AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Стварно занимљиво од инжињера шта су успели. Чуо сам за самаре са оваквим мотором али нисам знао да су тако давно конструисали. Да су могли вероватно би углавили мотор од паз-а или тако неко v-8 чудо технике.
 
Имаш V8 у 24-тој "Волги" (ознака тих варијанти биле су ГАЗ 2424 и ГАЗ 2425) из "Чајке" (уопштено, и са камиона ГАЗ 53 и оклопног аутомобила БРДМ-2), са 5,5 литара и аутоматским мењачем.

 
То сам видео, мислио сам на ладу шифоњер и самару. Неки дан сам гледао тест камиона газ са v-8 бензиским мотором, кипер 2006 годиште. Ради не чује се. Видим да су доста популарни уграђују тнг и метан.
 
Што више цилиндара, то мекше ради, поготово такви нискотуражни, какви су на којекаквим ГАЗ-овима, ЗиЛ-овима и сличнима. А они раде на неко нискооктанско ђубре од бензина А-76 или А-80, које је јефтиније од киселе воде (било, док га је било на пумпама - можда их и даље иа по пумпама по провинцији, баш због тих старих камиона који се и даље котрљају).

А јеси ли гледао Костју Академика и његову епопеју са буџењем ЗиЛ-а 130, али не са сток мотором? Постоји неколико клипова са читавим процесом, али ево један када су камион истрерали на улицу...

 
Treba mi mali savet posto nissm imao nikad takvo iskustvo...zena vozila auto pa se upalila regeneracija dpf-a...kad je osetila da nesto nije uredu vozila polako kuci na malom gasu i ugasila...pa onda upalila jos dva-tri puta da vidi dal ce ugasiti lampicu....sve kontra...
Nije se setila da me pozove...😐
Kako je sad najbolje pristupiti jer sad je auto hladan, dal ce nastaviti regeneraciju ili sta vec....opel insignia je u pitanju 2.0cdti
 
Како сензор покаже, може да буде 500-800 па и више километара. Писао сам за комшијин опел, ено га у огласима. Није одрађена регенерација до краја неколико пута и јако тешко је палио. Кад упали црн густ дим избацује. Док није више могао да упали.
 
Nista strasno, upali i provozaj se 20-30km na otvorenom, kad se zagreje probace ponovo. Vozi normalno, ne treba pun gas ali ne treba ni da ga gusis na 1500 obrtaja. Ako se ni tad ne ugasi onda u servis.
Problem moze da nastane ako se nastavi sa voznjom na kratke relacije sa upaljenom lampicom. Inace lampica se ne pali u 90+% slucajeva, tek ako nekoliko puta ne uspe za redom. Tako da ako neko nema sluha za auto verovatno nece ni primetiti regeneraciju. Pali se i po potrebi, kad se senzor razlike pritiska na ulazu i izlazu detektuje da je napunjenost presla odredjenu granicu, a ako senzor ne detektuje napunjenost onda posle nekog odredjenog broja kilometara
 
Imao slučaj sa C4. Vozao tako sa upaljenom lampicom dok mi nije otišao u tzv "safe mode" i nije dozvolio preko 80 da idem. Kad sam ga ugasio radio ventilator još par minuta i vidim da sam nešto zeznuo. Odem do servisera, oni ga "očiste" uzmu 12.000 dinara i posle tri nedelje isto. Problem je što se vozi auto na kratkim relacijama i ne stigne da odradi regeneraciju. Sada čim se upali lampica, leti ređe a zimi češće, isteram na autu put i vozim 130 km do prve sledeće naplatne (14 km) okrenem i ona se ugasi tj izvrši se regeneracija. Uz to sam platio i 10.000 dinara da mi dospu tečnost za regeneraciju koja se nalazi na vrlo nepristupačnom mestu ispod rezervoara kod zadnjeg levog točka. Neki su čak izbacivali PDF filter ali onda se mora i kompjuterskinešto menjati, a to sve košta plus što postoji realna opasnost da ne prođe sledeći tehnički jer fali ovaj filter.
Jednom rečju nije dizel auto za vožnju samo po gradu tj. na kratke relacije.
 
Imao slučaj sa C4. Vozao tako sa upaljenom lampicom dok mi nije otišao u tzv "safe mode" i nije dozvolio preko 80 da idem. Kad sam ga ugasio radio ventilator još par minuta i vidim da sam nešto zeznuo. Odem do servisera, oni ga "očiste" uzmu 12.000 dinara i posle tri nedelje isto. Problem je što se vozi auto na kratkim relacijama i ne stigne da odradi regeneraciju. Sada čim se upali lampica, leti ređe a zimi češće, isteram na autu put i vozim 130 km do prve sledeće naplatne (14 km) okrenem i ona se ugasi tj izvrši se regeneracija. Uz to sam platio i 10.000 dinara da mi dospu tečnost za regeneraciju koja se nalazi na vrlo nepristupačnom mestu ispod rezervoara kod zadnjeg levog točka. Neki su čak izbacivali PDF filter ali onda se mora i kompjuterskinešto menjati, a to sve košta plus što postoji realna opasnost da ne prođe sledeći tehnički jer fali ovaj filter.
Jednom rečju nije dizel auto za vožnju samo po gradu tj. na kratke relacije.
Onda si bas jeftino prosao,ja platio ciscenje dpf-a 150e plus ruke 80e a za tu tecnost prvi put cujem

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Kako su ti oni cistili? Prikopcali na komp i uklucili prinudno regeneraciju? Ciscenje dpf jedino masinski mogu

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
На фирминој дачији неспретан превод за дпф и течност. Каже сипати уреу пре 2400 километара. То је било пре пар месеци.
 
Geci, jednom su u nekom drugom servisu samo prikopčali na komp i naplatili oko 2.000 a ovi su ga skidali i stavljali u neku mašinu za pranje.
Ima rezervoar sa tom tečnišću, staje oko 1 l i ona potpomaže regeneraciju, dosta je skupa ta tečnost. Možda su oni tebi u tih 150 e uračunali i tu tečnost.
 
Ma kad tu pisete ja izgleda sam ovca za sisanje,iskljucivanje ad blua sam platio 150e a pre toga na fordu sam zatvarao egr pa sam platio oko 100e posto sve mora softverski isto da se gasi

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh