AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Prosto izvadio ili odradio sa procedurom?

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Не знам, али је осетно гласнији. Исто тако кад се извади на бмв чује се другачије. Мислим да има везе и са горивом које је сипано па филтер зачепио.
 
Zavisi i od nacina voznje
Moj brat je zacepio neverovatnih 98% dpf....
Vozi uglavnom kratke relacije a na malim obrtajima...lampicu za regeneraciju nije nikad video...
Kad je zacepio skroz onda je primetio da nesto nije u redu
 
Регенерација би требало да одради сваких 500-800 километара. Ако је све исправно. Мислим да је овде у питању сипање 20-40 литара
 
Imao sam slučaj da je začepio dpf,a šta se desilo_Otpao je jedan šaraf na pletenici ispred dpf-a i automatski nije pokazivao pravo stanje zapušenosti zato što je deo izduvnih gasova curio pored tog šarafa.Kad je stavljen na dijagnostiku pokazivao je nepunih 50$ zapušenosti a kad smo skontali šta se desilo dpf je bio skroz zapušen.
 
Само возило у интервалима које сам написао, који километар тамо вамо. Кад почне регенерација треба мотор држати у одређеним обртајима. Најбоље је да се возило креће због хлађења. Није препоручљиво да ради у месту и на леру. Или да таман упали лампицу за регенерацију а ти угасиш ауто.
Ко вози пуно по локалу неколико километара за њега дизел није препорука.
Ја сам тренутно на граници вагам купити дизелаша или не.
 
Kažu na dizel se ore, na plin se kuva a na benzin se vozi. 😏 A i sam vozim dizela ali na sreću nemam DPF samo katalizator.
 
Mozda sam vec pisao, kod vw lampicu pali tek kada se dpf zapusi. Onda vise i ne pokusava da radi sâm, nego mora softverski da se pokrene. Regeneraciju primetis da je upalio samo po vecem obrtdaju na leru. 3-4 puta mozes da ugasis auto i ako nije gotova, e posle upali lampicu i moras na dijagnostiku. Verovatno zavisi i da li si je prekinuo na pocetku ili pri kraju. Imao sam i problem sa adbluom, jedno vreme nije trosio uopste, pa su na servisu odradili kalibraciju, e sad je opet, ali obrnuto, umesto 7000km jedva predjem 3000km sa 10l.
 
Meni kad upali lampicu dpfa, samo otvorena cesta na većim obrtajima i izgara sve. Najveći problem toga je kratke relacije, a pogotovo meni na dsg kad vozi na niskim obrtajima...
 
Jesu li uskoro na pomolu veći problemi pa bi bilo dobro čim prije u servis, ili se može tako voziti. Sve radi normalno, samo se kod pritiskanja i otpuštanja papučice kvačila čuje neki zvuk. Na videu je to 3. i 4. sek kod pritiskanja i 7. do 9. sek. kod otpuštanja papučice kvačila.


Edit:
Kod slušanja pojačati zvuk.
 
Pranje dpf 150e i skidanje 70-80e,kad upali lampica dpf na auto put 4 i preko 2500-3000 obrtaja ako ne ugasi za 10-15 min mora se u servis da se namesti prinudno ciscenje dpf

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Meni palio regeneraciju svega dva puta kad sam kupio auto i vise nikad, evo vozimo vec 3 god.
Auto ide odlicno, prelazi godisnje nekih 15.000, a od toga jako malo po gradu, sve je otvoren put.
Majstor kaze da nema mesta za brigu, jer zna da vozim u vecim obrtajima pa navodno ni ne nakupi nista...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Sto se tice mog problema sa 1.6hdi. Skidao sam oba creva sa filtera goriva i kada drukam na rucnu pumpicu blize soferci, nista nije islo. Kada skinem crevo od povrata koje je na drugoj strani motora, ide gorivo pri drukanju. Preguglao sam sve i nasao da filter goriva ima vijak na vrhu i ispust na dnu za luftiranje. Nadrukao sam ga rucno i tu sad ide na donji uspust gorivo pomalo. Problem je sto gde god sam gledao, svi filteri na slikama imaju jedan plasticni vijak a u ovom mom slucaju imaju dva. Na jedan kad otvorim i drukam onda ide na ispust a na drugi kada otvorim, ne ide nista. Skinuo sam cevi sa dizni i pri verglanju ne baca gorivo na njih. Noc me uhvatila. Sutra cu ga opet drukati na pumpi do besvesti
 
:) :)
921f8546894d63d7ed85f56ca0c96ba0.jpg
 
Ma jebbo mu ja mater! Odslepali kod majstora. Ruke me bolu od drukanja
Majstor na dijagnostici nasao da je senzor pritiska goriva zeza
 
Nazad
Vrh