AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Trebam pomoć.
Megane 1,5 dci, 81 kW 2017. godina 85.000 km. Sve radi normalno, barem za sad, ali gore 2 kontrolne žarulje.
Zna li netko o čemu se radi i može li korištenjem doći do većeg kvara?

Svijetle ove kontrolne žaruljice.
 
Ајде проверите можда вам аутомобил сам каже кад треба уље/сервис радити. Доста новијих аутомобила имају ту опцију.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Imas pregrst objasnjenja na youtube-u kako resetovati tu tzv servisnu lampicu, da ne svetli. Evo na primer:
Razlog zasto se pale te servisne lampice, jeste zbog toga jer su vecinom na zapadu propisani servisni intervali od 25-30 hiljada km za mali servis, pa je ta lampica podesena da se pali u tom intervalu. Naravno, van pameti je ulje i filtere menjati na svakih 30 hiljada, iako sad postoje u tu svrhu "long life" ulja, ali bitna je reklama i promocija. Uostalom, fabriku bas zabole sta ce biti sa kolima kad izadju iz garantnog roka i ovlascenog servisa.

A za ovu motornu gresku, najbolje je da oteras auto kod nekog dobrog majstora (ne mora ovlasceni servis) koji ima kvalitetnu dijagnostiku za Renault vozila, da vidi sta je u pitanju.

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Loš mi motor na Golfu 3 1,9 td dali je neko radio generalnu i koliko to košta okvirno. Ili ubaciti drugi motor i kakva je njima cena.
 
Ti motori danas nisu skupi, nekad su bili duplo skuplji pa cak i vise od duplo, od 1.6td.
Danas je burazer prodao naseg golfa 2 koji je bio u vlasnistvu oko 8-9 god, izuzetan primerak zaista, (emotivno smo vezani za taj auto, bio je zajednicki, jbg svasta sam prosao sa njim)
Ne znam kako sam preziveo danasnji dan, jos pijem u kafani
Jos smo poceli da ga pakujemo kako Bog zapoveda, klima, podizaci, centralna, rikaro kadice, servo bio u planu, fire and ice enterijer ostavili od drugog kog je buraz iskrcmio u delove...
1.9td, isao je kao vetar
Burazer mi rece da lik vadi nas motor i ubacuje tdi pa ce doci neki cip na 140-160ks (jer je auto pus broj i motor i sasija).



Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Uzeo sam danas FLORIDA PICK UP 2009g
redovna dvoja vrata nazad kao polyka
1300 od 65 motor, plinjara nije truo nigde ali matirao!!
Treba mi za teren za alat
RENDŽER 5 campus me sluzi već 1g jeste mi valjao strašno!!
22000km sam prešao bukvalno bez kvara
Regler
Crevo vode
Autić zvrk pouzdan ekonomičan udoban a 33god star
Potrošnja 5,5_6l benzina
Stvarno sam prezadovoljan
E sad vidjaćemo za ovu Floridu oće radit ili putuje dalje




Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Luka ako ti treba caddy mk1 dizel, ima jedan dobar i mislim da je povoljan. Skoro registrovan..

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh