Balirka

Ako niste primetili sa svima sam na vi.Družba je družba a služba je služba.Što se tiče Welgera kudite ga svi koliko god hoćete ali jedno stoji a to je da ne drži visoke cene za džabe.Ono što valja to i košta i uvek je bilo tako.Welger nema metre i kilometre lanaca već pogone preko zupčanika direktno jedan na drugi.A razmislite malo zašto majstori vole Riviere i ostale prese.
 
nijedna presa ne polomo kao velger 41 i 45 kad je preskoci lanac sve druge naprave manje stete ili jednostavno kocnica i osiguraci odrade svoje
 
Ja preko juce uradio od 11h do 21h 1380 bala sa W41 i R65, kod nas su parcele 15-20 ari, retko prelaze hektar
Veceras zamenio zice pored donosaca kanapa,zamenio kais na pikapu, i sad ide ki blesava
 
Ako niste primetili sa svima sam na vi.Družba je družba a služba je služba.Što se tiče Welgera kudite ga svi koliko god hoćete ali jedno stoji a to je da ne drži visoke cene za džabe.Ono što valja to i košta i uvek je bilo tako.Welger nema metre i kilometre lanaca već pogone preko zupčanika direktno jedan na drugi.A razmislite malo zašto majstori vole Riviere i ostale prese.


zašto ? od tebe želim da čujem
i gdje baš nadje samo rivijeru , nije što je imam ali ona ima niz sigurnosnih spojki za sprečavanje havarije (samo nju donekle i poznajem pa je navodim za primjer)
-lamela na pikapu
-kidajući šraf na zamajcu
-kidajući šraf na ubacivaču mase u tunel
-plastični dodavači mase (ona dva koji dodaju ubacivaču)
-kočnica malja
to je ono što sam ja vidio , možda ima još , neznam
 
Tacke paljenja (igla-klip )za POLJOSTROJ a moze i za CLASS
unledcay.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
Sto se tice rivijere pogotovo one sa belim pickapom (protiv tegom) ja mislim da resenja na toj balirci zasluzuju pohvalu,ne kazem da nema boljih presa ali ne treba biti zaludjenik i samo gledati ono sto je najskuplje.Znamo i da je golf dvojka (sranje od auta) ali i danas drzi jaku cenu spram njegovih godina.Pa tako Welger mozda cenjena balirka u vojvodini kod nas nije slucaj kod nas je zastupljen john deer ali polako ga ljudi prodaju ima mnogo boljih balirki.Na prporuku druga levaka prodao sam john deer-a i kupio somecu(galigani) i prporodio se i samo da ti kazem Maticu da ni ona nema lance vec zupcanike,a tako je i kod rivijere jedan ili dva lanca zavisi od tipa nek me ispravi majstor ako gresim
 
Sto se tice rivijere pogotovo one sa belim pickapom (protiv tegom) ja mislim da resenja na toj balirci zasluzuju pohvalu,ne kazem da nema boljih presa ali ne treba biti zaludjenik i samo gledati ono sto je najskuplje.Znamo i da je golf dvojka (sranje od auta) ali i danas drzi jaku cenu spram njegovih godina.Pa tako Welger mozda cenjena balirka u vojvodini kod nas nije slucaj kod nas je zastupljen john deer ali polako ga ljudi prodaju ima mnogo boljih balirki.Na prporuku druga levaka prodao sam john deer-a i kupio somecu(galigani) i prporodio se i samo da ti kazem Maticu da ni ona nema lance vec zupcanike,a tako je i kod rivijere jedan ili dva lanca zavisi od tipa nek me ispravi majstor ako gresim
Ja imam rivijeru sa protiv tegom vec 8 god, izbalirao sam mozda vise od 500 ha i nijednu balu nije promasila niti sam imao neki kvar vucem je sa rak 65 i fer 539 i idem sve u prvu brzu eventualno 3 spora,traktor je ne oseca ali ne oseca,kod mene u selu od kad sam ja kupio rivieru kupljene su jos 5-6 kad su videli kako radi,svaka presa je dobra kad radi al ova ima taj protiv teg koji mislim da mnogo vredi,jer imam i lifamovu i znam kako cima traktor.
 
Razmišljam još uvek koju presu da kupim dali someku(galigani) ili rivijeru. Someka kažu dosta je brza i dosta dobro radi ali ja je dosad nisam video u radu kod mene vecinom ljudi imaju rivijere, mnogo su to dobre prese. Ima li neko mišljenje o tome?
 
Ja sam pre par godina video jednu crno-zutu Rivijeru sa kontra tegom velicine otprilike kao moja presa Markant 65. Nisam neko vreme bio kod tog coveka kod kojeg sam je video ali mislim da je nije prodao i da radi sa njom vec par godina iako je trgovac i sve masine konstantno menja. Da li neko moze da mi kaze koji to moze biti model da pogledam malo na YT kako radi? Inace, kontrukcija prese mi se prilicno svidela i vrlo rado bih je posedovao pored ove prese koju sada imam.
 
Poslednja izmena:
Sto se tice rivijere pogotovo one sa belim pickapom (protiv tegom) ja mislim da resenja na toj balirci zasluzuju pohvalu,ne kazem da nema boljih presa ali ne treba biti zaludjenik i samo gledati ono sto je najskuplje.Znamo i da je golf dvojka (sranje od auta) ali i danas drzi jaku cenu spram njegovih godina.Pa tako Welger mozda cenjena balirka u vojvodini kod nas nije slucaj kod nas je zastupljen john deer ali polako ga ljudi prodaju ima mnogo boljih balirki.Na prporuku druga levaka prodao sam john deer-a i kupio somecu(galigani) i prporodio se i samo da ti kazem Maticu da ni ona nema lance vec zupcanike,a tako je i kod rivijere jedan ili dva lanca zavisi od tipa nek me ispravi majstor ako gresim

Jel moze malo pojasnjenje o kakvom tegu se radi, i kako obavlja svoju funkciju? vidim da eliminise cimanje...
 
Nazad
Vrh