AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Ima li ovdje vozača BMW-a da podijeli iskustva sa vožnjom zimi? Naložio sam se na e39, 523i ili 525i ali su me isprepadali sa pričom da to zimi u brdu ne može da makne ni sa zimskim gumama
 
Što se tiče BMW, doduše imam e46, nove gume i ide na masnu banderu... Jes da mi pandur u bajinoj bašti nije verovao da sam po tom kijametu bio na tari, al ja otišao i vratio se lagano...
 
Vozim E46 vec deset godina.Zimi nikad problema samo dobre gume.Na kolima je sad druga garnitura Sava eskimo s3 iz 2016 i ovo sad ce im biti 5-ta sezona.Gume montiram kad krenu prvi ozbilniji minusi i skidam u prolece cim otopli.U mom kraju ima dosta teskog terena,jakih uspona koji traju i po 1km uzbrdo i nikad problema cak i kad bude poledica.Tu dosta pomaze i TSC koji smanjuje proklizavanje.Ko je bio u okolini Zagubice i Kuceva zna koliko je taj teren zahtevan zimi.Sto se kvarova tice neznam zasto se potencira toliko da je BMW skup za odrzavanje.Nista skuplji od ostalih brendova iz tog ranga a mozda 20-30% skuplji od Francuza i Italijana a i ostalih brendova.
 
Vidi da ne svijetle asr,esp,abs lampice , zna da bude skup popravak . Mjenjac da nema trzaja i da ne dimi previse i to je to.
Hvala Momo. Ne ostaje nijedna lampica ukljucena. Menjac radi normalno, kvacilo je mekano i nisko, zamajac malo zuji na leru kad polako pritiskam i pustam kvacilo, ali nema vibracije, nema zvukova ni trzaja na paljenju i gasenju motora. Nema dima na auspuhu, motor ne trosi ulje, ni antifriz.
Zaboravio sam napomenuti da je 4motion, ako to nesto moze znaciti.
 
Sad sam napravio nekoliko testova paljenja auta, menjac u svakom na leru i ovo su rezultati:

1. Upalim auto bez pritisnutog kvacila, dodavanje gasa ide samo do 3.000 obrtaja.
-Dok motor radi ako samo jednom pritisnem i pustim kvacilo, posle toga obrtaji normalno idu do 5.000.
- Ako ne pritisnem kvacilo, vec iskljucim ESP, takodje idu normalno do 5.000

2. Paljenje sa stisnutim kvacilom, odmah sve radi normalno, nista ne moram da diram kasnije.
Po ovome ispada da sve radi normalno ako se motor startuje sa pritisnutim kvacilom. Ja ga u 99% slucajeva tako i startujem, pa je sasvim moguce da sve ovo zbog toga i nisam primetio ranije.

U oba slucaja kao sto sam vec ranije rekao, dok motor radi ako je kvacilo stisnuto bez obzira da li je menjac u leru, ili u brzini, obrtaji idu samo do 3.000 sve dok auto ne krene, a posle toga sve radi normalno.

Da jos jednom upisem koje je auto u pitanju:
Golf 5, 2.0 tdi, 4 motion, 2008 god, motor 103kw, oznaka bkd.
 
Poslednja izmena:
Pa sta je tu problem ? Cudi mi da i mozes upaliti bez kvacila mislim da nebi trebalo . Mozda je problem u prekidacu pedale.
Inace moj post za lampice i to gore bio je namjenje Sremcu.
 
Drugar je imao prob na golfu 4, ali kod njega nije hteo da primi gas nikako, znaci upali i tako stoji na ler, ne reaguje na pedalu.
Nekoliko puta upali-ugasi motor i proradi.
Menjana pedala i svasta nesto...
U pitanju bio kompjuter abs-a.
Neko bi rekao kakve on veze ima ali eto, sve je povezano...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Vidi da ne svijetle asr,esp,abs lampice , zna da bude skup popravak . Mjenjac da nema trzaja i da ne dimi previse i to je to.
Menjač je manuelni, jako mi lepo leži.. Pali greške da fali antifriza, da su gume izduvne, i da su kočnice potrošene i da neradi jedna sijalica na tablici... Ne dimi u opšte.. Naravno da ima 190k na satu(kako da ne)..
Antifriza ima dovoljno, gume su naduvane, znači da neki senzori brljave... Ovako inače se jako jako lepo vozi...
 
Sto neuzmes automat .al ajd stvar ukusa.
Nego jesi siguran da je lampica za potrosene plocice . Provjerito ili neka on promijeni plocice ako treba doplati.
 
Ne sviđa mi se automatik, drugar, isto fan mečke na zadnjih 7 mercedesa na 6 je radio automatski menjač, poslednji je na 212ki sa 55k na satu...
Trgovina sa bratom je u pitanju, mogu svakakvi dogovori 😊, jedino što i on ta kola menja ko čarape, a ovaj mi je ponudio jer ga je kao ostavio za sebe i vozi ga već 2 godine, ovi drugi se ne zadržavaju..
 
Druga stvar je da imam 7 do 8k eura u džepu pa da idem da tražim sebi auto i dlaku u jajetu, ako me razumeš... 😊
 
Nazad
Vrh