Balirka

tole zr je napisao(la):
levak je napisao(la):
tole zr je napisao(la):
LEVAK svaka cast i hvala ! :cool: Ljudi levak leci prese na daljinu telefonski :D pravi doktor
sta uradi onaj tvoj sa onim velgerom
nista . kad proba na prazno ona veze a kad udje u masu nista . ispadne poneka vezana
da nije mozda malo ranije paljenje?
ma kakvo paljenje oce on da bude majstor misli da hoce svi da ga zajebu nek se muci kad nece da plati
 
levak je napisao(la):
tole zr je napisao(la):
levak je napisao(la):
tole zr je napisao(la):
LEVAK svaka cast i hvala ! :cool: Ljudi levak leci prese na daljinu telefonski :D pravi doktor
sta uradi onaj tvoj sa onim velgerom
nista . kad proba na prazno ona veze a kad udje u masu nista . ispadne poneka vezana
da nije mozda malo ranije paljenje?
ma kakvo paljenje oce on da bude majstor misli da hoce svi da ga zajebu nek se muci kad nece da plati
Kao što rekoh ,nije presa za svakoga.
Post je spojen: [time]1282683254[/time]
_________________________________________________

levak je napisao(la):
tole zr je napisao(la):
levak je napisao(la):
tole zr je napisao(la):
LEVAK svaka cast i hvala ! :cool: Ljudi levak leci prese na daljinu telefonski :D pravi doktor
sta uradi onaj tvoj sa onim velgerom
nista . kad proba na prazno ona veze a kad udje u masu nista . ispadne poneka vezana
da nije mozda malo ranije paljenje?
ma kakvo paljenje oce on da bude majstor misli da hoce svi da ga zajebu nek se muci kad nece da plati
Kao što rekoh ,nije presa za svakoga.
 
kakve ja pacijente imam za baliranje pa to je samo da se ubijes neki lik skuplja po malo sena pa onda ceka da ja negde baliram pa da dodjem i kod njega pa vilama ubacimo to malo (danas bilo 15 bala prosli put 5) al ajde radio sam negde 156 bala pa sam i to njemu posto mi je blizu i odem ja kuci ocistim presu i podmazem otusiram se i u grad kad u 7 me zove lik da mu baliram u nekom parku bilo na nekoliko gomila i u dve prikolice pa sam i to vilama morao(44 bale). ja ne razumem te ljude koji ne dodju dan ranije da se dogovorimo nego tako zovu pa koga nadju
 
ja takve pacijente 'ladno odjebem , kod mene važi pravilo ''zovi me danas za sutra''
čak iako imam vremena da odem onaj dan koji me zovu ja odgodim za sutra da se ne navade ::namigivanje::
nisam ja prekidač od sijalice pa kada ti pritisneš dugme ono svijetli :D
 
sinoć sam presovao oko 200 bala sa malo više od jednog Ha za nepun sat vremena

a kada sam završio njivu stao sam pored voćnjaka i hranio je ručno travom koja je bila prije skupljena u plastove i stao mi je pikap uređaj , ni makac ni naprijed ni nazad , ručno sam probao
proklizava njegova lamela i nema šanse da se pomjeri , kada ručno okrećem zamajac osjetim veliki otpor na pogonskom lancu ali ništa ne mrda samo njegova lamela proklizava :sta:
koji mu je moj :sta:

da napomenem na 200 bala nijedna odvezana :D
 
ili si otkinuo mali lancic na pick-up uredjaju ili se istegao i popeo na zupcanik, probaj da vratis zamajac jedno tri-cetiri kruga u kontra smeru, lamele ce da otpuste i lanac ce da se vrati na svoje mesto, treba ga zategnuti ili menjati
 
riješeno
kada sam stajao u mjestu i hranio je ručno presa je stajala prilično nageta u lijevu stranu pa je trina upadala u one kanale (vodjice) kuda idu točkići koji okreću vile na pikapu
samo očistio i radi sada uredno

idem večeras još neke dvije njive da presujem pa ću vidjeti ponašanje

lanac od pikapa je uredu , okretao sam i ručno zamajac nazad ali nije moglo da odglavi pošto ima jednosmijerna spojka na pikapu i on nemože ići u kontra smijer
 
ma i ja mislim da je nemoguce da izadje neozledjen posebno kad se vidi da su ostale bale mnogo vece od te sa kojom je izasao
 
