AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Opet kažem nisam tadovoljan pasatom više sam očekivao
Vozio sam dugo Cady cargo 2007g, oko 300 000 sam prešao bio je udoban stvarno
Vozio sam dosta burazerov A6 98g udoban auto
Drugarov golf 4 caravan udoban auto
Moj B5 udoban skroz
Zetov cordoba seat 2001 udoban
Stvarno ne znam ili sam ja KROKODIL ili vi imate senzitivne bulje???
Meni je bitno da je on UPRAVLJIV i da ima mesta!!!


Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Dobar je passat i ja ga ganjam ali mece je po tim pitanjima leteci cilim...nije toliko ni do auta koliko do puteva,ni g2 nije toliko los kad je dobar put.
 
Ja imam e46 al nije za po njivama, a ovo bih uzeo vise da ide po njivama, a i da moze prikolicu da vuce. To bi bio radni auto..
 
Imas u Topli jednog cherokee-ja 2002 daje ga za 3000€, koza, klima sve u full-u, jedino se preznojis jednom godisnje 4.7 motor, 28l plina na 100km.Mozes i plug da zakacis za njega 😁 Al sto kazu moze za igranku, a moze i za klub.

A jedan sumar vija kradljivce u Senicu 4x4,cudo jedno gde taj Senic moze da prodje.
 
Nije putnicki auto za njivu i lose puteve bez obzira na pogon. Ima drugar audi quattro i dok ga nije kupio verujte da nisam znao sta je pravi 4x4 pogon. Svi ovi terenci koji su do sad pobrojani ovde nemaju tako dobar pogon. Medjutim, dzaba kad je nizak i ima velike prepuste ispred i iza tockova i lako nasedne ili se zarije. Sad kad bese onaj sneg pao da idemo za Kursumliju preko Radan planine po losim putevima i nije smeo da podje upravo jer se ne vide kanali, rupe i stene pa da ne bi ostali negde nasukani. Znaci samo nesto poviseno + 4x4.
 
Npr DEFENDEROM dam išao svuda dok su bile dobre original gume, kasnije mi stave one od zastavice 750r16 to je ubistvo
Ali niva je stvarno sposoban terenac, išao sam kroz 50cm snega, preko oranja, kroz glib i vagaše,
Imao sam i službeni UAZ diesel, to je SPARTANAC ključ 10 da otvoriš prozor, brisači rade na slaninu ručno
Ali ide svuda bilo je svašta sa njim

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Uz loše gume nijedan automobil neće ići kako treba. Na jednom dusteru smo imali one tigrove za kombi i bile su užas po blatu i kiši. Izdržale su svakakvo maltretiranje po kamenjarima i panjevina bez oštećenja, ali čim su lošiji uslovi nema prolaska iako je šara bila preko pet mm.

Sad stavili nove dunlop i to ide bez problema kud je deset dana prije niva jedva prošla.
 
Imamo u firmi sad defendere bas pripremljene za bespuce i naravno da im je ogromna prohodnost, ali pogon kao pogon ne moze da pridje quattro pogonu. Za nivu da ne pricam. Jeste da ima i ona veliku prohodnost, ali pogon nula i to velika nula. Jedino gledam subaru ima opasan pogon koji mozda moze da parira quattro pogonu.
 
Nije putnicki auto za njivu i lose puteve bez obzira na pogon. Ima drugar audi quattro i dok ga nije kupio verujte da nisam znao sta je pravi 4x4 pogon. Svi ovi terenci koji su do sad pobrojani ovde nemaju tako dobar pogon. Medjutim, dzaba kad je nizak i ima velike prepuste ispred i iza tockova i lako nasedne ili se zarije. Sad kad bese onaj sneg pao da idemo za Kursumliju preko Radan planine po losim putevima i nije smeo da podje upravo jer se ne vide kanali, rupe i stene pa da ne bi ostali negde nasukani. Znaci samo nesto poviseno + 4x4.
Senic 4x4 ima prenos koji je radio Steyr,a gazi sumu redovno.Naravno da ne moze da gazi kao paravi terenac, ali pravi tereneac opet na asfaltu je robija.

Rekreativno idem na dzipijade, cisto kao suvozac, to ato oni gaze ne moze ni jedan serijski terenac, tu su opasne prepravke, od matorih dzipova kojima su okretani gibnjevi, do suludih intervencija na trapu 😁 Evo bio jedan sa novim Renagetom, usrao se kao niko, ali to su kozije staze gde niko nema potrebu da zalazi.

Za atarske puteve ce svaki 4x4 da posluzi, pa cak i mala Panda.

A i ja sam isao letnjim putem od Sutjeske do Kleka u sred jeseni po kisi sa sluzbenim Rapidom, mesa kopa, ali sam stigao 😁
 
Ima
187fa8d2ebeafa6d3d533de607c68b80.jpg


Послато са SM-J610FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh