AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Hocu nesto da uzmem sebi a ovi autoplacevi kad god odes, imas po kojeg limara i elektronicara koji sede tamo i piju kafu sto znaci da imaju posla. Ta njihova glancanja, dubinska pranja, poliranja i gasenje upozorenja bas ne bih da platim po visestrukim cenama.
Imam dvojicu sigurnih ljudi koji mogu da mi "doteraju" auto iz inostranstva al ajde reko da pitam da li se isplati da odem sam i pazarim
Našao si nešto ili misliš da ideš pa šta nadješ?
 
Pitam zato što se ne isplati ići gore pa tek onda da gledaš,sem ako nemaš nekog ko će da te primi na konak tih par dana.Kad već nadješ preko oglasa šta ti odgovara onda se ispalti otići,ako imaš čime da vučeš prikolicu.Nevezano za temu ja svoju rezervnu izdajem za 25€ dan i to ti je neka usmeno dogovorena cena kod svih.Pa izračunaj koliko dana ti treba*25€ + gorivo i putarine.

Imaš i opciju da ideš kombijem koji razvio radnike tu uvek ima mesta,vožnja skoro pa džabe ako si spreman da se voziš par dana po Evropi,a i sam da voziš :D 500€ uzimaju ovi sa bizarkama za auto da ti doreraju ovde.Ali veruj mi to je robija i džabe ušteda.Išao ja jednom krug da se usereš.Jes da je "karta" bila 30€ ali zato prvo Slovenija,tu izašla dvojica ušla druga dva.Pa onda Italija,Francuska,Španija,Belgija,Holandija pa tek na kraju Nemačka.Svo vreme se menjaju ljudi vozi ko je najodmorniji.Ima tu i vozača i bauštelaca.Možeš medju njima da nadješ nekog ko ima papire pa da dotera on na točkovima,tako sam ja ML-a.Ali kažem ti robija.
 
Gde bih mogao pronaći za kamper vozilo Fiat Dukato krovni prozor šiber, problem je što je zaobljen, dimenzije su okvirno 70x50.
 
Au dejka je extra. Nisam fan mercedesa ali veliki respekt. Normalno da ga lickaš, treba ga voleti.
Izgleda i šalteruša sišla da pogleda ,,zlatu". Ne veruje 'vakom golfu :osmeh: .
 
Istina... A, stvarno se ponosim time što sam uspeo, sasvim slučajno da "ćapim" ovakav primerak... Očuvan do bola, i 97 posto fabričko stanje, nikad rađeno ništa nije na njemu, ne veruju da je katalizator na njoj, još uvek fabrički, kuka, Centralna,el retrovizori, servo, šiber( koji ne curi) i još takvih sitnica...
Kupljen je da ide po njivama, a u atar otišao samo jednom, sa prikolicom kad sam nosio točak od kombajna, inače ne dam da se praši, idem sa novijim kolima,za njih me baš briga...
Do juče su sve brave bile fabričke, što je skoro ne moguće na golfu, al eto koza jedna mi počupala na suvozačevim vratima....
 
I ja imam nekog passat-a 3 generacije, mislio da ga prodam, reg istekla i kako se priblizilo 60 dana, znam da se menjaju tablice i saobracajna kad prodje tih 60 dana, sednem u njega i odvezem na teh pregled...
Jednostavno mi zao rastati se, limarija kao zdravlje, enterijer isto samo treba dubinsko odraditi.
Na teh kazu kocnice skoro kao na novom autu...
Motor britka sablja.
Da ga poklonim nekom za 300-400e, taj film se emitovati nece, bice kod mene dok god se bude mogao registrovati.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
A fabrike savetuju zamenu ulja na 20.000do 25.000 km

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
C4 1.6hdi
Stariji
Nece da upali. Uredno vergla ali ne pali. Aj sto na pocetku pali economy mode koji sam izgasio skidanjem + kleme ali pokazuje na trenutak da treba proveriti nivo ulja. Ulja ima dovoljno. Vozen do pre 2d i sad nece da upali. Ne znam da li je ostao bez goriva ali znam kad mu je usuto 10l da je pokazao da ima skoro pola rezervoara. Nije moj auto.
Ima li sanse da je povukao vazduh ako je mozda ostao bez goriva?
U desnom delu motornog prostora gde su osiguraci se cuje da nesto cakce (mozda neki rele). Postoji li nacin da se izluftira ili ima neku boljku?
 
Код комшије на опелу нешто слично, кад коначно упали дими и једва ради. Проблем био у дпф. Решење извадио филтер и сад се пуно гласније чује ауспух.
 
Nazad
Vrh