Balirka

bezi od tog internacionala sto dalje sajla koja pogoni donosenje sena dugacka 9 m treba pola dana da provuces i uzupcis a velger 41 malog kapaciteta trazi dalje
Pozdrav kolege vidim da kudite moju Welgericu inace sam je pazario pre 10 dana sutra ima prvu probu!Inace uzeo sam je za licne potrebe nece kirijati odlucio sam se za nju zbog cene ,a dosta ste vi uticali na moj izbor!Pozdravljam sve clanove foruma!
 
Party na revierri.Tanjir jagnjetine i Preminger dobro osvježe.Ovako je kad pregledaš balirku kod pravog gazde.Mali kvar a dobra gozba.

imgp0309.jpg


imgp0308.jpg
 
E moj druze @lisnik, ako vam je to gozba, onda ja UBosnu doc necu nikad, ajd prelistaj malo da vidis sta je gozba kad mi je @levak pravio presu:haha: :haha:
Salim se naravno, lepo je videti da se ljudi druze, kod nas je to sve redje, svi nesto nadrkani, a nema zasta pas da ih ujede, ali drzi narod do sebe...
Svaka pohvala! :ppozdrav:
 
Nije ovo bila pripremljena gozba ko u tvom slučaju.U suton otišli da vidimo zašto balirka neveže.Gazda se zaj. i provukao vezivo kroz pogrešnu rupu na igli.Kvar riješen za 5 min.Usput se zatrefilo malo jagnjetine i pokoja piva.

Tačno je da je često druženje sve rjeđe svugdje.Jbg biće i boljih vremena nekad.Mnogi bi se i družili al ih zaj. financija i svašta nešto.Inače za poljoprivrednike su teška vremena trenutno.

Ja inače poslije posla volim malo sjesti sa kolegama uz pokoju pivu.
 
nemoj samo na ladno ugrej bocama neko neka drzi potkovicu nadole a ti digni desnu polugu u vis ali vrlo malo i probaj da li je dobro nemoj mnogo da ne izgubis paljenje
 
A hoće li posle biti stalno problema zbog grejanja te osovine?Ipak je bolje da se skine i odnese negde na ispravljanje na hladno.
 
Meni se na poljostroj iskrivio kraj donje osovine na kojoj su svi petljaci isvi ti zupcanici . Na desnom kraju ima 1 valjak koga potiskuje potiskivac u obliku pecurke , e meni je presa prezubila i potiskivac je pretiso taj kraj osovine , a na njemu je 1 debela ploca , mozda 1cm debljine. E ja sam tu debelu plocu ispravio kod auto limara. Oni su je grejali autogenom i lupali cekicem , sve dok je nisu doveli u polozaj koji je po meni bio ok. I evo vec 9god od kako je tako teram.
 
hvala svima. kolko sam ja razumeo, da ne skidam nista, da se zagreje sredina osovine i da se vinkla povuce na gore. samo nece li da se deformise spoj vinkle i osovine? zaboravio sam da napisem i da kod spoja vinkle i osovine postoji mali luft
 
hvala svima. kolko sam ja razumeo, da ne skidam nista, da se zagreje sredina osovine i da se vinkla povuce na gore. samo nece li da se deformise spoj vinkle i osovine? zaboravio sam da napisem i da kod spoja vinkle i osovine postoji mali luft
ne grej nista prvo sredi taj luft probaj pa tek onda grej i ispravljasj mozda te samo tio zeza
 
Majstor Levak za koliko para se moiže naći dobar galigani i gde ,koji model preporučuješ,dali postoji crni model rivijere sa kontra tegom?
 
Nazad
Vrh