Balirka

savoris je napisao(la):
evo ovako sada sam zvao čovjeka
kako mi je on objasnio da je se iskrivila neka osovina koja tjera petljače :sta:
što se može vidjeti na jednoj slici da petljače ne stoje paralelno
Ja mislim da tu osovinu nije problem napraviti novu....
I kod mene je jedan petljač zavaren baš na tim mestima... Inače tu kod mog komšije(Apro-met) ima samo taj nosač za 120eura a komplet petljač je 350 eura
Post je spojen: [time]1280052547[/time]
_________________________________________________
Evo link ka katalogu delova:
http://www.apro-met.com/index.php?o...y=product_name&limitstart=20&limit=30&lang=sr
 
salgija je napisao(la):
kako da znam koliki mi je broj obrtaja kardana kad nema nikakvog sata koji očitava brzinu obrtanja kardanskog vratila, :cao: vec samo ima sat za broj obrtaja radilice motora i za broj radnih sati :sta: :ppozdrav:
I ne mora ti sat,to treba ti da osetiš i da čuješ po motoru dal mu treba još obrtaja
 
hm, kod mene je onaj desni tocak - mali- iznutra, ne ide spolja od prese i izmedju njega i prese je plocica na kojoj pise tip i sl, taj broj treba da je ugraviran i napred kad gledas u presu pored zamajca sa leve strane..
 
tibor je napisao(la):
salgija je napisao(la):
kako da znam koliki mi je broj obrtaja kardana kad nema nikakvog sata koji očitava brzinu obrtanja kardanskog vratila, :cao: vec samo ima sat za broj obrtaja radilice motora i za broj radnih sati :sta: :ppozdrav:
I ne mora ti sat,to treba ti da osetiš i da čuješ po motoru dal mu treba još obrtaja
pa tako i radim , cujem kako mi trakror radi i ako malo počne tušit ja povećam gas i grmi :ppozdrav:
 
Trnavac je napisao(la):
kad smo kod balirki!!!!!!!!
juce moj buraz vozi fergu i balira slamu. malu presu imam REVIJERU,a ja u deca u hlad. covek skoci na sediste taktora, i poce da vice ZIJAAAAAAAA, dveeeeeee!!!!!!!!!
mi u panici i ne prilazimo, STOJIMO I GLEDAMO, JA VICHEM , JEL TE NIJE NEDAJ BOZEEE!!!!!!??
ma viche on nee, ali ih ima 3m.
zavrsi on njivu kad na utovar, jedna spakovana cela u jednoj bali, ljudi bila je 15cm u precnik,zlo bre!!!!! ko da je ANAKONDA, i odno je sa balom pred prodavnicu u centru sela ko atrakciju.
vece cudo nisam vido!! :sta:. a on dobi i pivo ko nagradu!!(zmija je bila iskasapljena ).
evo i dokaza , stize slika, ali samo jedan deo od AZDAJE!!!! :haha:
mk2l1.jpg
 
savoris je napisao(la):
išao geledao presu
cijena je isciganisana na 1300

ALI
jedan petljač je bio pucao i neko je ga zavario , i ta zaj....cija je prouzrokovala da je nešto opalilo osovinu koja nosi petljače i iskrivilo je
potreban je desni petljač (skoro cijeli) i osovina koja nosi oba petljača

ostatak prese je u izuzetno dobrom stanju , reduktor bez trunke lufta , ležajevi tučka nemaju lufta , noževi dobri , farba dobra (bila garažirana) fali par igala na pikap uredjaju ništa strašno

interesuje me koliko košta ovaj petljač ::novac::
pukao je tačno u ovim kvadratićima
slika02010071279969296v.jpg
tu je se odvrnuo nosac i skocio u vis onda ga je opalila igla imas u adi sto ti je ovaj drugar napisao nosac 120 eura a sovinu napravi nadji samo dobrog majstora da ti spakuje nemoj nekog dundjera da sjebe sve pa da te triput kosta
 
Ja sam isto uspio ove godine spakovati zmiju u balu ali je tu avanturu prosla neozlijedena,vjerovali ili ne,samo je izvirila iz spakovane bale.
Levak,molim te da mi objasnis koji je"problem" kod moje welger 45,naime na nekih stotinjak komada izade i jedna razvezana,dosad sam zadovoljan takvom situacijom i nije me puno tangiralo ali hajde rekoh kada je ovakav strucnjak na forumu,da ga iskoristim.Na vezacima ostane kanap tako da kod sljedece bale imam zavezanu plus onaj prethodni kanap.Je li moguce da su vezaci suvise dotegnuti?
 
Nisu ti vezaci previse dotegnuti ako nisi nista dirao. Nemogu da se setim odgovora jer ima vec 4god odkad nisam pupnuo presu. Nadam se da ce nam neko pisati pa da zajedno vidimo u cemu je problem. :ppozdrav:
 
mityoo je napisao(la):
Ja mislim da tu osovinu nije problem napraviti novu....
I kod mene je jedan petljač zavaren baš na tim mestima... Inače tu kod mog komšije(Apro-met) ima samo taj nosač za 120eura a komplet petljač je 350 eura

ovo je lijepo zavareno i var je na moju procjenu dobar ,samo neznam koliko je to sada u centru i koliko je tu bitna centričnost (ima li kakva regulacija)

