Balirka

gospodine rekreativac nije do vezaca vec do dodavaca kanapa kada donese kanap dodavac mora da dodiriva skiju ispod da petljac ne bi jedan kraj kanapa ostavio iza dodavaca i onda petljac zapetlja ali ostao kanap iza roga i kad bala gura kanap puca oko 5cm iza zaveska izvadi skije i nakucaj cekicom dodavace da kada su zatvoreni struzu skiju dugujes pivo na vasaru u rumi
 
Farmer Bob je napisao(la):
Ja danas koristio original madjarsku crvenu licinu(kanap),i morao sam malo da dotegnem stezace kanapa i bilo je par problemcica dok nisam okrenuo klupcad da se kanap odmotava suprotno od kazaljke na satu.Fazon je u tome,sto na toj strani nisam mogao da uhvatim kraj,pa sam morao da ga postavim obrnuto.No,posle je islo dobro.Madjarsko klupce je manje,bas cu videti koliko ce izaci bala. :sta: a neznam ni sto sam menjao kad mi je islo dobro i sa slovenackom plavom,koja kosta 1200din,a madjarski kanap je 1000din klupce.
Kolko ti daje SLOVENACKA :sta: :sta: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :cool: :cool:
 
pozdrav svima
danas bio kod mene jedan covek da balira seno ima ovu balirku
2ekhbgl.jpg
ja se odusevio kako lako radi sa 539 i danas covek izbalirao oko 800 bala samo 5 se odvezale
zna li neko cije je proizvodnje i gde moze da se uzme kod nas
pozzz iz vranja
 
to je someka 05 ustvari prekopiran galignani 146 i 149 NAJBOLJA presa svih vremena ja to svima pricam a ljudi misle da sam ja to umislio a ko je gledao kako ide i ko je terao garantujem da deli moje misljene imas ih druze oko krusevca u selima kaonik i veliki siljegovac iskljucis se na raznju i pratis put za ribarsku banju cene su im od 1700 do 2000 eura
Post je spojen: [time]1278796326[/time]
_________________________________________________
someka se pravi u francuskoj a galignani u italiji to su bila dva brata pa se razortacila i jedan je presao u francusku zapamti to je sve isto kao punto i zastava 10
 
Razumio sam sve levak ako mi zatreba ostavi mi broj na pp nikad se nezna meni je kuciste petljaca puklo bilo prije 5 godina i vijerovao ili ne iz amerike sam narucivao preko interneta sam sve nasao doslo brate do osijeka zatim na kucnu adresu donjeli.1400dm sam dao zanj ako ces vijerovati.Jucer od 11i30 do 18i20 sam 1254 bale izbalirao na 3 njive pa nije ni jednu razvezala,danas smo to nas 8 svezli.Ode brate spavati krepan sam.
 
levak je napisao(la):
to je someka 05 ustvari prekopiran galignani 146 i 149 NAJBOLJA presa svih vremena ja to svima pricam a ljudi misle da sam ja to umislio a ko je gledao kako ide i ko je terao garantujem da deli moje misljene imas ih druze oko krusevca u selima kaonik i veliki siljegovac iskljucis se na raznju i pratis put za ribarsku banju cene su im od 1700 do 2000 eura
Post je spojen: [time]1278763926[/time]
_________________________________________________
someka se pravi u francuskoj a galignani u italiji to su bila dva brata pa se razortacila i jedan je presao u francusku zapamti to je sve isto kao punto i zastava 10
levak koja od te dve ima bale srazmere kao Welger 51-52-53 :sta: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Ove novije prese imaju nozeve da sitne seno prilikom presovanja. Sitne i snamu. Pa bude duzine oko 10cm.
 
identicne u mehanizmu razlika u par limova 146 je malo ruznija od 149 ali ima novija nosi oznaku galignani 5000 ista kao ove dve ali lepa na oko sacuvaj boze glignani ima sledece prednosti guta najbolje od svih ima rs vezac koji je nepobedjen ima necujan rad zato sto nema lezajeve vec drvene klizace nema lanaca u prenosu sve zupcanici znaci nema prezupcavanja ima kontra teg uopste ne ljulja traktor imt 539 se sa njome igra prava ljudi ko je terao na drugu i ne pomislja plus ima kocnicu i osigurac na vezackoju osivini u sasi se igra ne moze da polomi nista
Post je spojen: [time]1278882875[/time]
_________________________________________________
mozes da ih pogledas kucaj na guglu baller someca i na sajtu agrifailes klikni na galignani i sve vces videti
 
kakve igle ima aluminiske ili celicne ako neko nije lomio i mijenjao.

Post je spojen: [time]1278885095[/time]
_________________________________________________
Nije li bolje da ima balirka spuz umijesto ovih grabalja na koje se nabija graorica prilikom baliranja.Meni je pravila probleme graorica kao sam sa koleginim traktorom i njegovom deutz-fahr balirao iako ima neki kratki spuzic zamozavala mi se graorica oko ruku sto ubacuju u kos sijeno i stvarala probleme.
 
ima gusane igle lomili su ne boj se ne mazu ludaci kocnicu i ona zariba ne odradi i cao ti znas da ima ljudi da im das kliker oni bi ga pokvarili
 
Jedan moj poznanik njemu ni nakovanj nedam covijece kad on skine gume sa felga na Zetoru superasu pa to treba znati i umijeti to nije nego :udri: sad sam bas gledao slovenski oglas jedna galligiani 5100 lijepo izgleda ali cijenu neznam.Samo jel moze na nju katapult ici.
 
Nazad
Vrh