AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Pozdrav za kolege sa foruma
Imam jedno pitanje vezano za dimenzije guma. Radi se o Golfu 5 (4 motion). Zimski set mi je 195/65 r15, a letnji 205/55 r16, ali koje su vec zrele za zamenu.
Imam 4 nove gume u dimenziji 205/60 r16, pa me interesuje da li ih smem montirati ? Znam da na 4x4 pogonu moraju biti iste gume, ali ne znam da li smeju biti nesto veci profil ?
Kalkulator guma kaze da je razlika 2.82%, a proizvodjaci savetuju da ne bude preko 3%.
E sad ne znam da li to vazi i za vozila sa pogonom na svim tockovima, tj da li bi osim laznog pokazivanja brzine možda bilo jos nekih problema, tipa senzori ABS-a, a samim tim i ESP sistem bi mozda brkao ?
Ili da u jos gorem slucaju mozda poremeti neki deo na samom pogonu ?
Ako neko ima iskustvo ili misljenje neka podeli.

PS: Ove gume bih mogao prodati pa kupiti sa tacnom dimenzijom, ali bi mi odgovarale zbog razlike u gotovo1 cm visine, ali i zbog bolje udobnosti auta. Zato sam sve ovo i pitao.
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako je kod Vas u Srbiji na tehničkom. Kod nas u HR kotroliraju dimenzije guma i mogu biti samo one dimenzije koje je predvidio proizvođač vozila. Ako postoji problem, onda je to jedini.
 
Meni je auto dosao sa letnjim gumama, morao sam da kupim i zimske. I nekako su mi blatobrani ostajali previse prazni, zato sam uzeo vece i mnogo mi se vise svidja da vecim. Jos bi lepsi bio da su sire, ali na ovim felnama ne moze vise, morao bi drugi ofset.
 
Mirosti mehanicki nece nista pokvariti naravno ali mislim da moze da zbuni elektroniku pogona. Koliko znam taj 4motion je sa Haldex mokrim kvacilom koje ukljucuje zadnju pogon po potrebi. E sad ako npr. stavi napred manje gume nego pozadi to elektronika moze protumaciti kao proklizavanje jer ce se prednje okretati brze. Pa ce mozda nepotrebno ukljucivati zadnji pogon. Ne znam do koliko procenata je tolerancija u softveru. Zato pozeljno da sve 4 gume budu iste.
Naravno ako sve 4 budu iste onda mogu bez problema da budu vece
 
Mirosti mehanicki nece nista pokvariti naravno ali mislim da moze da zbuni elektroniku pogona. Koliko znam taj 4motion je sa Haldex mokrim kvacilom koje ukljucuje zadnju pogon po potrebi. E sad ako npr. stavi napred manje gume nego pozadi to elektronika moze protumaciti kao proklizavanje jer ce se prednje okretati brze. Pa ce mozda nepotrebno ukljucivati zadnji pogon. Ne znam do koliko procenata je tolerancija u softveru. Zato pozeljno da sve 4 gume budu iste.
Naravno ako sve 4 budu iste onda mogu bez problema da budu vece
@Petar97
Da kolega, haldex je u pitanju.
Sve 4 gume bi bile istih dimenzije i nove (jednake dubine sare).
Pitanje bi bilo samo za tu razliku izmedju dosadasnje dimenzije 205/55/16 i 205/60/16 koje bih sada montirao. Razlika je u nekih 3% sto je u tehnickom smislu prihvatljivo za vozila sa pogonom na dva tocka, ali nisam bio siguran kada je pogon na svim tockovima u pitanju (zbog broja obrtaja, tj veceg obujma gume).

@mirosti
Što se tiče tehničkog pregleda, ako baš bude sporan imam drugi set sa 195/65/15 koje su fabrička dimenzija za 15ice felne.
 
Poslednja izmena:
Na vozilima 4 x 4 mislim da bi sve gume trebalo da budu istih dimenzija. Što se tiče tehničkog 15 ili 16 tu nema problema bitno je da nije neki ekstrem, ja sam uvezao auto iz Italije i na njihovoj saobraćajnoj imaju podaci o dozvoljenim dimenzijama guma, isto mislim da na vozilima uvezenim iz Nemačke na "velikom brifu" postoje podaci o dozvoljenim dimanzijama guma.
 
'Haldex' spojnica radi na principu promene viskoziteta tečnosti kojom je napunjena.
Postoji mnogo(40-50 kom) tankih lamela sa pogonske i gonjene strane koje se slepe sa promenom temperature tog fluida.
Nema nikakve elektronike koja upravlja radom te spojnice. Eva spojnica se i nemože zaključati/uključiti dok se ne javi razlika brzina pogonskog i gonjenog dela.
Mala razlika u prečnicima guma je sigurno nemože aktivirati, jer se ona uključuje kada se postigne razlika od preko 15-20 procenata razlike kako bi to ulje trenjem dobilo potrebnu temperaturu.
Ove spojnice se moraju menjati svakih 50-70 hiljada km, jer vremenom silikonsko ulje gubi svojstva. Neki ih pokušavaju servisirati menjanjem tog specijalnog ulja, ali koliko znam to nije standardizovano. Ja sam je otvarao iz radoznalosti i zaključio da se nemože pouzdano popraviti.
Po meni, ovo je najlošiji sistem uključenja zadnje vuče i ja na to nebih računao ozbiljno.
Audi sa TorSen-om i japanci to imaju najbolje rešeno.
 
@mirosti Grešiš u vezi Haldexa. Takav sistem sa viskoznom spojnicom je koristio Golf 2 i slični. Land Rover Freelander prve generacije takodje. Haldex na VW ima drugačiji princip rada, lamele u ulju i hidraulicni cilindar. Pritisak ulja po potrebi sabija lamele i prenosi obrtni moment na zadnju osovinu. Prenos momenta je moguć praktično bez razlike brzine. Dovoljna je minimalna razlika brzine da bi se spojnica aktivirala
Evo dokumenta koji opisuju rad spojnice:
1. generacija golf 4 i slicni
2. generacija od 2004. godine, golf 5 itd.
 
Petre zahvaljujem na ovoj informaciji. Zaista nisam znao da je to počelo već sa G5/G6 i sličnim, jer znam da je gomila vozila išla sa najobičnijim 'glupim' Halexima. Na VW Sharan je takođe prosti sistem, na Audi TT takođe.
Ovo sam video na Pheton-u, ali zaista nisam znao da je spušteno i na ekonomsku klasu.
 
U Fordu mi počeo 'kumulator polako da "izdaje"....
U Škodilaku je Baren 54Ah proizveden u Martu 2015 i ne pokazuje znake umora...
Pređem malu kilometražu s Fordom mjesečno, i auto ume da mi stoji po par dana a da nikuda ne idem, (zato što se vozikam Škodilakom 😃 ) i akumulator ne "drži" struju k'o ranije (kad je auto pun svakakve elektronike o_O )...
U pitanju je Exide Excell EB500 50Ah 450A ...
Sa strane je u plastici utisnuta "šifra" B1279E pa me zanima može li neko da dešifruje iz nje koje godine je akumulator proizveden ?
Googlao sam već pola sata-sat, ali informacije koje "ispadaju" su mi i više nego konfuzne i oprečne....
Inače, auto sam kupio 2018. iz Deutchland-a i stigao je s tim akumulatorom...
 
Realno dosta je trajao, obično po kupovini auta traje možda još par meseci, u mom slučaju otkazao poslušnost na sred Temerinske ulice u Novom Sadu kada sam stao u prodavnicu da kupim ulje i upalio sva 4 migaleca.E sreće i radosti.
 
Nazad
Vrh