AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Onda si bas jeftino prosao,ja platio ciscenje dpf-a 150e plus ruke 80e a za tu tecnost prvi put cujem

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Ja sam problem DPF na Audiju A4 resio tako sto sam kupio Smarta 700 cm benz. Sad zena vozi dete u skolu Smartom a A4 sedi u garazi i tera se na dalje relacije.

Jeste mi malo skuplje izaslo od ciscenja ili vadjenja DPF-a ali mi je Smart ujedno zamenio skuter i biciklu, sad se s njim svuda vozimo ... zvuci blesavo ali deluje :)
 
Jeftinije i bezbednije bi prošao da si kupio Reno Tvingo 1,1. Mali jeftin auto sa veoma mnogo unutrašnjeg prostora.
Postoji još dosta malih, jeftinih auta te klase.
Za mene je smart jedna skupa zajebancija od auta. I rekao bih sumnjive bezbednosti, od kako se sinovac okretao sa njim na putu.. doduše vozio je malo brže, ali mislim da taj auto nije za preko 70 na sat..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Za kratke relacije i obilazak njiva koristim biciklo a za decu je skola na 100m tako da idu peske

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Nama se na mk5 ta lampica od DPF-a jos nije nikad upalila, a nisam nikada primjetio u voznji da nesto se promijeni, niti da cadi na auspuh i sl. Za sest godina.
 
E, j.b. ga sad, pa naravno postoji kontrolna lampica kada se da kontakt, a i kada se zakaci na dijagnostiku, kaze regeneracija pokrenuta zadnji put prije toliko i toliko kilometara. Inace to je zanimljiva caka za provjeru kilometara prilikom kupovine auta, jer racunar zabiljezi kada se zadnji put ukljucivala regeneracija prije koliko km i na kojoj kilometrazi bar je tako kod vw, a ovi kada vrcu cuku nazad obicno ne srede tu memoriju.
 
Imao slučaj sa C4. Vozao tako sa upaljenom lampicom dok mi nije otišao u tzv "safe mode" i nije dozvolio preko 80 da idem. Kad sam ga ugasio radio ventilator još par minuta i vidim da sam nešto zeznuo. Odem do servisera, oni ga "očiste" uzmu 12.000 dinara i posle tri nedelje isto. Problem je što se vozi auto na kratkim relacijama i ne stigne da odradi regeneraciju. Sada čim se upali lampica, leti ređe a zimi češće, isteram na autu put i vozim 130 km do prve sledeće naplatne (14 km) okrenem i ona se ugasi tj izvrši se regeneracija. Uz to sam platio i 10.000 dinara da mi dospu tečnost za regeneraciju koja se nalazi na vrlo nepristupačnom mestu ispod rezervoara kod zadnjeg levog točka. Neki su čak izbacivali PDF filter ali onda se mora i kompjuterskinešto menjati, a to sve košta plus što postoji realna opasnost da ne prođe sledeći tehnički jer fali ovaj filter.
Jednom rečju nije dizel auto za vožnju samo po gradu tj. na kratke relacije.
Ne moraš na auto put da izlaziš,dvoljno je da voziš i trošiš gorivo bar kod PSA grupacije.Eolys aditiv se dozira prema utrošenom gorivu,tako da ispod 10l ne potroši ni gram aditiva,jer se tako dozira.I nije preterano skup jer je interval dolivanja 160.000km,a litar košta kao kvalitetnije ulje oko 5000 din.Teško mu je prići bez dizalice to stoji.

Ako često voziš kratke relacije onda Wynn's aditiv na Mol pumpama na akciji košta oko 1500 din sipaš na pun rezervoar na svakih 3-4 hiljada km i miran si kod kratkih relacija.
 
Da li neko možda zna ima li neki automobil da koristi davač za lampicu ulja, da taj davač ima navoj 10x1mm, i da spaja kontakte kad pritisak padne ispod 1 bara?

Ja sam kupio davač od golfa, ali on ima otvorene kontakte bez pritiska i zatvorene kad pritisak skoči preko 1 bara. Za golfa postoji i davač sa obrnutom funkcijom, ima zatvorene kontakte bez pritiska, a otvara ih kad pritisak pređe neku malu vrednost (ispod pola bara) - ovakav davač mi odgovara što se tiče otvaranja i zatvaranja kontakata, ali mi ne odgovara to što je prag preklapanja ispod pola bara.
Davač mi treba za traktor, 10x1mm smo mi urezali navoj.
 
Vecina davaca ti je m10 navoj i imas raznih. Imas za zetora sa jednom stopicom on je mozda 5e, dok imas i za deutz-a i on je 30-50e.
 
@dukej Davač od Zetora radi od 0,6 do 1,2 bara ,e sad da li su kontakti otvoreni ili zatvoreni bez pritiska ne znam.Mogao bih proveriti sutra ukoliko ima potrebe za tim.
 
Sad sam proverio,kontakti su zatvoreni bez pritiska,jedna žica(masa je telo davača-šasija),navoj je 10x1mm,ključ za sam davač je 24mm bar kod mene,traktor Zetor 7211.
 
Jeftinije i bezbednije bi prošao da si kupio Reno Tvingo 1,1. Mali jeftin auto sa veoma mnogo unutrašnjeg prostora.
Postoji još dosta malih, jeftinih auta te klase.
Za mene je smart jedna skupa zajebancija od auta. I rekao bih sumnjive bezbednosti, od kako se sinovac okretao sa njim na putu.. doduše vozio je malo brže, ali mislim da taj auto nije za preko 70 na sat..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Istina je da Smart nije za preko 70 km/h ali je meni bas zabavan za voznju i zavrsavanje poslova. To je auto bas alternativa skuteru ili bicikli, ne treba da se poredi sa drugim autima mada sto se potrosnj tice, tu je u rangu sa autima sa 5 sedista :)
 
Ako ugradim sènzore za parking, i kameru, da li prolazim sa tim tehnicki, ili moram da vadim?
 
Imam ugrađenu kameru za snimanje saobraćaja, nije bilo problema....
Oćeš snimak tehničkog pregleda ? 😁
Skontali su da kamera snima tek na kraju ali bilo je kasno...😂😂😂
 
Zamena lamele, korpe i druk ležaja, Ford Fusion benzinac 1.4 2007. godište, njegova nabavka odgovarajućih delova, sve ukupno, sa "rukama" 32.000 din.
Jel ovo skupo ?😶
 
Nazad
Vrh