Balirka

Zamolio me rodjak da postavim ovdje sljedece pitanje. Ima presu MF124 i sa lijevog petljaca nece da se skida kanap, petljac zadrzava kanap pa ovaj pukne usljed naprezanja i onda zahvata sljedeci i nastaje problem koji znamo svi vodi do loma.Prvo ga je zezao desni i stavio je nov ( male privrede Ruma) i on radi dobro od starta, lijevi je stavio sad pred sezonu i pravi problem.Da li je moguce da ga zeza to sto se petljac nije uglacao jos, jer ipak to nije originalan dio.Pa ako neko ima MF.........Hvala.
Zamolio me da ponovim popizdio je sa presom.
 
poceo neki problem sa vezivanjem desne strane vezaca do pic-up-a , a otprilike se desava da zaveze na masnu ili labav cvor koji hoce da se odveze. a ume i da lepo svese. evo i slike ako se moze videti posto je bilo vece,.
 
261yavr.jpg
[/IMG] john deere
evo slike cvorica
 
pujol :ppozdrav:

ja imam rivieru od pre bombardovanja i neznam sta treba da uradis da bi na njoj napravio neku havariju - bar ona ima 101 osiguranje

normalno podmazivanje, zamena lanaca, osiguraca, zupcanika to je potrosni materijal sve zavisi kolko ko radi - ko radi vise vise je i sredjuje, ko radi manje - redje

gvozdjusija ko gvozdjusija
 
pujol :ppozdrav:

ja imam rivieru od pre bombardovanja i neznam sta treba da uradis da bi na njoj napravio neku havariju - bar ona ima 101 osiguranje

normalno podmazivanje, zamena lanaca, osiguraca, zupcanika to je potrosni materijal sve zavisi kolko ko radi - ko radi vise vise je i sredjuje, ko radi manje - redje

gvozdjusija ko gvozdjusija
I meni nije jasno sta vi ljudi radite sa tim presama, pa im stalno mijenjate vitalne dijelove. Ja istina ne radim puno, samo za sebe, ali moj rodjak radi oko 60 000 bala godisnje usluzno svakakvih sranja, pa je za nekoliko sezona promijenio samo 2 lezaja i nekoliko onih limova i prsta na pikapu a tjera sa 577 uglavnom 1 i 2 direktnom.
 
Evo malo danasnjeg rada, morao sam decku da oslobodim njivu inace ne bi radio danas. Stavio sam nove nozeve za odsecanje bala,zamenio 3 lezaja na klipu i nastelovao klip..sad bas radi kao singerica.
 
Nazad
Vrh