u krug nego naprijed nazad u putanji sa radijusom, krece sa mjesta kao na slici ide polukruzno i zavrsava u ustima na tunelu. Sa gornje strane, ispod lima je dodavac povezan sa maljom jednom klackalicom, tako da kad malj ode u zadnji polozaj (prema vezacu) dodavac ide u polozaj kao na slici i spreman je za zahvat mase, a kad je malj u prednjem poloz. dodavac ubacuje masu. I taj sistem nije nikakav unikat, to su prese imale prije dosta vremena tako da je ova clana Kvicoje dosta stara, vjerovatno iz sredine 60_tih.
 
ja imam welger ap 71 ikad uradim 2000 bala na dan puna kapa .da napomenem prese imam skoro 25 godina tero sam ix svakakvix.nista to nevoli da se sili.mada velgerica voli puna usta .ali i tu postoji granica ode osigurac na dodavacu pa se zazas pola sata dok ga ne vratis .polako sve se sitgne najgore je kad stoji
 
Nazad
Vrh