Balirka

Ma sta prevoz...u nju se natovare delovi tako da prevoz nije velika stavka,jel neko video kako izgleda dobro upakovan sleper robe kad dolazi iz preka ??
O cemu mi pricamo !!
 
Jel ima to naseg proizvoda negde da se kupi i kako se to uopste zove ?
zove se ''hay accumulator'' , ukucaj na YT i dobit ćeš brdo rezultata

a zašto bi kupovao i da te neko dere od ovih što dovoze mašine sa zapada , bolje uzmi nadji neku osovinu i malo cijevi , jedna građevinska mreža za betoniranje i eto ti mašine napravljene za pola dana

ovako nešto je lako za napraviti
hay-bale-accumulator.jpg
 
Ma sta prevoz...u nju se natovare delovi tako da prevoz nije velika stavka,jel neko video kako izgleda dobro upakovan sleper robe kad dolazi iz preka ??
O cemu mi pricamo !!

Druskane moj stari je dovezo od preko presu,rasturac,cisternu,samoutovarnu prikolicu,traktor i grajfer (od jednom) ... pricaj nekom drugom. Stvar je sto ce prevoz izaci vise od te stvarcice.
 
moze samo da polomis skiju ko vas to navracao i dalje je problen u skiji sto tvoji doktori ne znaju gde treba da navare da si te pare dao meni radila bi ti presa ovako muci se i dalje
Dao bi ja pare tebi Levak ali smo daleko, ti iz jedne ja iz druge države:)Nije to u pitanju!
Ne zapinje skija nigdje, provjeravao sam!Hvala ti u svakom slučaju
 
Interesuju me ideje gde ste stavili brojač bala-ako imate slike.Do sada mi je nosač igala udarao u brojač ali mi se to ne sviđa jer moram da izvadim masu da bih ga skinuo pa bi na drugo mesto da ga stavim.U pitanju je lifam ali nebitno bitba je idrja
 
Francuz . reko sam da nije skupljac skup koliko je transport. Raspitacu se za neki dan koliko bi kostao transport i napisacu u ovoj temi.

A sto se tice pakovanja slepera to su muke samo takve. Ponekad i ja pomazem kad su u pitanju moje masine , ali lakse mi je kad nisam na utovaru. Cena transporta jedne prese je 1500chf sa sve carinu. Cena transporta grajfera je ista koao i za presu.
 
Ne vidim samo svrhu tog sakupljača bala.Po meni to je bacanje para.Jednostavnije je ići redom i vilama bacati balu po balu dok se traktor konstantno kreće po njivi dok ovde napravi gomilice pored kojih mora da se stane i onda je onaj koji baca nagrabusio.
 
Ako se traktor stalno krece onda osoba koja pakuje bale , ne moze da pakuje dobro . U ovoj kombinaciji je potrebno staviti 3 radnika , dok sa sakupljacem bala idu 2 radnika , ali rade mnogo manje nego kad nisu sakupljene bale. postoji utovarivac bala koji skuplja bale po redovima i direkno dize u prikolicu.

mrtlvp.jpg


Evo ovako izgleda ovaj utovarivac i na njemu ima benzin motor Honda.
 
danas postavljen novi rekord , 443 bale za 40 minuta , presa je išla krajnjim mogućnostima , ja mislim da joj je to i preko normale , treba malo popustiti
mada nijedna bala nije odvezana i sve su izuzetno pravilnog oblika što me malo i izenenadilo
išao sam oko 2,5kmh i na 500rpm kardana , čak sam i na vladimircu osjećao znatno dodavanje gasa

one bale u pozadini su nerealnog razmaka , tu je bio manji otkos , ostatak je skoro bala do bale

image065s.jpg
 
Ja sam ih lane kupio i jeb* bih mamu nekom da su sve bile na gomili nego je ovako najbolje idemo redom po njiv i kupimo 2-3 tovare i 1 slaze,1 u kabini i bez problema,nismo mi svajcarci.
 
PA probaj zameni, ne kosta te skoro nista

Ma ne kosta, nego je muka ovde kod nas u Pirotu, nema delova za prese uopste. Tesko je naci sraf malo vecih dimenzija ako ti zatreba, a tek nesto vise.
Ako neko moze neka mi ostavi broj neke radnje, koja salje postom, jer trebace ubuduce...
 
jel vredi da se ispravlja ili mora druga da se stavi.
Ako mozete da mi date broj, nekog proverenog, da narucim
 
zove se ''hay accumulator'' , ukucaj na YT i dobit ćeš brdo rezultata

a zašto bi kupovao i da te neko dere od ovih što dovoze mašine sa zapada , bolje uzmi nadji neku osovinu i malo cijevi , jedna građevinska mreža za betoniranje i eto ti mašine napravljene za pola dana

ovako nešto je lako za napraviti
hay-bale-accumulator.jpg

A sto bi se mucili? Vidite li ovaj kanal kojim idu bale? Kupite malo cevi i napravite takav kanal koji se namontira na izlaz prese, stave se i dva lanca da bi se mogao podesavati ugao dizanja/visina/. Za presu se zakaci neka dvoosovinka prikolica manje tezine, nasteluje se da bale iz kanala padaju u prikolicu i to je to. Ja sam tako napravio i dovoljan je jedan okretan covek u prikolici da pakuje bale.
 
Nazad
Vrh