AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Vezano za potrošnju i mečke
E220cdi+velika prikolica 3,5t nosivosti, do Subotice iz Niša mi popio preko 3/4 rezervoara prazan a u povratku za četvrtinu rezervoara manje i to natovaren (doduše habasto a lako 500kg). Gorivo je baš ujednačenog kvaliteta kod nas....
 
Ok, dođeš lepo u Beograd na nekoliko dana, naspeš pun rezervoar, pređeš jedno 1000 km, i onda opet naspeš do vrha.
Sračunaš potrošnju i to ti je to, bez priče na pamet.
Samo nemoj da se razočaraš ako bude preko 10 litara..
 
Нормално, семафори, гужва итд. Мотор ради и троши а ауто се споро креће...
 
Uz to ti i svi beograđani sviraju i trube, besni, psuju, kao da su oni oslobodili grad. A kad dođu u unutrašnjost pa stanu na sred puta da se raspitaju za neku ulicu, onda se to podrazumeva.
Meni je onaj geg sa Rakom iz Barande odličan- Volem ja vas beograđane puno, volem kad nam dođete, a još više kad odete.
 
Pa realno, u unutrašnjosti se kod nas niko ne snalazi jer ništa nigde nije označeno.
U Nemačkoj je i najmanje selo propisno označeno i putokazi postoje na svakoj raskrsnici.
Kod nas kada na sred polja dođeš na raskrsnicu, možeš samo da bacaš pasulj gde bi skrenuo.
 
Tako jedne godine išli na more u CG a bilo vreme izbora. Na svim putokazima zalepljeni politički plakati. Prilazimo jednoj raskrsnici, ja gledam u vozila i pitam ženu - šta piše na putokazu, gde skrećemo, ona reče - Milo lopove.
 
Potrosnja se meri kada se napuni do cepa zapise se kilemtraza i tako nekoliko puta pa se uzme prosek.

U bajke sa ekrana od auta neverujem.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Svako tankiranje zapisujem, a tankiram uvije do čepa. Kad god poželim mogu mogu provjeriti prosječnu potrošnju u neko periodu ili ukupnu. Kad sam vozio Astru F 1,4 44 kW, na 330 000 km prosjek je iznosio 6 lit/100 km. Netko će reči da je bez veze zapisivati, ali većina nepravilnosti kod auta se reflektira na potrošnju. Čim se potrošnja poveća od uobičajene, dobro je utvrditi zbog čega i na vrijeme otkloniti kvar.
 
Ok, dođeš lepo u Beograd na nekoliko dana, naspeš pun rezervoar, pređeš jedno 1000 km, i onda opet naspeš do vrha.
Sračunaš potrošnju i to ti je to, bez priče na pamet.
Samo nemoj da se razočaraš ako bude preko 10 litara..
Prvo sto da dodjem u bg nekoliko dana , koga briga za bg . Ako koga zanima nek provjeri neko ko tamo zivi.
Isto ,ne slazem se sto neko rece da mnogo laze bord kompjuter . Mozda ima razlika , al ne mnogo . Prosjek na duzi period je prilicno tacan samim tim ako je tacno racunanje predjenih km.
 
Vožnja na 1200-1300 obrtaja nije baš zdrava za moderne dizel motore u automobilima.
То је Г троник мењач који зна шта и како....Нисам ја крив што други нису усавршили своје мењаче у овом рангу па да могу да се возикају на малом броју обртаја без проблема...Е отуда и разлика у потрошњи...



Ako ti voziš ovako na auto putu onda žali bože M.B.-a
А где то треба да се јурца, на овако малим релацијама...Ником не сметам, возим десном страном, лева је за претицање, па коме се жури на усраних 68км раздаљине слободно нек притисне колико може да иде...доста ми је пањева који возе као муве без главе сваки дан и питање је када ће неког убити јербо имају ауто од 100+кс, а путеви нам никада гори....
 
Potrosnja se meri kada se napuni do cepa zapise se kilemtraza i tako nekoliko puta pa se uzme prosek.

U bajke sa ekrana od auta neverujem.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Увек терам пун резервоар па до резерве и тако сваки пут, потрошња се креће кобиновано 5,8л/100км, ја презадовољан, јер он борд компјутер показује просечну потрошњу на задњих 10 000км 5,9л...ето грешке од тек 0,1л....не силим при убрзању, јер нема потребе за курчењем и доказивање да имам испод хаубе 170 коња, еко мод и шалтање брзина ан испод 2000 обратаја....
 
Prvo sto da dodjem u bg nekoliko dana , koga briga za bg . Ako koga zanima nek provjeri neko ko tamo zivi.
Isto ,ne slazem se sto neko rece da mnogo laze bord kompjuter . Mozda ima razlika , al ne mnogo . Prosjek na duzi period je prilicno tacan samim tim ako je tacno racunanje predjenih km.
Rekao sam beograd kao primer gradske/lokalne vožnje jer neznam na koje si uslove vožnje mislio kada si me demantovao da taj auto lagano troši 8 litara u lokalnoj vožnji. Prešao sam mnogo kilometara u raznim uslovima sa tim višim poslovnim klasama raznih proizvođača i uvek sam ih testirao deleći pređenu kilometražu sa usutom količinom goriva. Ni na autoputu nijedan nije trošio ispod 6,5 litara..
 
Nazad
Vrh