Balirka


Moja 'makina' u slami ove godine. 539 je vuče ali na gornjoj granici izdržljivosti.
 
Jeste 940, i imam je nekih 6-7 godina i malo je reći prezadovoljan. To guta sve živo, jedino što sam promenio je da ne sipam sae 90 nego 15-40 ulje u sistem podmazivanja. Što se tiče traktora problem nastaje ako treba da baliram na nekom nagibu terena onda moram da zakačim veći traktor jer je dosta teška.
 
Procitao sam sve postove vezane za podesavanje ,odrzavanje itd presa i nastelovao sam moju da radi perfektno.
Zelim svima da se zahvalim ,posebno majstorima , sto ovako velikodusno dele svoje znanje sa nama koji smo pocetnici i sto nam u ova teska vremena stede novac.

Od HVALA! :ppozdrav:
 
cukaneca je napisao(la):
Jeste 940, i imam je nekih 6-7 godina i malo je reći prezadovoljan. To guta sve živo, jedino što sam promenio je da ne sipam sae 90 nego 15-40 ulje u sistem podmazivanja. Što se tiče traktora problem nastaje ako treba da baliram na nekom nagibu terena onda moram da zakačim veći traktor jer je dosta teška.
ja kad pricam da je new holland prava presa i bolja od velgera lifama ljudi moisle da ja umisljam ona ti je sirotinjska majka jeftina za odrzavanje zasticena od loma brza ima ucinak u rangu velgera 61 galiganija i poljostroja kad ide a on retko ide
Post je spojen: [time]1281908094[/time]
_________________________________________________
sasasavicduboka je napisao(la):
Procitao sam sve postove vezane za podesavanje ,odrzavanje itd presa i nastelovao sam moju da radi perfektno.
Zelim svima da se zahvalim ,posebno majstorima , sto ovako velikodusno dele svoje znanje sa nama koji smo pocetnici i sto nam u ova teska vremena stede novac.

Od HVALA! :ppozdrav:
moj druze malo je nas koji se bavimo popravkom presa da hoce nekom da objasne bilo sta pare kad udare u glavu opasno je jer u ovom poslu ima lepih para ali stomakmozes nahraniti ali oci ne ja imam kolegu sa kojim sam kucni prijatelj ali nedj boze da mi nesto zapne da ne znam mislim da mi u zivotu ne bi objasnio a kamoli musteriji ali zato ja ne znam gde cu od posla a njega cesto kad nazovem sedi kuci a ja ne pamtim kad sam imo slobodnog vremena danas u nedelju sam uradio 3 prese a sutre ne znam gde cu
 
Pa kolike to mogu biti bale,zar nema za štelovanje dužine.Pa kolike bi vi bale da pravite-onda su najbolje rolo-balirke.
 
Pozdrav drustvo evo me nazad.
Polacu ti ja mojuali joj platim kartu u jednom pravcu.
 
jebo ti pa zaplot svezao :haha: ma mogu me povuci svi jos ako im dozvolim.Bio bak malo na moru pa otisao sa mora po svoje u Italiju i evo danas dovezli a punicu sam ostavio da pripazi na ovce nek odabere ovcama ili djecu paziti i sta mislite sta je odabrala ovcamaaaa kaze lakse joj :haha: :haha: :haha: ma levak brate sad cu ti je poslati ali kartu u jednom pravcu joj platim da se malo odmori od zeta.
 
CAR je napisao(la):
jebo ti pa zaplot svezao :haha: ma mogu me povuci svi jos ako im dozvolim.Bio bak malo na moru pa otisao sa mora po svoje u Italiju i evo danas dovezli a punicu sam ostavio da pripazi na ovce nek odabere ovcama ili djecu paziti i sta mislite sta je odabrala ovcamaaaa kaze lakse joj :haha: :haha: :haha: ma levak brate sad cu ti je poslati ali kartu u jednom pravcu joj platim da se malo odmori od zeta.
da nije omasila ovna i uhvatila sarplaninca
 
Nazad
Vrh