Balirka

S kakvim vi traktorima vucete presu za rolo bale nebitno dal je sirova ili suha masa u igri.
 
salgija je napisao(la):
ljudi moze li neko meni pomoci malo, na 141 stranici zadnje napisano je moj problem
pregledaj skidac kanapa dali ti cese ta tvoja (lastina usta) kod nas se zove petljac ili vezac ako ti on ne skine cvor i ostane na petljacu cekicem ga malo nakucaj tj pribi ga na petljac
 
Salgija
ti ga jeba otpusti taj vijak sa strane na petljacu skini nozic sa petljaca i naostri ga kao zilet zatim namontiraj i nezali gasa samo nek udara pa vidis kako moja stara krama ide a to nije nista jer nisam mogao snimati u dizgama gdje gura ispred sebe jer sam morao paziti i nema da razvezuje samo nezali gasa pritegni lamele ali ne previse i udri.Pa balirka ti je poput sivece masine ako trga konac nesto je muci ako nece da stofa opet nesto muci i kad se ustela samo šij.
 
ok, hvala ljudi, sutra to uradim pa vam javim sta ima i da li sam napravio : i odmarajte se, i ja idm sad, čeka me puno posla sutra,
laku noć
 
NEMA ME TOPALOVICU POLOMISE LUDACI SVE ZIVO OTISO SAM JUTROS U 5 ADOSAO MALO PRE VEZE LI
Post je spojen: [time]1279230553[/time]
_________________________________________________
salagija druze po onim slikama sto si mi prosli put poslao ti ces sa tom presom dobiti bolest teraj tu bedu iz dvorista videces sta ce te sve snaci
 
levak
jel glista moze stvarno biti uzrok da neveze pa da a ja se pitam zasto moja veze pa nemam nijedne gliste u njoj jer poljevam je redovno protiv stetocina a preparate nadjem u svakom ducanu mijesovite robe :haha: :haha: :haha:
 
ej drugari da se i ja ukljucim u pricu.mislim da su mi malo tupi nozevi sto odsecaju vanilu.desi mi se kad je poteram malo brze da mi neodsece kanap.u pitanju je lifamova presa.pa me interesuje cime je najbolje da ih malo namunjim?hvala i poz svima
 
moras koristiti preparat posebno za gliste
Post je spojen: [time]1279199308[/time]
_________________________________________________
zazamo se skini ina elektricno tocilo a ako ne odseca kad poteras brze treba da dotegnes drzac kanapa bio sam juce u jevremovcu jeli to blizu
Post je spojen: [time]1279232013[/time]
_________________________________________________
odoh da spavam sutra me ceka pet presa da pravim najebo sam po ovoj zegi
 
hahaha jucer sam vidio kako covijek balira a njih dvojica jedan sa ljeve drugi sa desne strane vezu svaku trecu cetvrtu balu na limfamki a dasa 533 tijera prvom sporom punim gasom a mene stomak zabolio smijuci se ali neprilazim jel to nisu ljudi ukradose iz ociju tako da ih nefermam ni za suvu sljivu.
 
nehvalim lifam a nekudim drugu,kol'ko para toliko i pesme.kupio sam je zimus i remontovao jer,bila je prilicno zapustena i ima jos rada na njoj.uzeo sam je jer je jeftina za kupiti,delova na svakom cosku a prosta je za odrzavanje sto nekapiram pitam kolege,od moje kuce do centra nekih 1500-1800m i oko 15ak presa od toga 2 velger 1 klas ostalo lifam.a brzinu odredjuje masa ja sa rakovicom na 1900-2000 obrtaja drugom sporom do prve brze sve zavisi od mase.jako su zahvalne,ma da cenim i druge ali to je sve stvar ::novac:: ukusa ::namigivanje::
 
pozdrav svima...
Od pre nekih 20-tak dana i u moje dvoriste je stigla presa.Radi se o john deeru 332 i za sada sam jako zadovoljan.Svezala je oko 2500 bala bez greske.
Da napomenem da mi je u odabiru pomogao majstor`levak`.Bilo je tu nekog cackanja ali presa sada jede malu decu.
Teram je rakovicom 65 trecom sporom i prvom brzom na 1700 obrtaja.Mozda je cak bolja u senu nego u slami.Prvi utisak je odlican.
 
pozdrav narode
evo jednom da i ja nemam neki problem nego sam podesio presu i komsija mi pokazao kako da je teram pa sada prosto guta do sada sam isao 2 spora a sada 3 spora ili 1 brza prosto letim po njivi teram sa imt 539 gas na 1200 obrtaja presa class 60
 
Ja juče malo spustio graničnik skakavice vezača i onda počela da pravi jednu normalnu i jednu malu-ja podignem-onda neće da uključi vezače a juče samo jednom nije uključila vezače i ja pomerio koji milimetar i eto zajebancije.
 
oće to :haha:
i ja sam se pre neku godinu zezao
na graničniku pokušaj što preciznije da namestiš otprilike da bude na sredini a fino pokušaj sa zvezdama one imaju šliceve....
 
Nazad
Vrh