Balirka

levak
pa sta onda reci za moju skalameriju ovo su sve mlade balirke a moja odavno oltajmer pa radi kao singerica samo sto ja svoju redovno mazem sa grafitnom masti pa ::novac:: ostaje u dzepu osim ako se nenagodimo za punicu pa da mi balirku pretreses malo.Nadjem ti prevoz iz Rume pravo meni pred kucu.
 
majstor levak resio sam problem sto ispustao jedan kraj tako sto sam prebiksnovao nosac igala ostaje mi jos da resim skidanje kanapa sa petljaca kada je seno sirovo. :cao:
 
Ljudi imam problem neki sa presom Claas markant40 pravi krive bale odnosno sa jedne strane je stalno labavije vezana,vidi se da tu ima i manje mase! spaneri su u milimetar isto zatezani.ja mislim da je do onih prstiju sto donose masu od pikapa do klipa pa ne guraju do kraja kanala vec do pola! dali je neko imao takav problem??
 
Jucerasnje baliranje slame sa Welgerom AP 52 View My Video redovi su srednji .... masa pomalo vlazna ..... vozio sam 1 brzom .... a gde je bila bolja masa u redovima 3 sporom
 
kupovao bih drugu balirku pa me zanimaju razlike izmedju welger ap45 i ap52 koliko teske bale prave posto sada imam niskotlacnu koja pravi lagane bale da ih djeca tovare..
 
Tezina bale ne zavisi od prese vec od mase dali je sirova ili suva , kolika je bala i koliko si je zategao da bude tvrdja.
 
kombajner je napisao(la):
Ljudi imam problem neki sa presom Claas markant40 pravi krive bale odnosno sa jedne strane je stalno labavije vezana,vidi se da tu ima i manje mase! spaneri su u milimetar isto zatezani.ja mislim da je do onih prstiju sto donose masu od pikapa do klipa pa ne guraju do kraja kanala vec do pola! dali je neko imao takav problem??
Prebaci davace u drugu rupu! Isto sam ja imao problema na Poljostroju(Isti k....).
 
Lala iz Banata je napisao(la):
kombajner je napisao(la):
Ljudi imam problem neki sa presom Claas markant40 pravi krive bale odnosno sa jedne strane je stalno labavije vezana,vidi se da tu ima i manje mase! spaneri su u milimetar isto zatezani.ja mislim da je do onih prstiju sto donose masu od pikapa do klipa pa ne guraju do kraja kanala vec do pola! dali je neko imao takav problem??
Prebaci davace u drugu rupu! Isto sam ja imao problema na Poljostroju(Isti k....).
Bas smo to uradili sada je ok neverovatno kako sad moze lepo da napravi lepu balu a pre je zezalo samo od tih dodavaca! :ppozdrav:
 
Danas opet problem:prvo me zajebavao uređaj za uključivanje a posle mi pukla sigurnosna brava a nisam video pa mi se iskrivila igla :udri: :udri: :udri:Poručio novu bravu i zakačku
 
Danas ja opet balirao nesto malo nekih 180bala i pisem poruku na mobitel kad ispred mene naviljak sijena,nije uspijela progutati a tek kad mi je doslo do prednjih tockova sam vidio. :sta: :haha:
 
kad smo kod balirki!!!!!!!!
juce moj buraz vozi fergu i balira slamu. malu presu imam REVIJERU,a ja u deca u hlad. covek skoci na sediste taktora, i poce da vice ZIJAAAAAAAA, dveeeeeee!!!!!!!!!
mi u panici i ne prilazimo, STOJIMO I GLEDAMO, JA VICHEM , JEL TE NIJE NEDAJ BOZEEE!!!!!!??
ma viche on nee, ali ih ima 3m.
zavrsi on njivu kad na utovar, jedna spakovana cela u jednoj bali, ljudi bila je 15cm u precnik,zlo bre!!!!! ko da je ANAKONDA, i odno je sa balom pred prodavnicu u centru sela ko atrakciju.
vece cudo nisam vido!! :sta:. a on dobi i pivo ko nagradu!!(zmija je bila iskasapljena ).
 
Evo moje masine u pogonu...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8G-WUyI6NGI[/youtube]

Mislim da je i u kabini bilo bar priblizna temperatura kao i na satu... :haha:
 
šta mi možete reći o ovoj presi , cijena je 1500 evrova
koji je to model , dijelovi ovo ono :sta:


slika-0-2010-07-1279926769-velika.jpg


slika-0-2010-07-1279931163-velika.jpg


slika-0-2010-07-1279951893-velika.jpg
 
Nazad
Vrh