Balirka

dragan82 je napisao(la):
Dobrincin. Zasto ne stavis poteznicu skroz levo da bi ti bio prav kardan?

Vis druze nisam razmisljao o tome... Kod nas ljudi uglavnom kace prese na poluge od hidrulika,dok je ja kacim na donju rudicu za vucu prikolica... :D
 
savoris je napisao(la):
šta mi možete reći o ovoj presi , cijena je 1500 evrova
koji je to model , dijelovi ovo ono :sta:


slika-0-2010-07-1279926769-velika.jpg


slika-0-2010-07-1279931163-velika.jpg


slika-0-2010-07-1279951893-velika.jpg
dosta pristojna presa u rangu manjih presa francuska marka vezac rs pasu delovi od lifama za vezace nije spora bolja je od velgera 41 i klasa 40 nije to jaka cena kod nas su preko 2000 eura ako si kupio nisi pogresio ovo nije mnogo mator model
 
savoris je napisao(la):
šta mi možete reći o ovoj presi , cijena je 1500 evrova
koji je to model , dijelovi ovo ono :sta:

Takvih presa ima dosta u mom kraju,prave male bale,rade posao ali nisu bas za neku pohvalu.
Balirao sam danas pored jedne takve,doduse otkosi su bili veliki i sa velikom mukom je odradjivala.
Ja sam radio sa john deerom 332 koja to nije ni osetila i duplo brze i lakse sam se kretao.
Imao sam utisak da ce ta reviera sva da se raspadne,suvise su nezne.
a koliko para toliko i muzike.Delova ima kao i za sve druge prese.Ukratko za svoje potrebe i sa laksom nogom na gasu obavlja funkciju.
 
@ Savoris

Vezači su isti ko na lifamki, to radi kako treba, a za tebe Savo mislim da bi ovako nešto baš i pasalo! Neverujem da planiraš raditidnevno po 1000 bala pa da nemožeš uraditi sa ovom.... Ona je otprilike kapaciteta kao i moja lifamka, u slami tuče i do 200 bala na sat! E sad bale su malo manje od poljostroja, a to ima i svojih prednosti, jer je manju balu lakše i baciti, a i kad radiš uslugu, iz iste mase ispadne više bala....
 
Pozdrav i pitanje za Levaka:haha:
imam w 45 lucerku balira skoro idealno, slamu do odredjenog stepena stezivanja, a kad udje u seno poludi. Pokazuje sve moguce i ne moguce nacine NE VEZIVANJA I sve to na desnoj strani gledajuci iza prese. cak sam promenuo i drzac kanapa bezuspesno.
 
e momci hvala na odgovorima :ppozdrav:

@levak
nisam je kupio nego sam je našao u oglasima i nije mi daleko da odem da je pogledam , cijeni se 1500 , možda može i nešto da se isciganiše pošto je kraj sezone ::namigivanje::

@mityoo
pa ovdje za moje terene manje prese imaju veću prođu nego velike , male parcele , brdski teren ....

koliko li je ona teška i kako bi se ponašala da je vuče vladimirac pošto mi je mala za rusa
za vladimirca pitam iz razloga što je on sa jednostepenim kvačilom , treba li sa njom zastajkivati pri radu u loše sakupljenoj masi

ako bi poredili onu CLAAS trabant , poljostroj o kojoj sam pričao i ovu , koja bi bila optimalna opcija pošto su sve tri sa cijenom tu negdje u istom rangu?
 
Ja sam vukao lifamku sa 533 bez problema, pa sad ti vidi...... a moj izbor bi najverovatnije bila ova poslednja ako je u kakvom ispravnom stanju....
 
mitjo kojim stepenom prenosa si vozio u kojim masama

i ne reče mi niko koja je ovo presa , neam pojma kao konj a otići ću da pogledam pa da ne ispadnem papak
 
ja imam tu presu, do opve godine sam je vukao sa R60, a ove sa tafeom od 60ks

sa njom mozes da izbaliras i do 1500 bala na dan - to je bar meni rekord, inace ima na njoj 101 osiguranje, tako da do nekih vecih kvarova ne moze da dodje - ja je imam preko 10god, ako te jos nesto interesuje pitaj slobodno
 
to je rivijera, francuska presa, ima i njih vise modela, ali rekao bih da je ovaj model kao moj pise ti sa strane KR40TS

na njoj najvecu zajebanciju pravi klackalica koja pokrece vezace, a zub na krugu navarujem bar jednom u sezoni

inace je vrlo prilazna - ili sam ja mozda navikao posto skoro da ne postoji deo koji nije menjan :haha: :haha:
 
evo ovako sada sam zvao čovjeka
kako mi je on objasnio da je se iskrivila neka osovina koja tjera petljače :sta:
što se može vidjeti na jednoj slici da petljače ne stoje paralelno

i kaže da je italijanska presa :D

u svakom slučaju ću otići da je pogledam jer mi nije daleko 15tak kilometara
koje detalje gledati na njoj

čika jovo navika je čudo , ja vladimirca cijelog mogu da rasturim i sastavim do podne :D

evo još jedne slike sa neta
12289571_4.jpg
 
Svaka presa manje ili vise je dobra, i sve se one mogu sredjivat, samo treba obratit paznju da se nije otkacinjala ili padala sa tovarenja.
 
savoris je napisao(la):
mitjo kojim stepenom prenosa si vozio u kojim masama

i ne reče mi niko koja je ovo presa , neam pojma kao konj a otići ću da pogledam pa da ne ispadnem papak
U slami 3spora ili 1 brza u masi koja daje 120 bala/kj u senu isto, jedino u lucerki voli malo polaganije(da manje zalogaje sabija), i najlepše radi na oko 400-450 obrta kardana.....
 
kako da znam koliki mi je broj obrtaja kardana kad nema nikakvog sata koji očitava brzinu obrtanja kardanskog vratila, :cao: vec samo ima sat za broj obrtaja radilice motora i za broj radnih sati :sta: :ppozdrav:
 
išao geledao presu
cijena je isciganisana na 1300

ALI
jedan petljač je bio pucao i neko je ga zavario , i ta zajebancija je prouzrokovala da je nešto opalilo osovinu koja nosi petljače i iskrivilo je
potreban je desni petljač (skoro cijeli) i osovina koja nosi oba petljača

ostatak prese je u izuzetno dobrom stanju , reduktor bez trunke lufta , ležajevi tučka nemaju lufta , noževi dobri , farba dobra (bila garažirana) fali par igala na pikap uredjaju ništa strašno

interesuje me koliko košta ovaj petljač ::novac::
pukao je tačno u ovim kvadratićima
slika02010071279969296v.jpg
 
Nazad
Vrh