Balirka

trebat će ne boj se :ppozdrav:

nemam ti ja pojma o toj mašini kao kljusina , neznam ni kako se kanap uvlači kada je sve ispravno a kamoli neke ''cake''
 
Trnavac je napisao(la):
mladenmaso je napisao(la):
koja je to vrsta zmije
Mislim da je smuk, kako su pricali pred prodavnicu , dok su komentarisali.
ostatak je ostao u bali sa slamom, ovo je samo deo, bila je preko 2,5m
ta kad ujede coveka odma pola noge otkine..... uuuffffffff nisam ni znao da ima takvih zgadija kod nas.... uffffffff ::lose:: :udri: :zli:
 
Pokušavam da naštelujem bravu po knjizi ali nikako mi ne ide (stao mi mozak) mada ne radim to prvi put,postoji li neka caka-u povratku mi uvek udari u bravu
 
levak je napisao(la):
cika_jova je napisao(la):
ma znaces kad izadjes na godine :haha:
ako je ne zapali ili dobije bolest od nje kazi posteno koliko si puta hteo da lupas za 10 god

ja sam covek celicnih zivaca i drzim se one - kad se desi kvar sednes, popijes pola piva, udahnes dvaput, jos dva gutljaja piva, pa krenes da gledas sta ne valja :haha: :ppozdrav:
 
Zoran0230 je napisao(la):
Pokušavam da naštelujem bravu po knjizi ali nikako mi ne ide (stao mi mozak) mada ne radim to prvi put,postoji li neka caka-u povratku mi uvek udari u bravu
prezupcila vidi da li ti klip prelazi preko igala 2 do 5 mm kada one ulaze u tunel
 
@Savoris

Srećno sa novom mašinom... Nije to neki bauk, ni ja nisam ništa znao o njoj kad sam je kupovao, pa sam naučio.... Možeš skinuti uputstvo za lifam, imaš među katalozima, i sve što je vezano za petljače ti odgovara...... mislim da nisi loš posao napravio.... A kažem ti i kod mene je jedna strana varena i vezuje bez problema... Samo ako praviš drugu osovinu onda pazi nutove za kajle i rupe za čivije kako su izrađene (pod kojim uglom su jedno naspram drugog) da ti operacije vezivanja odradi pravovremeno.....
 
cika_jova je napisao(la):
ja sam covek celicnih zivaca i drzim se one - kad se desi kvar sednes, popijes pola piva, udahnes dvaput, jos dva gutljaja piva, pa krenes da gledas sta ne valja :haha: :ppozdrav:
koliko ti je piva u gajbi ostalo :haha: :haha: :haha:

a prvo da je isplatim i dotjeram kući pa onda prvo detaljnije slikanje i iznošenje problema ovdje pa ćemo onda rasklapati

@mityo
osovina mi je najmanji problem to ima ko da mi uradi kako treba , mene jhebe situacija oko petljača
ostalo je čista bravarija ::namigivanje::
 
Jer ja prica da svaka stvar se moze naprravi. Bravarija je vazna stavr ali oko vezivanja ipak se treba konsultovati sa nekim koji ima vise iskustva oko toga. :D
 
Kažem ti to varenje nebi smelo da je problem, i kod mene je isto tamo vareno, samo ako su delovi koji su skloni habanju ispravni, onda to radi ko blesavo!
 
sale77 je napisao(la):
Jer ja prica da svaka stvar se moze naprravi. Bravarija je vazna stavr ali oko vezivanja ipak se treba konsultovati sa nekim koji ima vise iskustva oko toga. :D
pa u tome i jeste cilj postojanja ovakvih foruma :cao:


mityoo je napisao(la):
Kažem ti to varenje nebi smelo da je problem, i kod mene je isto tamo vareno, samo ako su delovi koji su skloni habanju ispravni, onda to radi ko blesavo!
vidjećemo 'bem li ga , dok je dotjeramo i snimimo situaciju

da znaš da mi je prijeko potrebno takvo ohrabrenje pošto sam finansijski puk'o pa se nema za opravku :D
 
Zoran0230 je napisao(la):
Levak,kada su igle u gornjem položaju gde se onda nalazi klip :sta: brava bi trebalo da je u kanalu :sta:
da brava treba da je ukanalu i treba da se skloni tri do cetiri prsta pre nego sto je klip naisao na nju
Post je spojen: [time]1280057205[/time]
_________________________________________________
savoris je napisao(la):
sale77 je napisao(la):
Jer ja prica da svaka stvar se moze naprravi. Bravarija je vazna stavr ali oko vezivanja ipak se treba konsultovati sa nekim koji ima vise iskustva oko toga. :D
pa u tome i jeste cilj postojanja ovakvih foruma :cao:


mityoo je napisao(la):
Kažem ti to varenje nebi smelo da je problem, i kod mene je isto tamo vareno, samo ako su delovi koji su skloni habanju ispravni, onda to radi ko blesavo!
vidjećemo 'bem li ga , dok je dotjeramo i snimimo situaciju

da znaš da mi je prijeko potrebno takvo ohrabrenje pošto sam finansijski puk'o pa se nema za opravku :D
nisi ti puko za tu presu uvek mozes dobiti 2000
Post je spojen: [time]1280092112[/time]
_________________________________________________
gabricn je napisao(la):
levak je napisao(la):
gabricn je napisao(la):
interesuje me da li neko ima manual za nju i da li neko zna gde mogu da se nabave igle za nju :sta:
sata zoves manual a igle imas u adi kod roberta 063501432 to manual pojasni
upustvo za rukovanje,podesavanje :cao:
sve sto te zanima pitaj dosta sam ih remontovao jer ih ima dosta kod nas pristojna presa ima samo jednu manu hoce da krivi balu ali i za to ima resenje vezac rs sa nekim razlikama u odnosu na standardan rs dobro zasticena ima dva osiguraca i kocnicu a to sto ti je polomila igle verovatno ti ne radi kocnica ili je klip preskace ili jezaribala javi se sta te jos interesuje ja sam upustvo uzivo
 
Srecno sa masinom Savoris, nije to babaroga naucices ti sve vrlo brzo,samo dok pocnu problemi :udri: :udri: :ppozdrav:
 
Da vam bude lakse, delovi za prese
5etu86.jpg
 
Levak,koliko bi kostao remont pekljaca za somecu m-14 :ppozdrav:Zbog cega kada stavim novi nozic nece da veze oba kraja a kad stavim stari koji je vec istupljen vezuje bolje ,mada oce i tad da preskoci po neku
:udri:
 
2zxxlbm.jpg

Post je spojen: [time]1280060682[/time]
_________________________________________________
14u7ubp.jpg

Post je spojen: [time]1280093413[/time]
_________________________________________________
2yuwo4z.jpg
 
Nazad
Vrh