AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Ramena su realtivna stvar, mada se kod Dragoljuba u Kragujevcu sve to izmeni sa remontovanim za oko 100 evra (sva ramena). Nisi pogresio peet, jeste slabiji ali ide to samo tako. Ja kozu ne volim, ali ima svoju draž. Sve najbolje. A motor pd je raga, veruj mi. Pasat b 5,5 je jedan od najudobnijih, b7 me razočarao tvrdoćom sedišta, a majstor kaže da je i na trapu ozbiljno utegnut.
 
I ja ga posedujem,i osim promenjenih svih ramena u 2,5 god i nekih 85,000km kako sam presao sa njim nikakve druge probleme.
Cak me i to izislo veoma povoljno posto sam radio reparaciju,menjani silen blokovi u ramenima.Poslao nekom u kragujevac i ovaj mi to poslao kroz dan dva nazad. Tako da se ne treba toga plasiti i kuditi ovaj auto samo zbog trapova,istina da mu je to boljka,ali tako je napravljen,prenatrpana prednjica
 
Ja imam isto b5.5 i do sad s njim oko 30 000 predjenih. Od ulaganja dva puta mali servis, ceka me veliki, mazetna i kineticki. Sve u svemu udoban 130 ks odsta jaci i startniji od 101 al vise i trosi. Po meni jedina mana mu je sto mu se gepek ne otvara kao na skodama sa staklom, pa se moras bas saget i nesto ugurat. Sto se gepeka tice tovario 266 litara goriva u kanisterima. S ramenima jos uvijek nisam imao problema, skoro majstro pregledo kaze dobra. Turbina malo uzima ulje i slini na interkuler.
za ovu bravu sto je neko napisao, to se i meni desilo ali na prednjim suvozacevima vratima. Autoelekticar je otvorio tako sto je udaro po sarafu od onog dijela brave na stubu sa zadnjih vratat a ja stalno otkljucavo kljucem, posle toga rasklopio i nesto to napravio. U tvom slucaju red ti je da vadis sjedista zadnje, odozdo imas dva torks sarafa, odvrnes rucku, i podignes to sve gore , mada je najbolje da kome odvuces da to rakslopi i napravi. Inace za to je meni uzeo 20€ 15 minuta posla
 
I ja ga posedujem,i osim promenjenih svih ramena u 2,5 god i nekih 85,000km kako sam presao sa njim nikakve druge probleme.
Cak me i to izislo veoma povoljno posto sam radio reparaciju,menjani silen blokovi u ramenima.Poslao nekom u kragujevac i ovaj mi to poslao kroz dan dva nazad. Tako da se ne treba toga plasiti i kuditi ovaj auto samo zbog trapova,istina da mu je to boljka,ali tako je napravljen,prenatrpana prednjica
Niti sam plasio covjeka, niti sam kudio auto. Uostalom nema boljeg auta od VW, bar po prodaji, od jesenas je vw koncern prvi u svijetu po prodaji novih auta. Izgurali su toyotu sa prvog mjesta, a gmc bacili na trece.
 
Ja sam presao 50000 km od kad sam ga kupio i sa ramenima,hvala bogu jos nisam ima problema. Mada mi je majstor rekao da cim dobije negde lufta da menjamo,jer tako cuvas ostale silen-blokove. Ljudi to voze dok se ne raspadne i posle naravno da kosta. Moj drug je promenio jednu aluminijumsku sa dva silen bloka i stavio je original,i od je presao preko 100000km i nista jos nije pipnuo

- - - - - - - - - -

Ima neko iskustvo sa passat-om b5.5 4motion v6 automatik menjac...kakvi su?

Ja nisam za automatske menjace,jer sva ta auta sto mi kupujemo su prevalila 300000km minimum,a popravle tih menjaca su paprene.
 
Ja sam gledao nesto u nemackoj,ima u hajlajn opremi za smesne pare bukvalno,ali 2500cm3,registracija za njega je samo 500e kod nas,ne znam koliko je u rumuniji da se regitruje nisam pitao...

- - - - - - - - - -

u pravu si milovane sto se tice automatskih menjaca ali samo za ove stare modele ispod 2005god,ja sam vozio audi a7 to je perverzija od kad sam vozio taj auto ne razmisljam za manualni menjac
 
Manuelni mjenjac je prevazidjen. Samo sto mi i slicni mnogo kasnimo. Automatik je odmor i uzivanje.
 
Ja sam imao wv boru hilajn 2003god sa tiptronic menjacem,isao je perfectno,ne osetis kad presalta. Ali kad je poceo da zeza,muke zive. Remont je bio 600 eura

- - - - - - - - - -

I taj passat ti je ispod 2005 godine.
 
Peet da nisi mozda auto pazario u Dolovu, prodavac se zove Zdravko? Auto je odlican. :ppozdrav:
 
Prepoznao sam kapiju i travnjak. Ja sam u aprilu ove godine kupio auto od njega. Kontaktirao sam neke clanove na forumu, iz Dolova, da pogledaju auto, ali nista nismo uradili pa sam na kraju otisao, pogledao i pazario. Imao sam malih problema oko auta, ali generalno sam zadovoljan.

 
Sta vam iskustvo govori o Pasatu B 5.5 101KS 1.9 dizel?
Jel ga vozi neko od vas?
Vozimo takvog pasata od 2007,prešli smo oko 170000.Kvarova je bilo.Ležaj na alrernatoru,guma na homkinetički zglob,opruga amortizera,2 brave na vratima (zaključao ih je i nije hteo da otključa),ventilator klime, jedan veliki servis (treba uskoro ,drugi) ,pločice na kočnicama .
 
Jebes profitabilnost kada si prodao malo jedinica, bolje biti prvi u svijetu po broju prodatih auta pa makar ti manje ostajalo zarade po komadu.Uostalom kupce ne zanima koliko je zaradio proizvodjac, vise im znaci da uzmu auto grupe koja ima najbolju prodaju.
Peet, neka ti je sa srecom i da te dobro sluzi.
 
Najveću prodaju mislio si da kažeš, ali ... Ni to ne garantuje najbolja vozila, štaviše često naprotiv.
Po tom rezonu većina nas je dosad trebalo da vozi Tojotu, a znamo da ih je kod nas jako malo. Igra automobilskog tržišta najviše se ogleda u geografskom pa onda po godinama naviknutom (sigurnom).
Iz tog razloga mi se ne navozasmo baš u Tojotinim, ali jesmo u VW autima.
Sa one strane "bare", apsolutno je drugačije.
Inače, u svakom poslu zarada je najvažnija, ona garantuje održivost i kontinuitet u kvalitetu.
 
Imam i ja pasata 5.5 2004god.Za sada sam prezadovoljan,servis veliki 530e i garancija pismena 100000km(Nesa sa volana je radio iz moje okoline znaju o kome je rec).u motor sipam punu sintetiku i mali servis kosta 9000din.Dosad sam menjao remenicu altenatora 40e,termostat 7e,zglobove i mazetne 70e,pumpicu u boci za brisace10e i manu na pasatu bravu zadnjh vrata35e.Potrosnja je 6-7 l.Ne zove se za dzabe pasat b 5+
 
Jel vozi neko Mazdu 6 dizelku 2.0postoje dve varijante tog motora od 89kw i 100kw da mi kaže nešto o samom motoru,kakvo su se pokazali?
 
Nazad
Vrh