Balirka

ali u kukuruzovini bude poneki i kukuruz samo da vidiš kako se krava obraduje kad ga nanjuši....
a goveda i ovce rađe jedu nego slamu...
 
Evo imam ja ovu , a nasi ne proizvode takve stvarcice , jer ljudi jedva se skupe da kupe presu , a kamoli za ovako nesto. Pogotovu kod nas u Srbiju nikada nece da furaju ovakvi skupljaci bala , jer svaki seljak ima iza sebe celu porodicu koja skuplja bale i to mu je mnogo jeftinije nego da kupi ovakvu masinu. Usput kod nas je jeftina radna snaga.
 
Gospodine Dragane svaka presa može da presuje i drveće samo je treba znati voziti i naštelovati u različitim uslovima baliranja(mokro,suvo,vlazno).Ima i ovde stručnjaka koji baliraju ranom zorom da im se ne omlati detelina a pritisak u tunelu ne smanjuju nego stegnu kao sivonje pa posle ne valja presa kada pokida sav kanap i pucaju vile od lakih bala.Goveda vole da menjaju hranu tako da kukuruzovina nije ni malo zanemarljiva.
 
Montoya slazem se ja satobom ,ali kad se sve stavi na papir , onda ta kukuruzovina izadje mnogo skupa.
Postoje mikseri za mesanje hrane i onda kad se u silazu i seno ubaci i odredjena kolicina slame , to krave nece ni primetiti. Ali oneka sad miksere , jer to je za nas preskupo. Slama mora da se prska slanom vodom i takvu stoka oce da je jede.
 
Kombajner to bi trebalo da je isto ko ovo samo dosta prostije e sad ovu gomilu mašina uzme od jedanput i stavi na prikolicu a tamo verovatno neko to malo namesti ručno pa onda mašina tovari.
 
Matic ja se slazem sa tobom , i u vezi prese i u vezi kukuruzovine. Ali ja zelim da objasnim da je velika usteda ako se kukuruzovina izbaci iz upotrebe, naravno za one koji to mogu. Mi smo je izbacili iz upotrebe jos od 1998me god.
 
Sakupljas nije skup koliko je skup prevoz. Nisam se nikada raspitao koliko bi za njega izneo prevoz , ali mogu se raspitam.

Pitao sam mog brata da mu posaljem ovaj sakupljac , ali on ce nadam se za god. ili dve da prodje na okrugle bale i onda dzabe da se uloze pare u ovako nesto.
 
Nisam ja nigde napisao da postoje prese za mokro presovanje.

Ima prese za okrugle bale i prese velikih dimenzija koje su predvidjene da presuju vlazno seno.
 
Evo imam ja ovu , a nasi ne proizvode takve stvarcice , jer ljudi jedva se skupe da kupe presu , a kamoli za ovako nesto. Pogotovu kod nas u Srbiju nikada nece da furaju ovakvi skupljaci bala , jer svaki seljak ima iza sebe celu porodicu koja skuplja bale i to mu je mnogo jeftinije nego da kupi ovakvu masinu. Usput kod nas je jeftina radna snaga.

Nije to druskane, nego se ne isplati da se dovuce iz svabije, skup transport, a taj skupljac bala(groupeur de bottes) je jeftin od reda u inostranstvu ali i glomazan za transport i ne moze da se naplati put i zarada, zbog toga ga kod nas i nema.

Evo i linka sa neta, a sta mislis koliko njih nije dalo oglas i koliko njih bi te blagosiljao samo da mu maknes to iz avlije...
http://www.leboncoin.fr/materiel_professionnel/211699620.htm?ca=12_s
 
Poslednja izmena:
Majstore Levak,opet sezona presanja i opet problemi!
Ako se sjećaš mog problema sa claas markant 40, kada nije htjela da veže jednu stranu bale!
Dolazila su mi dva majstora (tako kažu) ali nije riješen problem u potpunosti.
Prvi nije ama baš ništa napravio,platio dijelove 150 evra i ništa.
Drugi je uspio nešta napraviti tako da sam mogao presati i završiti posao.
Ali još uvijek na nekih 20-30 bala jednu ne zaveže,što me nervira strašno!
Bio si u pravu kad si rekao da je u pitanju ona skija i držač, dodavač špage (kako se već zove) na njoj.
Prvo desna strana nije vezala nikako, onda je ovaj drugi majstor prebacio skiju sa dodavačem na lijevu stranu i desna je normalno vezala a ova lijeva nikako.Znači, 100% je do te skije i dodavača kanapa.
Tada je ovaj majstor ubacio po jednu podlošku na šarafe između skije i nosača petljača, tako da je sada ploča primaknutija za oko 1 milimetar petljaču.
Od tada je počela da veže!
Međutim, još uvijek odveže tu stranu bale ponekad,koliko sam skontao kada pik ap uvuče neku zbijenu masu, kao na primjer već ispresano sijeno.
Šta joj raditi? Primjetio sam da dodavač špage malo kasni,tj. kada kljun petljača krene da veže čvor, prst dodavača još ne dohvati ploču skije,za razliku od drugog desnog. Ima li to veze?
Da li bi se moglo šta popraviti ako bih dodao još po jednu podlošku između skije i nosača petljača, da je još primaknem?
moze samo da polomis skiju ko vas to navracao i dalje je problen u skiji sto tvoji doktori ne znaju gde treba da navare da si te pare dao meni radila bi ti presa ovako muci se i dalje
 
Bas je dzabaluk,ali za prevoz je zeznuta...

@kremator i ja planiram da je napravim, jel zna neko na koji sistem se otvara zadnja strana i takodje kako se zatvarA ??
 
Nazad
Vrh