savoris je napisao(la):
riješeno
kada sam stajao u mjestu i hranio je ručno presa je stajala prilično nageta u lijevu stranu pa je trina upadala u one kanale (vodjice) kuda idu točkići koji okreću vile na pikapu
samo očistio i radi sada uredno

idem večeras još neke dvije njive da presujem pa ću vidjeti ponašanje

lanac od pikapa je uredu , okretao sam i ručno zamajac nazad ali nije moglo da odglavi pošto ima jednosmijerna spojka na pikapu i on nemože ići u kontra smijer
pojeo ti se kanal kuda prolaze lezajevi sve ce vise da te zeza
 
potpisujem levak i ja sam taj problem letos resavao sa co2 - nalivanje kanala kuda putuju lezajevi - naravno treba i proveriti jesu li svi lezaji tu - meni je falilo 2 kom koji su tako preje*ali putanju da je prvo ubacen flah, a kasnije je i to puklo i posle sve to uradjeno u fulu
 
jesi sve rasturao to mora da se sve skine i napravi ceo krug od nekog debljeg materijala inace sve ce brzo da pojede to joj je slaba tacka posebno ovom savinom tipu revijere na licu mesta to ne moze da se dobro odradi flah je kratkog veka
Post je spojen: [time]1282943288[/time]
_________________________________________________
galki je napisao(la):
ovo je neko danas vec postavio negde namestaljka
pa zar ne vidite da je balamanja od tunela i da ne ide sabijeno to je sve unutra bilo spremno on se uvukao u spremljenu balu a one dve izgurao nogama nije im neka fora
 
ma ne fali nigdje kanala , on uopšte nije potrošen nego je upalo previše trine jer je stajala u mjestu a negeta tako da se zadržavala u kanalu i kada se trina spresovala do odredjene tvrdoće ležaj jednostavno nije mogao da prodje
da sam mogao da okrenem malo u kontra smijeru proradilo bi ali mi nije dala jednosmijerna spojka

večeras balirao kod drugara i kada je vidio koliko brzo se krećem čovjek se krstio , nije bilo mnogo mase pa je moglo


a šta sam vidio kada sam išao na Romaniju smijao sam se tri dana posle toga :haha:
jedan ide balira a drugi ide iza njega i navlači špage na jednu stranu bale
joj kako to žalosno izgleda ako uzmemo u obzir da je bilo 35 stepeni a njiva od oka preko 3Ha :zli:
nisam vidio koja je presa pošto su bili daleko od puta , samo sam prepoznao da je u pitanju neki velger
 
ja sam samo skinuo one tri bele sto oko njih prolaze vilice, a za nuzdu mogu da se poskidaju sve i da se izvuku osovine sa vilicama za pick=up i onda radi, ali nije moralo :cao:
 
Evo moje sva (zabetonirana)ove godine nije vidjela vode osim kise.Sutra cu je najprije morati odstemati pa odstrugati zatim sa vapom oprati nevide se prtljaci samo su sebi put napravili kud se elementi krecu bat i sve oko bata ja zakorilo ali veze i veze da je neurecem.Posto je sve zgotovljeno zasluzila je detaljno pranje pa naftiranje poslje i pod tresnju snjom do ljeta.
 
savoris je napisao(la):
ma ne fali nigdje kanala , on uopšte nije potrošen nego je upalo previše trine jer je stajala u mjestu a negeta tako da se zadržavala u kanalu i kada se trina spresovala do odredjene tvrdoće ležaj jednostavno nije mogao da prodje
da sam mogao da okrenem malo u kontra smijeru proradilo bi ali mi nije dala jednosmijerna spojka

večeras balirao kod drugara i kada je vidio koliko brzo se krećem čovjek se krstio , nije bilo mnogo mase pa je moglo


a šta sam vidio kada sam išao na Romaniju smijao sam se tri dana posle toga :haha:
jedan ide balira a drugi ide iza njega i navlači špage na jednu stranu bale
joj kako to žalosno izgleda ako uzmemo u obzir da je bilo 35 stepeni a njiva od oka preko 3Ha :zli:
nisam vidio koja je presa pošto su bili daleko od puta , samo sam prepoznao da je u pitanju neki velger
41 to joj je bolest uzana bala a vezaci siroki jos ako klip ima lufta i nije dobro uzupcena popisaj ga
 
Nazad
Vrh