AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Ako se ne varam njegov je 2009 ili 2010. Jednom se nesto zalio na skupe delove, ali ja sam odusevljen tim autom pa ga nisam ni slusao bas konkretno o cemu se radi.
 
Interesantna mi je jedna prica,covek trampio ili doplatio nije ni bitno alfu za neku bembaru...kao dobar auto 5 dana se nije nista pokvarilo:osmeh:
 
Zapeo sam nesto za subarua opsno mi se sviđa ali to sa dizel motorom sto kažu da nije dugotrajan me pomalo hladi,jer ipak se polovnjak kupuje
 
Subaru je izuzetno kvalitetno napravljen auto u kompletu.
Neznam sa čim bi ga evropskim uporedio osim sa recimo Audijem, stim što je Subaru originalan u mnogim stvarima.
Ja lično bih obavezno uzeo benzinca radi mnogih potencijalnih komplikacija.
Stariji automobili ovog brenda su bili vrhunskog kvaliteta..
Svakako, sledeći auto će svakako biti benzinac u mom slučaju.
 
Trazim u oglasima u Ch forestera 2011 god benzinca nema ni jedan,a vec 2012 i mladji ima ali su za mene mnohgo skupi.Racimo nasao sam dizela 2011 g. 140000 km na satu 5000 chf.Izaso bi me do kuce oko 6500 €.
 
Jbg ja sam uzeo 66kw b5 motor je dobar ali fali snage uzet od prvog vlasnika 300 000km
Zet ima taj oko 110ks neki seat prešao 450 000km prezadovoljan je
Drugar ima 96kw prezadovoljan prešao 350 000km
Burazer ima isto taj neki 110ks u A6 i on je prezadovoljan ima 650 000km predjenih
Jbg sve je to diskutabilno




Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Taj od 110 ks mislim da se nije ni ugradjivao u pasata 5.5 vec 116 ks. Ja sam u b5 imao 110 ks i dobro je isao. A posle 5.5 imao sa 130 ks, ala tek taj ide, pd motori su izuzetno eksplozivni. Potrošnja je relativna stvar, po gradu 7 pa na više, otvoreno oko 6, a zimi po gradu potroši sve sto sipaš tj oko 9 do 10.
 
Ja imam b5+, karavana od 74kw.
Motor je skroz okej, ali na primer zbog njegove tezine (1480kg) moze u nekim situacija da se oseti da mu hvali neki konj.
Imao sam situaciju da smo drug i ja zajedno krenuli na posao on sa Golfom 3 od 90 konja isao mi je uz branik imaju isto ubrzanje, jer je Golf laksi.
Ali neces pogresiti ako ga uzmes, auto je ekstra.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Kod mene u Sharanu je 115 konja, i uprkos 1850kg težine auta, ide i ubrzava vrhunski.
Potrošnja na otvorenom 5-6 litara(verovatno ga menjač sa 6 brzina izvlači), a u gradu bogami 8-9..
Navodno je najbolji motor od 130 konja. Sve ovo pišem o 1,9 PD motoru.
 
To je normalna potrošnja.Snaga, težina, kilovati mora tako.Za malu potrošnju jedino JTD 1.3 motor može da bude siguran.
 
Kod mene normalne voznje do 100-120 km/h, potrosnja ide oko 6.5-7l.
A lagane voznje, do 80km/h sa laganim ubrzanjem moze da se spusti i ispod 5l barem tako pokazuje bord kompijuter.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Da, imamo i taj 1.3mjt u Fiat Idei, i u gradu ne prelazi 5 litara, a na ovorenom ko bi vozio sa laganom nogom na gasu, nebi prešao 3.5 litra.
Kod nas je varijanta sa 90 konja..
 
Meni je u početku bilo čudno da ova Idea, koja je spolja jako kompaktna nudi u kabini odličan komfor i za četiri visoke osobe.
Tih petnaestak centimetara povišenosti zaista znače, pa se ulazi skoro kao u pravi povišeni auto, a da se ne mora uvlačiti kao u standardne(niske) aute.
Motor od 105ks je najjači 1.3. U stvari to je kao kod 90ks samo je mapa malo drugačija-turbina je ista.
Imam mape za obe snage, ali ja nisam hteo pojačavati jer supruzi i ćerki to ništa ne znači.

Već onaj od 69/75 konja je drugačiji, turbina je slabija.
Mislim da je Qubo odlična opcija za suprugu ili te tvoje lokalne posliće.. Lep auto a nije preskup..
 
Taj od 110 ks mislim da se nije ni ugradjivao u pasata 5.5 vec 116 ks. Ja sam u b5 imao 110 ks i dobro je isao. A posle 5.5 imao sa 130 ks, ala tek taj ide, pd motori su izuzetno eksplozivni. Potrošnja je relativna stvar, po gradu 7 pa na više, otvoreno oko 6, a zimi po gradu potroši sve sto sipaš tj oko 9 do 10.
Izvinjavam se nije 110 nego 101 ks 74 kw
 
1.9 PD mnogi hvale kao najbolji motor sto vag agrupacija napravila i navodno awx kao najbolji...b5.5 uopste u globalu je dosta kvalitetno napravljen cak i sto se kvari to uglavnom spada u potrosni materijal\redovno odrzavanje jedino sto nije jeftino...
 
Nazad
Vrh