AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Ja se ne plasim mehanike svakako,ali sta da radim sa elektronikom? U to mozemo svi da gledamo ko telad,a vecina dijagnosticara prevaranti i neznalice. Kad sam imao lagunu,odem pred more kod majstora da vidi gresku koju mi je upalila,on prikaci dijagnostiku,kaze ima 17 gresaka,ne brini sad cu ja to da resim,obrise on to i krenemo u voznju sa prikopcanom dijagnostikom,za 5km,ona upalila 9 gresaka,ja okrecem auto,on pita sto ne idemo jos. Reko nema potrebe,video sam dovoljno,evo je tebi pa resavaj,ja odoh da kupim autobusku kartu za Grcku. Kad sam se vratio,odmah sam je stavio u oglase.
Na Passata b 5.5 pred put u Bosnu,poceo da gasi turbinu,ja 22h odem drugara mehanicara,ali nema dijagnostiku,skine on crevo turbine,nema garezi,kaze sumnjam na Map senzor,nazove on nekog da vidi da li ima polovan da nam da za probu,da nam covek,probamo i nema problema,u 03.00 ja na Bosanskoj granici. Sad je auto kod burazera i senzor i dalje radi.
WV grupacija je mnogo jednostavnija sto se tice senzora,kompijutera itd.a meni je to najbitnije.
 
VW Touran je na osnovi golfa 5, ali naravno pojačan svuda gde je potrebno. 1.9PD je njihov najbolji dizel motor ikada. Ima 6 brzina koje taj motor bez problema tera, što nije zanemarljiva stavka jer potrošnju na otvorenom spušta na ispod 5.5 litara dizela..
Auto kao auto je iz moje perspektive neuporediv sa tim Pežoom, iako pežo ima servisnu istoriju.
Jedina slaba tačka Turana je korozija, ali ako se to povremeno ocisti i zaštiti ide dugo bez problema.
Ko tovari/pretovara partnera, ne pomaže običan remont(koji je da se uradi kako valja oko 300€) već se dodaju i opruge od kamionske kabine a onda opet nije to-to jer je pretvrdo kad je prazan.
Ko pretovara turana, stavi jače opruge koje imaju da se kupe i ne oseća.
Uzmi u obzir da kod turana verovatno moraš odraditi servise i registrovati, što nije ispod 600€, što se već približava cifri od 4k€, ali onda si miran nekoliko godina.
Sa druge strane pežo za 2500 je dosta jeftiniji, ali kao i uvek koliko para toliko mužike..

Ja lično nebih ni jedan od njih, nego bih uzeo za iste pare klasu više: Sharan . Kraljevska vožnja, jak auto, jeftino održavanje.
 
Ladno sam ubo temu...planiram promenu automobila.do sad sam vozio vectru b benzin plin,a sad bih uzeo bas pomenutog tourana 1.9 tdi.105 ks.na sta obratiti paznju prilikom kupovine?treba mi za porodicu,bez nekog pretovaranja.
 
Poslednja izmena:
I ovako gde me sretnu hoće da me ljube, jbg moji školski tamburaši, jbg kad se znamo ceo vek, pre neki dan onim TOUAREG idem za ODŽAKE, kroz Deronje, kad Lepi Bora harmonikaš stopira, ja stanem da ga povezem kaže da te ljubi brat u kurax kako ti dobar DJIPONJA


Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
VW Touran je na osnovi golfa 5, ali naravno pojačan svuda gde je potrebno. 1.9PD je njihov najbolji dizel motor ikada. Ima 6 brzina koje taj motor bez problema tera, što nije zanemarljiva stavka jer potrošnju na otvorenom spušta na ispod 5.5 litara dizela..
Auto kao auto je iz moje perspektive neuporediv sa tim Pežoom, iako pežo ima servisnu istoriju.
Jedina slaba tačka Turana je korozija, ali ako se to povremeno ocisti i zaštiti ide dugo bez problema.
Ko tovari/pretovara partnera, ne pomaže običan remont(koji je da se uradi kako valja oko 300€) već se dodaju i opruge od kamionske kabine a onda opet nije to-to jer je pretvrdo kad je prazan.
Ko pretovara turana, stavi jače opruge koje imaju da se kupe i ne oseća.
Uzmi u obzir da kod turana verovatno moraš odraditi servise i registrovati, što nije ispod 600€, što se već približava cifri od 4k€, ali onda si miran nekoliko godina.
Sa druge strane pežo za 2500 je dosta jeftiniji, ali kao i uvek koliko para toliko mužike..

Ja lično nebih ni jedan od njih, nego bih uzeo za iste pare klasu više: Sharan . Kraljevska vožnja, jak auto, jeftino održavanje.
Oba moram u startu da registrujem. Tako da su mi i tu opet isti.
Sharana nisam gledao samo iz jednog jedinog razloga, ružan mi je napred. Kao pravi šaran je.

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
B5.5 je extra ali zbog turbine varijabilne geometrije sto kazu ne valja mnogo da se mazi,nakupi se garez i pocne da steka...mora povremeno da se potera u visoke obrtaje da digne temperaturu i sagori to.
 
Kažem jedina stvar koja me odbija od njega je taj prednji deo. I naravno cena, skuplji je od Tourana.

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
Odem u novu perionicu u selu, reklamira pranje 600 za karavana,
Uveče odem, opere i kaže 700 ok platim ono noć 19:30 uzmem auto jutros sednem da idem u dućan kad evo sluke kažu
Odem kod tipa nudi pare nazad, rekoh NEK TI JE NA ČAST!!!!!!!
Neki STEVANOVIĆ iz Sremske Mitrovice došao, udao se u selo, a valjda i tamo imaju perionicu
20299c0ddf824b50f67c9a325d19ce2c.jpg
42a03796a1edc6f899a96bcffc8d2791.jpg
d8ef0cceee135540f75fd64b24e97d68.jpg
7ae15063913887c0b19c74490aa8b23e.jpg


Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Stvarno auto nije bio jako prljav, ali ga magarac uopšte nije obrisao unutra!! Ni usisao samo nešto polovično!
Stakla ostala prljava!!
U ostalom vidi se na slikama
Došao je skoro u selo udao se tu kod nas, drugar u BP ima perionicu,
računam mlad dečko čijem radi odem ostavim auto, pokupim platim ono noć ne vidi se ništa, ostavim ga pred kućom kad jutros udjem i ono haos!!!!!
Stvarno sam bio tolerantan kultiran i uljudan poslao mu sluke na profil perionice i rekao da sam iznenadjen jer čuo sam reči hvale!
Tip me počne napušavati klinac 22_23god
Ajde opet lepo pa zamolim pa nije u redu, kaže dodji po svoje pare i gas!!!
Pa razmisli, pa pitaj starca ko sam ja, pa mrak je bio loša svetla imaš možda si prevideo?
Kad i mala se uključi da me prži, e dete pa čika Lule je razuman dok hoće!!! Nije ni prijavljena radnja ni ništa!!
Sad sam nazvao tog starca i zamolio ga da se objasni sa decom a ako ne može rado bih se ja objasnio!
Opet ću biti naj gori od sve dece u selu

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Kod nas u topoli napravili one perione gde sam persš na pritisak i ima neki vosak bemga,ubacoš dingose i peri, nije skupuo,,a marva ko muve na govno,lupaju cifru samo tako.prvo je otvorio jedan,posle 2 god drugi ,oba muljatori,normalno pogađate koje nacionalnosti.
 
Nazad
Vrh