@levak majstora u mojoj okolini nemam a da nije derator ::lose:: lakše je to meni savladati uz vašu pomoć nego čupati sebi kosu sa lošim majstorima
za napraviti osovinu imam pravu radionicu koju mi drugar drži , čak i da cementiram i obrusim osovinu mi je najmanji problem ::namigivanje::


kako sam vas razumio da mi ne bi bio promašaj kupiti ovu presu , dotjerao sam je do 1300 evra
ipak kada je pogledam u dobrom je stanju ostatak mašine
 
tole zr je napisao(la):
Pozdrav i pitanje za Levaka:haha:
imam w 45 lucerku balira skoro idealno, slamu do odredjenog stepena stezivanja, a kad udje u seno poludi. Pokazuje sve moguce i ne moguce nacine NE VEZIVANJA I sve to na desnoj strani gledajuci iza prese. cak sam promenuo i drzac kanapa bezuspesno.
sta ste danas navalili kisa pada pa nemate sta drugo salim se moras da mi kazes kako dresi ima li zapetljak sa koje strane i sa koje da li do vezaca ili sa zadnje strane prese kad ima tu raznih stvari idemo redom vidi koliko je zategnut kanap iz sanduka da li polumesecevi sto nanose kanap ispod vezaca nanose identicno da li si dobro nastelovo drzac kanapa da li ti igle imaju istu visinu u odnosu na drzac da li ti dresi jednu za drugom ili svku drugu trecu objasni koliko si daleko od crepaje dolazim ovih dana u crepaju
Post je spojen: [time]1280071094[/time]
_________________________________________________
gaul je napisao(la):
Ja sam isto uspio ove godine spakovati zmiju u balu ali je tu avanturu prosla neozlijedena,vjerovali ili ne,samo je izvirila iz spakovane bale.
Levak,molim te da mi objasnis koji je"problem" kod moje welger 45,naime na nekih stotinjak komada izade i jedna razvezana,dosad sam zadovoljan takvom situacijom i nije me puno tangiralo ali hajde rekoh kada je ovakav strucnjak na forumu,da ga iskoristim.Na vezacima ostane kanap tako da kod sljedece bale imam zavezanu plus onaj prethodni kanap.Je li moguce da su vezaci suvise dotegnuti?
procitaj sta sam napisao toletu
 
Mislim da moj problem nije slican toletovom,ipak kod mene se to "rijetko"desava i po simptomima(jer se kanap prekine i cvor ostane na vezacu do vezanja druge bale,kada sve uredno side s vezaca ) ja zakljucujem da treba popustiti srafove koji sluze za regulaciju vezaca,sad su dotegnuti tri i po kruga,sta mislis,levak?unaprijed hvala!
 
gaul je napisao(la):
Mislim da moj problem nije slican toletovom,ipak kod mene se to "rijetko"desava i po simptomima(jer se kanap prekine i cvor ostane na vezacu do vezanja druge bale,kada sve uredno side s vezaca ) ja zakljucujem da treba popustiti srafove koji sluze za regulaciju vezaca,sad su dotegnuti tri i po kruga,sta mislis,levak?unaprijed hvala!
srafovi se popustaju kad namotava na drzac kanapa bolje dotegni pola kruga
 
Mislim da cu ipak uslikati,da se uvjerim dal mislimo na iste sarafe.U svakom slucaju hvala. :D
 
proporcialno sto jevise stegnuta cesce baca odvezanu balu, mada jako retko baci 2
a u senu vec sam rekao skroz poludi pa ima svega : da ostane cvor na vezacu, da pusti oba kraja i ne veze cvor , da bude cvor na prednjem kanapu a zadnji kraj pusti i sve to na 5. 7 . 12. balu. dok u lucerki mozda na 100 bala baci jednu. Inace ja sam bas u samom Zrenjaninu blizu izlaza za novi sad.E da cini mi se da bi zadnji kraj cvora trebao biti malo duzi . kako ga produziti??
 
tole zr je napisao(la):
proporcialno sto jevise stegnuta cesce baca odvezanu balu, mada jako retko baci 2
a u senu vec sam rekao skroz poludi pa ima svega : da ostane cvor na vezacu, da pusti oba kraja i ne veze cvor , da bude cvor na prednjem kanapu a zadnji kraj pusti i sve to na 5. 7 . 12. balu. dok u lucerki mozda na 100 bala baci jednu. Inace ja sam bas u samom Zrenjaninu blizu izlaza za novi sad.E da cini mi se da bi zadnji kraj cvora trebao biti malo duzi . kako ga produziti??
tebe zeza drzac kanapa gde si ga kupio ili je los ili ga nisi dobro nastelovao trece nema
Post je spojen: [time]1280074439[/time]
_________________________________________________
tole zr je napisao(la):
proporcialno sto jevise stegnuta cesce baca odvezanu balu, mada jako retko baci 2
a u senu vec sam rekao skroz poludi pa ima svega : da ostane cvor na vezacu, da pusti oba kraja i ne veze cvor , da bude cvor na prednjem kanapu a zadnji kraj pusti i sve to na 5. 7 . 12. balu. dok u lucerki mozda na 100 bala baci jednu. Inace ja sam bas u samom Zrenjaninu blizu izlaza za novi sad.E da cini mi se da bi zadnji kraj cvora trebao biti malo duzi . kako ga produziti??
tole zr je napisao(la):
proporcialno sto jevise stegnuta cesce baca odvezanu balu, mada jako retko baci 2
a u senu vec sam rekao skroz poludi pa ima svega : da ostane cvor na vezacu, da pusti oba kraja i ne veze cvor , da bude cvor na prednjem kanapu a zadnji kraj pusti i sve to na 5. 7 . 12. balu. dok u lucerki mozda na 100 bala baci jednu. Inace ja sam bas u samom Zrenjaninu blizu izlaza za novi sad.E da cini mi se da bi zadnji kraj cvora trebao biti malo duzi . kako ga produziti??
tebe zeza drzac kanapa gde si ga kupio ili je los ili ga nisi dobro nastelovao trece nema
 
Nazad
Vrh