Balirka

Ja sam jednom uspeo sa mojom da opičim 4.500 bala za dan.Imao sam na tačno 13 mesta parcele,relativno blizu jedna od druge.Samo po gasu i ne okreći se sine,to su takve prese da što je veći otkos to samo treba veći gas.

Jeste al tvoja nije AP 4X nego malo veca koja moze da izbalira i ceo AP41 u otkosu ( sa ferdjom bi se zadavila , narocito ako je sa kabinom)
 
Rale imao sam ja i 12-icu Welgericu koja je bila baš,baš stara(1950-to godište)i sa njom sam lagano za ceo dan 2.500 bala mogao da uradim,ni manje ni više nego toliko.To je bio njen učinak a ove gore pomenute prese su ipak dosta mlađe od nje i konstrukcijski unapređene pa ne sumnjam da ne mogu da urade ono što su ljudi napisali.Ako je miluješ i paziš nećeš ništa ni uraditi već se džabe vozati od njive do njive i trošiti naftu i vezivo.Sedneš na traktor,zakačiš presu i opleti,mora biti pravi učinak.
 
@Kis,bakarna platna u centru slike,namotavao sam i zice za prvu pomoc,moza dase navari nosac petljaca pa dase obrusi tako da nosac petljaca nema lufta levo desno a opet dase lako okrece oko savine.
 
Ja stegnem koliko god može kada radim slamu,od gore i sa strane na tunelu a koliko budu teške ne znam jer nisam nikada merio slamu.
 
evo danas sretih jednu noviju presu da se prodaje
ona je izgleda dobra za usluge :haha:

image053lt.jpg


image052c.jpg


image051f.jpg
 
Poslednja izmena:
ljudi sve ovo su igracke naspram john deera
:ppozdrav:kod mene ima svakakvih presa,tipa welger,claas,r.c itd.. ali mislim da jos ni jedna nije dorasla john deere.Osim mozda galignanija...ide kao djavo!Video sam je u susednom selu u radu.Otkosi su bili ogromni a ona je isla kao metak.Mislim da je to jedina presa koja je bolja i brza od j.deera.
 
Maksimum 3000 kom u slami preko toga ne biva. Nema veze sto je mala bala ona ima protok e sad sto su bale malo manje to je nesto drugo. Pozdrav svima koji se nerviraju kada se spomene Welger
 
meni se svidja john deere sto je otarasna i bale su ko kockice secera
a ova WELGER 730 je istovarena zimus u hladnjaci frigosrem u irigu neko nije placao lizing pa mu je oduzeli
 
Juče sam skidao noževe da sredim na balirci i stanje je katastrofalno pa me interesuje gde mogu da kupim noževe i profile za klasa
 
Nazad
Vrh