Balirka

pa da ti spasem ledja teras drugom skace traktor otice ti bubrezi ovako velger 41 prva druga spora bog da te vidi

danas sam balirao pored njive u u kojoj je isto baliroa ali sa velgerom 41 , bukvalno sam prolijetao pored njega , njive su iste površine i približno isto mase je bilo na njima , kada sam ja došao on je već obišao jedan krug , ja sam završio prije njega i natovario bale a on je otprilike bio na pola
samo sam šuraku rekao ''idi vidi koji ono broj velgera da se slučajno ne zeznemo i kupimo ga''

nego i ja danas imao malo sexa , odjednom poče da odvezuje bale , ja stanem pogledam kad ono upala neka stabiljka tačno u petljač i svezala se zajedno sa kanapom i sve se skuljvalo , sreća nije bilo nikakve havarije , samo isjekao špage iz petljača i ponovo uvukao kanap

a prije toga sam balirao otkose koji su bili bože sačuvaj , njiva je bila neravna i imala je mnogo krtičinjaka , pokošena rotacionom do zemlje i zgrnuta suncem , prašina je bila tolika da nisam vidio zadnji dio prese , otkosi su bili ogromni i neravnomijerni i u toj njivi mi je na 500 bala odvezala nekih 3-4 što nije uobičajeno za nju , može li uzrok biti neravnomijeran otkos i zemlja u travi ? ali veća količina zemlje je u pitanju
 
Brate levi svaka ti dala , ja balirao do 1 sat .
Al u 1 maleni otkosi i 2 spora , brekce ferguson ko lud. Od 6 sati do 1 isterao 4 klubeta , smatram oko 1200 bala po boze sacuvaj kojim terenima , prava egzibicija doterati presu do njive (samo sam onaj bocni pleh na pikapu iskrivio ) ferdja 3 sporom izvlaci presu i slajfa
 
e jutros sam otišao da baliram nešto što je bilo vrlo zeznuto , neka mala (niska,sitana) trava pokošena , koliko god da sam otpuštao one opruge nazad na tunelu bala je bila sabijena kao kamen i teška kado đavo , a ta travica i nije baš bila najbolje suva
i na tih nekih 70 bala odvezao mi je 10tak , sve sam zavirivao u desni petljač na koji sumnjam medjutim u pitanju je lijeva strana

evo slike čvora prije nego što izadje iz tunela , čvor jednostavno nije zategnut
abcd0009r.jpg


abcd0013q.jpg


odokativno je sve u redu što sam ja mogao vidjeti , šta bi moglo biti ?
 
Ljudi nemojte biti smešni kada upoređujete onu Topalovićevu presu i Welger 41.Zna se kolika je ona Someca a koliki je 41 po veličini i normalno po brzini rada.
Savo kod mene kada se to dešava samo dotegnem vezivo a ponekad i petljač za pola kruga.
 
Savo izgleda da ti je skidac kanapa poremeto odvrni telo vezaca i podigni ga uvis i onda pogledaj da li ti skidac klizi po petljacu ako neklizi kucni ga malo cekicem.A pogledaj malo i nozice sto osecaju vanilu izgleda da su ti i oni tupi....
 
skidač je uredu , dotegao sam petljač malo i probao na mjestu , djeluje mi kao bolje , mada primijetio sam da i vezivo koje izlazi iz kutije prilično lako ide
danas sam zvao telefonom onoga potkivača što zanosi u krivinama i ja mislim da će problem biti riješen :ppozdrav:

hvala svima
 
nepokušavajte ovo kod kuće







popušio reduktor na lifamu



problem rešen kupljen drugi ispravan
 
Jutos sam dao stricu presu, malopre je vraca, i na reduktoru gde je vratilo za kardan kaplje ulje. ::jako_besan::. Dal je nesto sj....bao
 
skidač je uredu , dotegao sam petljač malo i probao na mjestu , djeluje mi kao bolje , mada primijetio sam da i vezivo koje izlazi iz kutije prilično lako ide
danas sam zvao telefonom onoga potkivača što zanosi u krivinama i ja mislim da će problem biti riješen :ppozdrav:

hvala svima
savo isti kvar kao i prosle godine opet spuz dole pa drzac desno par milimetara ako nece ti onda levo par milimetara i problem resen prvo digni vezac i vidi imali petljac aksijalni luft ako ima obavezno platna pod zupcanik sto je na petljacu pa probaj ako nije bolje onda uradi gore navedeno
 
I meni se to desavalo na welger ap12 presi kada zamjenim i stavim nove kanape ili kada nije dobro suva trava.Dotegnem za pola kruga petljac i onaj saraf sa strane kod onog nozica sto odsijeca kanapu otpustim malo i onda ide dobro.Na 150 bala samo 1 odvezana.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh