AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Digitalno-Automatsko podesavanje temperature u kabini.

Koje ima funkciju hladjenja i grejanja po zatatoj temperaturi na panelu.
 
Evo i kod mene
9a9f74adec5558faffdb3cb33a898bce.jpg
 
iodhep.jpg
[/IMG]
2pspnht.jpg
[/IMG]
289yel4.jpg
[/IMG]
Ja sam bio da uslikam,na prvoj slici je normalno upaljena klima,radi automatski...na drugoj pise ac off,iskljucen je kompresor i grejac o kojem divanimo par stranica unazad,sad grej tek kad se auto zagreje,i koliko je zagrejan,znaci kao na starijim automobilima,ili moze bda hladi ventilator ali ne radi klima.na trecoj slici je sve iskljuceno..cetvrta je komanda za putnike pozadi,da li je manuelna?
2mmbtic.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

Ako imaš AC,nemaš ni automatski režim ventilatora
Imam...nisu zaboravili ni to da stave...
 
Poslednja izmena od urednika:
AJ kad se radi ogrejanju jedno pitanje,imam audi b4 ii na crevima(imaju dva grejaca) koja vode od motora do grejaca u autu.Jasno mi je da bi trebali brze zagrejati vodu kad je hladno,ali proveravo sam nema struje nikad na njima,uu kom li bi rezimu i preko cega trebali biti upaljeni?
Dal preko tastera za grejace stakla il?
 
Da nisu to pumpe,ako su na crevima?imas li negde kod komandi za grejanje ili klimu taster na kojem pise REST?
 
Ima pored A/C klime REC. Sad bas probah kad upalih ima struje na ta tri grejaca ugasim auto i upalim vise nema.
nisam palio na REC. A kad upalim REC nista, to je bila neka turbo klima.
mozda samo pri prvom paljenju neko vreme.
 
Sedni u auto,bez stavljanja kljuceva u bravu,i kad pritisnes to rest dugme,ventilator grejanja radi na nekoj minimalnoj brzini,i trebalo bi da te pumpice budu ukljucene...to recimo dok nesto sekas zimi,a auto je zagrejan,da ti duva toplo u kabinu,a da ne palis motor...to dugme pali ventilator i pumpice koje su obicno na crevima od grejanja,i terajuoplu vodu u radijator u kabini...
 
Nece probo sam, imaju kao tri grejaca.izvescu lampicu drugi dan pa bas da vidim kad ce se paliti.

Imo sam cudan kvar ventilator na hladnjaku se nikako nije hteo paliti,menjo termo prekidace ma jok.
dizo mi temperaturu ja upalim prespojim ventilator ma jako sporo hladi vodu,a dva duvaju u 2 brz.
Aj uradim glavu dihtung,opet isto.
na minus 20,opet dize temp.
oba creva vruca,zakljucim da hladnjak neradi,kupim drugi i ustanovim da je ovaj bio zapusen.
sad drzi ujednaceno temper. Jao al sam se nakupovo davaca i rdih dzabe glavu.
 
Ma nije to strasno. Jos si ti dobro proso. Ovde coveku traktor gubio snagu u teskim poslovima i majstor mu kaze da treba generalka da se radi. Odradi, a ono isto. Posle utvrde da je nesto zacepilo dovod nafte iz rezervoara pa nije imao dovoljan protok.
 
Napravili ste nauku. Meni to stoji na 22c i jedino kada ventilator dodje na 5 stepen i ne moze da ohladi na 22c, onda palim klimu. Kada je zima jako se tesko zagreva kabina na -15 napolju. Treba mu 10km da predje da bi se zagrejao unutra. Sada kada je temp spoljasnja 10-13c zagreje se jako brzo na zeljenih 22c.
 
Nikakva nauka,jednostavno na nekim automobilima ima taj grejac,i kad upalis auto,i na -15 posle kratkog vremena-nekih pola minuta,do najvise minut,vec pocinje da duva toplo...
 
Nije nauka, ali dzaba kad neko ne shvata. Evo ja sinoc na 0 stepeni predjem 500 m i svratim da pojedem burek i jogurt. Naravno ugasim auto. Posle 15 minuta upalim i krenem. Posle oko 1 km bacim pogled na skalu, a ono vec radna temperatura. Kabina ugrejana samo tako. Sta ga greje pojma nemam i nije mi bitno, bitno da je toplo za cas. Na velikim minusima isto.
 
Pozdrav ljudi,potrebna mi je pomoc. Gde mogu da nadjem podatak koliki je zazor na ventilima,imam nissan bluebird 1990 godiste? ne mogu nigde da nadjem na netu
 
Ako neko ima program AUTODATA u njemu treba da ima taj podatak. Ja sam ostao bez mnogih programa pa ne mogu da ti pomognem. Vidi u servisima ako hoce da provere i da ti kazu.
 
Pozdrav ljudi,potrebna mi je pomoc. Gde mogu da nadjem podatak koliki je zazor na ventilima,imam nissan bluebird 1990 godiste? ne mogu nigde da nadjem na netu
Nemam od njega ali koji je motor u pitanju. Vidim da ih dosta izbacuje sa hidropodizacima pa verovatno zato nema .imam podatke za nesto manjih kubikaza do nekih 1,7 dizela i 1,6 benzinaca a veci su vecinom si na hidropodizace
 
Nazad
Vrh