AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Nije skupa. 900 dinara je tuba 180g, ali je problem što kod mene nema ni u jednoj radnji, a ovu trenutno imam pri ruci. Poručiću na kraju...
 
Treba tu paziti i u vezi provodnosti , zbog abs senzora i slicno . Ranije se koristila neka bakrena mast , a na novijim autima zbog drugacije konstrukcije abs senzora i prstena ide drugacija .
 
Nije ista. Postoji posebna mast za klizače i tarni deo. Ova druga koja je meni potrebna je mast za o-ringe, tj, za unutrašnji deo klešta. I mislim da je to silikonska mast, ali jednino je problem oko te kompatibilnosti sa kočnim uljima.
 
Ja imam silikonsku mast, ali je koristim samo za vodovodne armature.
Za klešta bi trebala bakarna mast, koja trpi do 700 stepeni. Ona ide i na leđa pločica.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Na Golfu V (2006. g.) redovito se pale dvije kontrolne žaruljice: abs i ona odmah do nje s desne strane (proklizavanje ili nešto slično). Nekad se upale nakon 5-6 min, a nekad nakon 15 min od paljenja motora i gore sve dok ne ugasim motor. Nakon paljenja motora se pogase sve kontrolne žaruljice, ali ponekad, ne svaki put, kontrolka abs ostaje svijetliti još oko pola minute te se onda i ona ugasi.
Jel otišao neki senzor ili je nešto zaprljano?
 
Može biti i prekid do senzora a može biti i naprimjer prljava turbina. Prikopčaj ga na dijagnostiku i znaćeš. Sva ta novija auta da bi otkrio kvar moraš dijagnostiku. Ne pitaj me kako znam😂😅😂
 
Moze biti svasta naravno, dijagnostika mora. Jedini kvar koji mozes sam da proveris je prekidac stop svetla. Pri paljenju stisni i drzi kocnicu, ako se ABS greska upali istog trenutka kad pustis kocnicu onda je prekidac u kvaru.
 
Jako cest kvar . Isto zanimljivo , i sad ima dosta majstora koji neznaju ugraditi stop prekidac pa ga pokvare .Najgore sto moze biti tzv pumpa ili centrala abs a.
 
Na Golfu V (2006. g.) redovito se pale dvije kontrolne žaruljice: abs i ona odmah do nje s desne strane (proklizavanje ili nešto slično). Nekad se upale nakon 5-6 min, a nekad nakon 15 min od paljenja motora i gore sve dok ne ugasim motor. Nakon paljenja motora se pogase sve kontrolne žaruljice, ali ponekad, ne svaki put, kontrolka abs ostaje svijetliti još oko pola minute te se onda i ona ugasi.
Jel otišao neki senzor ili je nešto zaprljano?
Pogledaj imas li dovoljno kocione tecnosti.
 
Hvala svima koji ste se uključili. :ppozdrav:

Kočionog ulja je dovoljno, upalio sam motor pritiskajući kočnicu. Nakon otpuštanja kočnice nije se ništa dogodilo.

@SeljakizGrada,​

mogu li sam odraditi kalibraciju i kako? Možda postoje neke upute za to?
 
Upalis i drzis kocnicu dok ne uplali lampice, cim ih upali ubrzas do 20km/h i ides pravo nekoliko metara onda skrenes levo ili desno nebitno je potpuno,samo volan ne sme da ode preko 180 stepeni,vec izmedju 90 i 180 stepeni ga okreces,ne smanjujes gas i drzis namotan dok ne pogasi lampice.A ako je u ABS test modu ugasi ih za par sekundi.
 
Hvala. :ppozdrav:
Pretpostavljam da se sve odvija u prvoj brzini. Za 4 sekunde pri 20 km/h (5,5 m/s) prevalim oko 22 m. Ako smotam volan na jednu stranu, npr. 120°, znači da trebam i dovoljno prostora.
Dakle, ako se ne ugase za nekoliko sekundi, onda je druga greška.
 
To im je relativno cest problem da pogube te parametre ABS-a,manifestuje se tako sto ili stalno sija lampica ABS ili se smenjuju ona i lampica za ESP,cak ga i dijagnostika ocita kao gresku taj test mod.

U principu ti treba veliki parking i nista vise,i da ako ostanu lampice onda nije to,ali je zato najbezbolnijie resenje i problem.
 
Pozdrav za kolege sa foruma
Imam jedno pitanje vezano za dimenzije guma. Radi se o Golfu 5 (4 motion). Zimski set mi je 195/65 r15, a letnji 205/55 r16, ali koje su vec zrele za zamenu.
Imam 4 nove gume u dimenziji 205/60 r16, pa me interesuje da li ih smem montirati ? Znam da na 4x4 pogonu moraju biti iste gume, ali ne znam da li smeju biti nesto veci profil ?
Kalkulator guma kaze da je razlika 2.82%, a proizvodjaci savetuju da ne bude preko 3%.
E sad ne znam da li to vazi i za vozila sa pogonom na svim tockovima, tj da li bi osim laznog pokazivanja brzine možda bilo jos nekih problema, tipa senzori ABS-a, a samim tim i ESP sistem bi mozda brkao ?
Ili da u jos gorem slucaju mozda poremeti neki deo na samom pogonu ?
Ako neko ima iskustvo ili misljenje neka podeli.

PS: Ove gume bih mogao prodati pa kupiti sa tacnom dimenzijom, ali bi mi odgovarale zbog razlike u gotovo 1 cm visine, ali i zbog bolje udobnosti auta. Zato sam sve ovo i pitao.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh