Balirka

Pokusacu veceras sve slike ubaciti ako me nesto nespreci danas je Petrovdan pa se neradi oko zemlje nista.
Post je spojen: [time]1278932447[/time]
_________________________________________________
levak
zadnji link otvara bez problema bar kod mene mozda zato sto imam dobar aplaud a ti mi reci koje balirke koriste katapult a da valjaju a nisu skupe.Za iducu sezonu moram spremiti katapult vec prikolice imam uz malu doradu koju moram napraviti.Prikolica za utovar bala "ona skalamerija"mi vise nece u dvoriste stalno neki kvar vise lezim pod njom nego sto radi sami lanci i pizdarije ovaj pukao ovaj preskocio vamo zapo za mravinjak pa iskrivio tamo zapo za medju pa otkinuo nista od te muzike.Koliko se inace krece katapult kod vas sa svim priključcima.
 
levak je napisao(la):
treba li kome presa klas markant 60 novi tip u ekstra stanju prodaje covek hoce presu samalim balama nema ko da mu tovari
03claas60.jpg

Jel ovakva?
 
Auuu Tibore,
pa jel nova ili ofarbana?, vidi se cista kao suza.

Post je spojen: [time]1279097430[/time]
_________________________________________________
@ levak,
imam welgera ap 41 sa starim vezacima, i ispusta mi jedna strana odn. petljac ne uhvati oba kanapa da sveze pa kad bala izlazi kanap koji nije uhvacen petljacom se izvuce, moze li pomoc?
Hvala
 
pozdrav ljudi imam presu marke JONES BALLERS zna li neko cija je to presa?jedna zanimljivost petljaci su joj kao na kombajnu zmajsolidno radi 132 133 i veoma da kazem prosti.imam je dve godine
 
:haha: :haha: :haha: Javi se kad ti zatreba neki deo . Ja sam skinuo presu sa kombaja ZMAJ 135 pre 8 god. :cao: :ppozdrav:
 
levak je napisao(la):
treba li kome presa klas markant 60 novi tip u ekstra stanju prodaje covek hoce presu samalim balama nema ko da mu tovari
druze levak znas sta je bio uzrok na cb 300 i posle onog petljaca sto si promenuo izbaliro sam jedno 0.50ha i pocela sve po starom da jednu odveze na pet baliranih i ja je kuci doteram izduvam od prasine i pocnem redom da pratim sta se desava sa kanapom i dodjem do zakljucka da sbljica od dodavaca ne dodaje dovoljno blizu kanap i tada primetim da je valjcic na dodavacima usecen i znjecen sa druge strane pa se nije video golim okom.Ja ga skinem i peki ga navarim posle malo na brusilicu obradim i stavim i gle cuda pici ko luda :haha:Ko prodaje ovu clasovu presu :sta:
 
francuz je napisao(la):
Auuu Tibore,
pa jel nova ili ofarbana?, vidi se cista kao suza.

Post je spojen: [time]1279065030[/time]
_________________________________________________
@ levak,
imam welgera ap 41 sa starim vezacima, i ispusta mi jedna strana odn. petljac ne uhvati oba kanapa da sveze pa kad bala izlazi kanap koji nije uhvacen petljacom se izvuce, moze li pomoc?
Hvala
sto se velgera tice ne dotezi petljac to nema vaze tebe muci sabljica ispod vezaca sto nanosi kanap na petljac ne izlazi dovoljno skrati onu polugicu sto je vuce da dodje vrh sabljice na samu ivicu tunela ako nije to onda ti potrosen drzac kanapa ali mislim da je ono prvo
 
A sto se ti deres SUMADINAC? :nono:
Post je spojen: [time]1279174426[/time]
_________________________________________________
@ levak
ovako treba da stoji kanap
kascnp.jpg

a evo u kakvom sam polozaju nasao petljac odn.kanap
72dd78.jpg
 
Sabljica jel misliš na sastavljač veže?Da nije pukla ili napukla ona žica što ne da kanapu da ispadne pa onda izgubi ugao i preskoči vezivanje,to je ona ispod petljača a drži je šraf m8 hoće to da se desi često na Welgeru i treba uvek imati u rezervi barem jednu ako ne obe. :cao:
 
pozdrav, radno društvo, skoro sam se oglašavao u vezi problema sa balirkom,(nece da mi nekad presijče kanap i pravi odvezane bale) ali to se desi nakon sto napravim oko 30 bala, i tako isto igle sveze(udari) dva puta zaredom, i onda moram skidati sa lastinih usta, ili kako ko zove... :ppozdrav:
ako moze neko da mi pomogne bio bih veoms zahvalan, balikra je RIVIERRE CASALIS kr 40
 
francuz ta ploca ispod nije u redu taj rog uz koji zica je izgubio ugao a i zica treba da stoji napeto uz njega a kod tebe je to odmaknuto i ispod roga a treba da ga bocno pritiska
 
Nazad
Vrh